Na michalovskom sídlisku SNP vznikne stovka nových bytov

Na michalovskom sídlisku SNP vznikne stovka nových bytov

Na Zemplíne sa pripravuje realizácia ďalšieho bytového projektu. Nové byty pribudnú v Michalovciach. Investor tam plánuje vybudovať menší obytný komplex. Stovka bytov vznikne na sídlisku SNP.

2 bytové domy so stovkou bytov

Nové byty pribudnú na sídlisku SNP v rámci realizácie projektu Obytný súbor Michalovce. Zámer spoločnosti Bývanie Severná zahŕňa výstavbu 2 obytných budov, ktoré budú tvoriť 1 obytný komplex. Oba objekty boli navrhnuté ako bytové domy so 7 nadzemnými podlažiami. Na 7 podlažiach sa v oboch bytových domoch zriadi po 50 bytov. Najmenšie z nich budú 1-izbové, majitelia najväčších bytových jednotiek budú využívať 4 izby + kuchyňu a kúpeľňu.

100 bytov doplní 26 apartmánov

V bytových domoch nebudú zriadené iba byty. Okrem 50 bytov sa v oboch objektoch zriadi 13 apartmánov. Spolu 26 apartmánov ponúkne bežný štandard. Najmenšie apartmány boli navrhnuté ako 2-izbové, v najväčších budú 4 izby. Vlastníci bytov aj apartmánov budú môcť využívať vlastné parkovacie plochy. Investori zahrnuli do projektu 168 parkovacích miest. 68 z nich bude zriadených v podzemných garážach pod bytovými domami.Michalovce, Zdroj: dolnyzemplin.sk

Spoločnosť Bývanie Severná ohlásila, že chce začať s realizáciou projektu v prvej polovici tohto roka. Prvé stavebné práce by mohli prebehnúť už v apríli 2024. Investori uvažujú nad výstavbou dvojice bytových domov v niekoľkých etapách.

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: TASR – teraz.sk
Zdroj foto: dolnyzemplin.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Obytný projekt s výraznou, ale nie samoúčelnou architektúrou. Tvorcovia Rezidence Starý pivovar testujú limity dostupného miesta a snažia sa priniesť komfortné bývanie, orientované predovšetkým na rodiny. Nastavenie na cieľovú skupinu v tomto prípade podrží lokalita. Ponúka bežné mestské vymoženosti a zároveň i pohodlný dosah k zelenšiemu prostrediu.

...
Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Metrostav Development a.s. ovplyvňuje tvár pražského Žižkova realizáciou rozsiahleho projektu Byty Na Vackově. Zástavba prináša najmä bývanie a pribúda vo viacerých, dizajnovo odlíšených etapách. Vlastnú identitu si, obdobne ako predchádzajúce, udrží i posledná, aktuálne rozostavaná, ktorá sa prezentuje aj trochou veľkomestského šarmu.

...
Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

V Trnave doposiaľ stoja doklady významnej éry v priemyselnom rozmachu mesta. Ide o pamiatkovo chránené objekty slávneho „Trnavského cukrovaru“, ktoré by sa snáď v dohľadnej budúcnosti mali v obnovenej podobe stať neprehliadnuteľnou súčasťou aktuálne už vznikajúcej štvrte. Označená bola príznačne Cukrovar a developer United Industries spustil ešte v minulom roku predpredaj v poradí 3. etapy bývania. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon