Na okraji obce Sekule má vyrásť 40 nových rodinných domov

Na okraji obce Sekule má vyrásť 40 nových rodinných domov

Na Záhorí sa pripravuje realizácia niekoľkých rezidenčných projektov. Stavať sa má aj v Sekuliach. Investori plánujú na okraji obce v okrese Senica postaviť obytnú zónu so 40 rodinnými domami.

Bývanie pre viac ako stovku ľudí

Zámer výstavby 40 nových rodinných domov v obci Sekule predstavila Sekulská pozemková spoločnosť. Projekt IBV Sekule – 2. etapa chce zrealizovať na voľnom nevyužívanom území v okrajovej časti dediny. Výstavba nadviaže na prvú etapu IBV Sekule – 33 RD, ktorá získala stavebné povolenie v novembri 2022. Cieľom 2. etapy je realizácia ďalších rodinných domov pre jednotlivcov, bezdetné páry alebo rodiny s deťmi. V nových domoch si nájde domov 150-160 obyvateľov.

Domy maximálne s 2 podlažiami

Autori projektu navrhli jednoduché domy, ktoré obyvateľom poskytnú bežný štandard. Stavby budú zrealizované ako 1-podlažné alebo 2-podlažné. Pri niektorých domoch sa ráta s obytným podkrovím. Od typu domu a jeho výšky bude závisieť výmera a dispozičné riešenie. Majitelia nehnuteľností budú mať k dispozícii vlastné parkovacie miesta. Súčasťou obytnej zóny budú spevnené plochy súvisiace s potrebnou infraštruktúrou.

Realizácia má začať v roku 2025

Výstavba 40 nových domov a plôch, ktoré sa budú nachádzať v ich bezprostrednej blízkosti, potrvá približne 2 roky. Investor ohlásil, že v prípade získania všetkých potrebných povolení a včasného ukončenia príprav chce so stavebnými prácami začať v roku 2025. Prví obyvatelia sa majú do skolaudovaných príbytkov nasťahovať v priebehu roka 2027. Celkové náklady na výstavbu sa vyšplhajú približne na 900 000 €.Sekule, Zdroj: obecsekule.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: TASR – teraz.sk
Zdroj foto: obecsekule.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Obytný projekt s výraznou, ale nie samoúčelnou architektúrou. Tvorcovia Rezidence Starý pivovar testujú limity dostupného miesta a snažia sa priniesť komfortné bývanie, orientované predovšetkým na rodiny. Nastavenie na cieľovú skupinu v tomto prípade podrží lokalita. Ponúka bežné mestské vymoženosti a zároveň i pohodlný dosah k zelenšiemu prostrediu.

...
Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Metrostav Development a.s. ovplyvňuje tvár pražského Žižkova realizáciou rozsiahleho projektu Byty Na Vackově. Zástavba prináša najmä bývanie a pribúda vo viacerých, dizajnovo odlíšených etapách. Vlastnú identitu si, obdobne ako predchádzajúce, udrží i posledná, aktuálne rozostavaná, ktorá sa prezentuje aj trochou veľkomestského šarmu.

...
Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

V Trnave doposiaľ stoja doklady významnej éry v priemyselnom rozmachu mesta. Ide o pamiatkovo chránené objekty slávneho „Trnavského cukrovaru“, ktoré by sa snáď v dohľadnej budúcnosti mali v obnovenej podobe stať neprehliadnuteľnou súčasťou aktuálne už vznikajúcej štvrte. Označená bola príznačne Cukrovar a developer United Industries spustil ešte v minulom roku predpredaj v poradí 3. etapy bývania. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon