Prípad Montecito Home: Ako speváčka Katy Perry získala rezidenciu za 15 miliónov dolárov

Prípad Montecito Home: Ako speváčka Katy Perry získala rezidenciu za 15 miliónov dolárov

Tento príbeh ukazuje, že slávna speváčka Katy Perry nie je len ambicióznou umelkyňou, ale aj tvrdou protivníčkou na súde. Po 4-ročnom spore o vlastníctvo kalifornskej rezidencie v Montecito môže streliť šampanské. Hoci sa sledovatelia sporu pýtajú, či to bolo naozaj nevyhnutné...

Zdroj: Natasha Lee for The Wall Street Journal

Po rokoch súdneho boja s podnikateľom Carlom Westcottom (85) o kalifornský dom je popová hviezda Katy Perry konečne majiteľkou odľahlej usadlosti v Montecito v Santa Barbare. Ako spor vznikol? V júli 2020, uprostred zúrivej pandémie na trhu s nehnuteľnosťami, podpísal Westcott zmluvu o predaji svojho domu za 15 miliónov dolárov s obchodným manažérom Katy Perry, ktorý konal v jej mene. O niekoľko dní neskôr ju však informoval, že dom nechce predať. Čo bolo medzi tým?

Zdroj: Natasha Lee for The Wall Street Journal

Zdroj: Village Properties

Westcott kúpil dom v máji 2020 za 11,25 milióna dolárov ako rekreačné sídlo, potom sa však rozhodol ho predať. Katy Perry, rodáčka zo Santa Barbary, súhlasila s jeho kúpou. V tom čase totiž už so svojím partnerom, hercom Orlandom Bloomom, čakali dieťa a intenzívne hľadali nový domov. Westcottov tím sa však rýchlo pokúsil od zmluvy odstúpiť. V následnej právnej bitke Westcottovi právnici tvrdili, že zmluva je neplatná, pretože bol duševne nespôsobilý v dôsledku degeneratívnej Huntingtonovej choroby a tabletiek proti bolesti, ktoré užíval po operácii chrbta. Speváčkina strana zas tvrdila, že jednoducho zmenil názor po tom, čo nedokázal nájsť vhodný náhradný dom na vtedajšom napätom trhu v Montecito.

Zdroj: Natasha Lee for The Wall Street Journal

Zdroj: Village Properties

Zatiaľ čo sa právna bitka vliekla, starý pán Westcott sa presťahoval do zariadenia starostlivosti o duševné zdravie, Katy s Orlandom sa narodila dcéra a už v októbri 2020 si našli iný dom v Montecito za 14,2 milióna dolárov. Táto dlhá sága „Montecito Home“ tiež na verejnosti vyvolala otázky o duševnej spôsobilosti zúčastnených, súcite so starým pánom a o tom, do akej miery zájdu bohatí, aby si uplatnili nárok na vytúžené domy na napätom trhu s bývaním. V týchto úvahách bola Katy Perry väčšinou za harpyu.

Zdroj: Lester Cohen/Getty Images for Breakthrough Prize

Hoci vlastníctvo bolo Katy Perry odklepnuté už v máji tohto roku, očakáva sa ešte, že bude svedčiť aj v druhej fáze procesu v júli, kde sa určí výška škôd v tomto prípade. Speváčka zatiaľ za majetok zaplatila 9 miliónov dolárov, zvyšný zostatok bude zaplatený, keď sa určí škoda, ktorá môže byť až 6 miliónov dolárov. Speváčkin tím žiada o náhradu škody za stratenú trhovú hodnotu nájomného, ​​odloženú údržbu a opravy potrebné pre škody spôsobené vodou a pádom stromu. Syn Carla Westcotta zas uviedol, že „hollywoodske pokrytectvo a falošná empatia Katy Perry nepozná hraníc. Je úplne bezcitné, že stále požaduje náhradu škody, ktorú v skutočnosti zaplatia vnúčatá môjho otca."

Zdroj: Village Properties

Dotknutá nehnuteľnosť s bazénom a dvoma hosťovskými domami je obklopená vysokými živými plotmi a rozprestiera sa na takmer jednom hektári v srdci bohatej enklávy Montecito. Nie je jasné, či sa niekedy vôbec Katy a Orlando do tohto domu plánujú presťahovať, keďže sú už zabývaní vo veľmi vyhovujúcom podobnom sídle.  Nie je jasné ani to, či ho plánujú predať.

Zdroj: Chart Westcott

Je však známe, že toto nie je prvá speváčkina zdĺhavá právna bitka o dom v Kalifornii. Absolvovala už jednu víťaznú, ešte v roku 2010, keď kúpila bývalý kláštor od arcidiecézy a žalobu skupiny losangeleských mníšok jej právnici rozdupali. Nám z toho vyplýva záver: neťahajte tigra za chvost a Katy Perry po súdoch!

Zdroj: Realtor.com

Zdroj foto: New York Post, Natasha Lee for The Wall Street Journal, Village Properties, Lester Cohen/Getty Images for Breakthrough Prize, Chart Westcott

 

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Panelákové byty v Banskej Bystrici do 160-tisíc euro

Panelákové byty v Banskej Bystrici do 160-tisíc euro

Christián je učiteľ telocviku, pochádza zo Zvolena, ale pracuje v Banskej Bystrici, kde by chcel kvôli práci zostať bývať. Hľadá si tam s priateľkou trojizbový zrekonštruovaný byt v hodnote do 160-tisíc euro. Nevadila by mu ani ponuka vo Zvolene, pretože tam cestujú každý víkend. V rámci ich rozpočtu pôjde o panelákové byty.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon