Nové bývanie v exotickom Španielsku

Nové bývanie v exotickom Španielsku

Tvorcovia obľúbenej relácie Nové bývanie sa už po druhý raz vybrali nakrúcať do exotiky. Deväťčlenný štáb sa vybral na štyri dni hľadať nehnuteľnosť do Španielska. A nakrúcanie bolo pre všetkých netradičným zážitkom.

Apartmán na Costa del Sol v Andalúzii si prostredníctvom relácie hľadala Slovenka Ivetka žijúca v Prahe, ktorá tam už roky v prenájmoch trávi každú dovolenku so svojou veľkou rodinou. Ivetka má záujem o vlastný trojizbový apartmán do 300-tisíc eur, kde už nebudú nič musieť robiť, len oddychovať. Ako je zvykom v každej relácii aj v tejto z Malagy uvidíme štyri apartmány. Prvé tri budú v rezortoch ďalej od mora a bonusový je pár metrov od mora, na promenáde. 

Zdroj: Nové bývanie

Moderátor Vlado Voštinár hovorí; „O Španielsko je momentálne veľký záujem, čo sa ukazovalo už pred pár rokmi.“ A prečo sa podľa Voštinára oplatí bývať v Španielsku alebo mať tam apartmán? „Tristo slnečných dní v roku, blízkosť mora, pokojný život a výborná strava. Ak k tomu pripočítate fakt, že krásny apartmán tam stojí toľko čo priemerný byt v Bratislave, a máte možnosť prenajímaním investíciu zhodnotiť, tak máte odpoveď,“ vraví Voštinár. „Ja už mám dlhšie predstavu, ako časť svojho dôchodku prežijem v tejto krajine. A teraz som si to potvrdil. No hovorím iba o pár mesiacoch v roku v prenajatom apartmáne.“ Po tomto zážitku dodáva, že by si vedel predstaviť nakrúcanie aj v iných krajinách, vychytených na investovanie do nehnuteľností, napríklad v Spojených arabských emirátoch či Thajsku.

Zdroj: Nové bývanie

Realitná rada odborníka Jana Palenčára na záver: „Pri kúpe nehnuteľnosti v zahraničí klientom odporúčam, aby sa vopred oboznámili s obchodnými praktikami pri realitných transakciách. Dôležité sú daňové pravidlá, ale aj systém spolupráce s realitnými kanceláriami, nakoľko v mnohých štátoch Európskej únie platí províziu kupujúci rovnako aj predávajúci.

PR článok

Zdroj: Nové bývanie

Diskusia

Podobné články

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Ivan s rodinou býva v Bratislave, ale často cestujú po celom Slovensku. Páčia sa im Tatry a často tam chodia na výlety, či už na lyžovačku alebo na turistiku. Už dlhšie uvažujú o tom, že si tam zadovážia apartmán alebo dom, kde by mohli tráviť spoločný voľný čas. Presnú lokalitu nemá zadefinovanú, pretože možností je veľa. Čo sa týka nehnuteľnosti, môže to byť apartmán alebo aj dom, ideálne keby mal dve spálne, ale zasa by nevadilo aj niečo me...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon