Okrajovú čast sídliska Chrenová v Nitre doplní ďalší rezidenčný projekt

Okrajovú čast sídliska Chrenová v Nitre doplní ďalší rezidenčný projekt

V Nitre prebieha aktívna realizácia rozmanitých developerských projektov pozmeňujúcich rozličné lokality. K najnovším patrí pripravovaný Selenea Residence, ktorý má výraznejšie zasiahnuť do charakteru jednej z okrajových častí sídla. Tento reprezentant súčasnej hromadnej bytovej výstavby prinesie do zatiaľ riedko zastavaného susedstva postupne až 232 bytov.

Selenea_ReisdenceSelenea Residence; Zdroj: selenea.sk

 

Lokalita

Selenea Residence vyrastie v mestskej časti Chrenová, na území ohraničenom zo severu potokom Selenec, za ktorým sa rozkladá rovnomenné, typicky rozvoľnené, panelové sídlisko Chrenová. Na juhu sa naopak nachádza drobnejšia stavebná štruktúra, a to prevažne voľne stojace rodinné domy. Stavenisko leží pri Spišskej ulici vedúcej východným smerom na komunikáciu Dlhá, na ktorú sa ďalej z druhej strany napája štvrť Green Avenue, ďalší čerstvý prídavok rozširujúci funkciu bývania v lokálnej zástavbe. Oblasť si udržiava pomerne vidiecky ráz poplatný okrajovej polohe v sídle, výhodou je pokrytie sieťou mestskej hromadnej dopravy premávajúcej v línií spomínanej cesty Dlhá.

 

Architektúra

Projekt zahŕňa 5 bytových domov s komerčnými priestormi vyhradenými na prenájom, ktoré prispejú k spestreniu ponuky dostupnej vybavenosti. Prostredníctvom organizácie súboru by malo byť docielené lepšie využitie potenciálu prírodných prvkov. Jednotlivé stavby sú kratšími hranami orientované na sever a juh, takže ich vnútrobloky sa budú otvárať k brehom miestneho vodného toku, doplneného v blízkej budúcnosti plánovanou cyklotrasou.

Selenea_ReisdenceSelenea Residence; Zdroj: selenea.sk

Pozdĺžne hmoty gradujú do maximálnej výšky piatich nadzemných podlaží, pričom na výslednom členitom dojme sa podieľajú i odľahčenia v podobe terás, presklených komunikačných krčkov, balkónov, lodžií s lamelovými prvkami alebo menších modulácií narušujúcich jednoliatosť vonkajšej obálky. Rozohranie celkov podporuje decentná skladba fasádnych materiálov, podľa vizualizácii nasledujúca aktuálne obľúbené trendy. Zvolené boli taktiež veľkorysé presklenia.

Selenea_ReisdenceSelenea Residence; Zdroj: selenea.sk

 

Aktuálna ponuka bytov

Do predpredaja sa dostala zostava nehnuteľností vhodná pre jednotlivcov či rodiny s deťmi z najväčšieho objektu C, pokrývajúca jednotky s jednou až štyrmi obytnými izbami. Metráže možno hodnotiť v dnešnej dobe ako príjemné, milým prekvapením je nadštandardná druhá kúpeľňa prístupná priamo z rodičovskej spálne, zvyšujúca komfort v už trojizbových bytoch. K atraktivite bývania prispievajú vo viacerých, najmä na koncoch stavby situovaných, jednotkách priestranné terasy.

Selenea_ReisdenceSelenea Residence; Zdroj: selenea.sk

 

Stavať sa začne budúci rok

Selenea Residence by mala potešiť upravenými vnútroblokmi určenými na rôznorodé trávenie voľného času. Okrem častí vyhradených parkovacím kapacitám v nich vzniknú oddychové a športové zóny so sedením, stolmi, pergolami, detskými aj tzv. workout ihriskami s vodnými prvkami, zeleňou, lúčnymi a sezónnymi rastlinami. Súčasťou vonkajšieho prostredia budú tiež trendy komunitné záhrady a rovnako smart riešenia ako lavičky s nabíjaním a nabíjacie stanice pre bicykle a elektromobily.

Selenea_ReisdenceSelenea Residence; Zdroj: selenea.sk

Stavenisko sa pripravuje na spustenie realizácie projektu a prebiehajú práce na potrebných prípojkách. Začiatok prvej fázy pripadá na 1Q budúceho roka, pričom jej ukončenie sa odhaduje o 18 mesiacov. Celý súbor by mal nadobudnúť finálnu podobu v 1Q roku 2027.

 

Získajte lepší prehľad o výstavbe a pozrite si všetky aktuálne developerské projekty zobrazené na mape https://www.nehnutelnosti.sk/developerske-projekty-a-novostavby

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Priemyselný areál pri prírodnej rezervácií nahradí luxusné bývanie

Priemyselný areál pri prírodnej rezervácií nahradí luxusné bývanie

Spoločnosť CRESTYL real estate sa pri tvorbe pražského projektu Šárka rozhodla využiť potenciál hodnotného a v rámci mesta nie celkom bežného susedstva. Do oblasti navyše prinesie zásadnú zmenu. Výstavba vedľa prírodnej rezervácie Divoká Šárka pretvorí aktuálnu bariéru v podobe priemyselného areálu na, verejnosti i okolitej zeleni, priepustný obytný súbor. Na programe je pritom aj priestranné, luxusnejšie ladené bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon