Ako nájsť väčšie bývanie pre rozrastajúcu sa rodinu

Ako nájsť väčšie bývanie pre rozrastajúcu sa rodinu

Zorientujte sa v prostredí nehnuteľností a zabezpečte si hladký prechod do nového bývania popri príprave na príchod dieťaťa.

Príchod bábätka na svet je pre každú mladú rodinu vzrušujúcou skúsenosťou, ktorá navždy zmení život všetkým členom rodiny. Keď sa pripravujete na privítanie svojho dieťatka, možno uvažujete aj nad tým, že by sa vám zišiel väčší životný priestor. Nie ste sami, s príchodom nového dieťaťa sa mnohí rodičia snažia vytvoriť pohodlné prostredie, ktoré vyhovie potrebám všetkých, a preto sa často obzerajú po možnostiach väčších nehnuteľností.

Zdroj: cottonbro studio na Pexels

Plánujte vopred

Keď zvažujete presťahovať sa z bytu, resp. menšieho domu do väčšieho z rodinných dôvodov, je veľmi dôležité plánovať dopredu, posúdiť nielen súčasné, ale najmä budúce potreby vašej rodiny. Zvážte faktory, ako je počet detí, ktoré plánujete, ich rast a požiadavky na meniaci sa životný štýl. Predovšetkým zohľadnite finančné aspekty, ako je dostupnosť hypotéky a dlhodobé náklady na údržbu väčšej nehnuteľnosti. Okrem splátok hypotéky, myslite na výdavky na poistenie a údržbu. Nezabudnite zohľadniť aj náklady spojené s narodením dieťaťa. Ak nechcete spraviť krok vedľa, neváhajte vyhľadať odborné poradenstvo. Odborníci s detailnými znalosťami miestneho trhu vám môžu poskytnúť cenné poznatky a pomoc pri hľadaní vhodných nehnuteľností. Majú prístup k širokej ponuke ponúk a pomôžu vám zorientovať sa v zložitých podmienkach procesu kúpy domu.

formulár seller leads

Zdroj: Jessica West na Pexels

Pripravte svoj súčasný domov na predaj

Snažte sa maximalizovať svoje šance na rýchly a výhodný predaj vášho súčasného bytu. Vykonajte všetky potrebné opravy, vrátane väčších aj menších problémov, ako sú napríklad tečúce vodovodné kohútiky, popraskané dlaždice alebo odlupujúca sa farba. Ďalej je veľmi dôležité vyčistiť a upratať dom, aby pôsobil priestrannejšie. Mladé rodiny majú tendenciu hromadiť veľa vecí, preto je dôležité usporiadať a odstrániť všetky nepotrebné predmety. Vďaka tomu bude dom nielen atraktívnejší pre potenciálnych kupujúcich, ale zároveň im poskytne predstavu o tom, koľko priestoru majú k dispozícii. Okrem toho odosobnenie domu odstránením rodinných fotografií a osobných predmetov môže kupujúcim pomôcť predstaviť si, ako v ňom žijú. Nakoniec, ak je to potrebné, môžete dať domovu nový náter, ktorý výrazne zmení jeho celkový vzhľad a priláka viac kupujúcich. Zvážte tiež najatie fotografa, ktorý vám spraví profesionálne fotky vášho domu na účely inzercie. V prípade, že sa chcete odbremeniť od starostí s predajom vášho súčasného domova, obráťe sa na realitného makléra, ktorý vám s celým procesom predaja pomôže. 

Zdroj: PhotoMIX Company na Pexels

Zvážte lokalitu

Veľkosť domu je síce dôležitá, aby vyhovovala rastúcim potrebám rodiny, ale lokalita môže výrazne ovplyvniť kvalitu vášho života. V prvom rade je nevyhnutné posúdiť blízkosť nového domu ku škôlkam a školám, najmä ak sú vaše deti ešte malé. Bývanie v okolí s dobrými školami zaručuje, že deti získajú kvalitné vzdelanie a nemusíte ich ráno ďaleko voziť. Okrem toho dostupnosť zariadení občianskej vybavenosti, ako sú parky, detské ihriská a komunitné centrá, môže výrazne zlepšiť životný štýl rodiny tým, že vám poskytuje príležitosti na voľnočasové aktivity a sociálne interakcie. Strategická poloha nového domova, ktorá ponúka kratšie dochádzanie nielen do škôl, ale aj do práce, môže ušetriť cenný čas a znížiť stres, čo vám umožní tráviť viac kvalitného času so svojimi deťmi.

Okrem toho by mala byť vašou najvyššou prioritou bezpečnosť okolia. Zistite si mieru kriminality bezpečnosti v okolí, aby deti vyrastali v príjemnom a pokojnom prostredí. Je tiež prospešné zvážiť budúcu hodnotu domu pri ďalšom predaji. Investícia do domu nachádzajúceho sa v perspektívnej štvrti alebo v oblasti so silným trhom s bývaním môže priniesť dlhodobé finančné výhody. Nebojte sa zapojiť do komunity a porozprávať sa so súčasnými obyvateľmi, získate cenné informácie o dynamike susedstva, pocite komunity a potenciáli budovania trvalých vzťahov.

Zdroj: Tom Fisk na Pexels

Dôkladne si prehliadnite nový domov

Zúčastnite sa prehliadky osobne, aby ste sa oboznámili s nehnuteľnosťou a vedeli si naplánovať všetky potrebné rekonštrukcie alebo úpravy. Zoznámenie sa s majiteľmi nehnuteľnosti vám tiež umožní klásť otázky a spozorovať potenciálne problémy z prvej ruky. Pri dôkladnej kontrole domu je dôležité zamerať sa na niekoľko kľúčových oblastí. Po prvé, sústreďte sa na vnútorné a vonkajšie časti domu vrátane základov, konštrukčných prvkov, strechy, vzduchotechniky a kanalizácie. Tieto oblasti sú zásadné, pretože majú významný vplyv na celkový stav a funkčnosť domu. Okrem toho venujte pozornosť všetkým špecializovaným prvkom domu, ako sú umelé omietky alebo zrubové domy a zvážte možnosť získať odporúčania na odborníkov so špecifickými certifikátmi na kontrolu týchto prvkov. Zaznamenajte si všetky sporné oblasti a prediskutujte ich s odborníkom, aby ste získali jasnú predstavu o potrebných opravách alebo údržbe. Budete tak vopred vedieť, ktoré oblasti si môžu vyžadovať okamžitú pozornosť alebo nákladné opravy. Okrem toho zvážte celkový stav domu a zhodnoťte, či zodpovedá vašim očakávaniam a rozpočtu. Ak ide len o menšie problémy, môžete s predávajúcimi rokovať o ich riešení pred uzavretím zmluvy.

formulár seller leads

Zdroj: Grisha Besko na Pexels

Neuponáhľajte svoje rozhodnutie

Sťahovanie nie je jednoduché a pri pohľade na väčšiu nehnuteľnosť sa možno ľahko necháte uniesť vzrušením z väčšieho a lepšieho domova. Zvážte však emocionálne aspekty tejto zmeny. Nájdite si čas na premyslenie dôvodov, prečo chcete zväčšiť svoje bývanie a uistite sa, že sú v súlade s vaším dlhodobým plánom. Unáhlené rozhodnutie o kúpe môžete neskôr oľutovať. Doprajte si čas a možnosť predstaviť si svoj život v novom dome, zvážte vplyv na dynamiku vašej rodiny a urobte rozhodnutie, ktoré vám prinesie radosť a uspokojenie. Buďte trpezliví, nájdite si čas na preskúmanie rôznych štvrtí, navštívte viaceré potenciálne domy a zvážte svoje budúce potreby.

Zdroj: Mark na Pexels

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Diskusia

Podobné články

Jedálenský stôl – pár tipov, ako si vybrať ten najlepší

Jedálenský stôl – pár tipov, ako si vybrať ten najlepší

V miestnosti, v ktorej jeme, či už raňajkujeme, obedujeme, alebo večeriame, strávime naozaj veľa času. Začíname rannou kávou a raňajkami a cez deň, alebo po práci si stihneme spraviť chvíľu kľudu na poobedné jedlo. Večerné občerstvenie niekedy sprevádza pohár vína s priateľmi a možno dlhé, zaujímavé rozhovory.

...
Batumi: Najrýchlejšie rastúca turistická destinácia v Európe

Batumi: Najrýchlejšie rastúca turistická destinácia v Európe

Gruzínsko je čoraz populárnejšou destináciou pre turistov z celého sveta. Dobrou správou je, že je dostupné okrem trojhodinového letu z Viedne, Budapešti, Katowic či Prahy, pohodlne aj autom. Vaše oko poteší rozmanitá príroda, nadchne vás bohatá história aj kultúra. Vydať sa na potulky týmto klenotom Kaukazu je zážitkom v každom ročnom období. Prinášame vám preto praktický smart ťahák, ktorý sa vám pri potulkách krajinou určite zíde.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon