Juliu Roberts omrzelo ticho v pokojnej štvrti San Francisca, historický dom predala za 18 dní

Juliu Roberts omrzelo ticho v pokojnej štvrti San Francisca, historický dom predala za 18 dní

Čarovné eduardovské sídlo na dobrej adrese San Francisca bolo takmer 4 roky obľúbeným domovom populárnej herečky aj jej rodiny. Rozhodnutie však padlo náhle a dom sa predal rýchlo, aj za cenu 11,3 milióna dolárov.

Zdroj: Sotheby´s Realty

Na prvý pohľad to vyzerá, že Pretty Woman sa stiahla do odľahlého historického domu na ochranu pred pandémiou, je to však len náhoda. Kúpila ho asi mesiac pred vypuknutím lockdownu, no určite jej rodine takmer 4 roky výborne poslúžil ako útočisko. Za eduardovský dom z roku 1912 zaplatila vo februári 2020 8,3 milióna dolárov. Keď ho v októbri 2023 dala na predaj, na trhu sa dlho neohrial. Predal sa za 18 dní za pôsobivých 11,3 milióna dolárov. Bolo to asi o 500 000 dolárov menej, ako zaň pôvodne pýtala, ale stále o 3 milióny dolárov viac, ako predtým zaplatila. Tajomný kupec s adresou v Silicon Valley zatiaľ nebol verejne identifikovaný.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: Sotheby´s Realty

Pre Juliu a jej manžela Daniela Modera, hollywoodského kameramana, dvojičky Hazel a Phinnaeusa (18) a syna Henryho (16) bol v dome dostatok miesta. Za romantickou fasádou domu v pôvabnej štvrti Presidio Heights sa vo vnútri skrýva päť plných poschodí s celkom 5 spálňami a 5 kúpeľňami na veľkorysej obytnej ploche viac ako 580 m2.

Zdroj: Sotheby´s Realty

Zdroj: Sotheby´s Realty

Hoci bol 111-ročný dom v priebehu rokov značne upravený a interiéry sú ležérne moderné, zachovalo sa v ňom veľa originálnych prvkov: jedáleň má zložité kazetové stropy, v jednej zo spální je šikovný slnečný výklenok a kuchyňa má úžasný výhľad na most Golden Gate, prémiové spotrebiče Sub-Zero a pohodlný kuchynský ostrov s drezom.

Zdroj: Sotheby´s Realty

Zdroj: Sotheby´s Realty

Majestátna vstupná hala víta hostí veľkým schodiskom a prechádza do presvetlenej obývacej izby s krbom. Štyri spálne domu sa nachádzajú na druhom poschodí, zatiaľ čo primárny apartmán zaberá takmer celé najvyššie poschodie budovy. K dispozícii sú tiež dve polopodzemné podlažia – vrchné zahŕňa mediálnu miestnosť, technickú miestnosť a pripojenú tandemovú garáž pre dve autá, a „nižšia“ úroveň s obsahuje veľkú bonusovú miestnosť. Nadzemné podlažia majú priamy prístup do záhrady na dvore s olivovníkmi, romantickým posedením a krytou vírivkou.

Zdroj: Sotheby´s Realty

Zdroj: realtor.com

Julia Roberts (56) si stále udržiava niekoľko ďalších domov. Medzi nimi je strešný apartmán vo West Village v New Yorku, rozľahlý ranč v Novom Mexiku a sídlo na havajskom ostrove Kauai. Po mnoho rokov je však jej hlavným sídlom dom na vrchole útesu na Malibu's Point Dume.

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Caroline Kahn Werboff/Sotheby's International Realty; Vittorio Zunino Celotto/Getty Images for Gucci, Sotheby´s Realty, realtor.com

 

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Obľúbenú historickú vilu monackej kňažnej Grace na Francúzskej riviére nevedia predať, zlacneli o 3,5 milióna eur

Obľúbenú historickú vilu monackej kňažnej Grace na Francúzskej riviére nevedia predať, zlacneli o 3,5 milióna eur

Krásna francúzska vila blízko Nice bola začiatkom 80-tych rokov obľúbeným útočiskom známej hollywoodskej herečky Grace Kelly, ktorá sa stala princeznou. Napriek tomu, že dýcha stredovekým čarom a je kompletne zrenovovaná, od augusta 2023 si nenašla za 11,5 milióna eur majiteľa. Možno pomôže cenová zľava na 8 miliónov...

...
Nové bývanie budeme hľadať v Senci a jeho okolí

Nové bývanie budeme hľadať v Senci a jeho okolí

Zuzana ma štvorčlennú rodinu a býva v trojizbovom byte. Deti rastú a potrebujú už väčší priestor, preto sa rozhodli presťahovať ďalej od hlavného mesta. Splnia si tak sen o dome, kde bude mať každý svoju izbu a v neposlednom rade záhradku a relax. Zuzane sa páčia veľké domy, ideálne by chcela aspoň štvorizbový, aby mal každý z nich svoj priestor. Pozemok by si zase želala menší, pretože nie je záhradkársky typ. Rozpočet na splnený sen maju 250-ti...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon