Jennifer Lopez a Ben Affleck predávajú svoj megadom po 11 mesiacoch: Rozchod alebo iné plány?Zdroj: themls.com; Tinseltown/Shutterstock.com

Jennifer Lopez a Ben Affleck predávajú svoj megadom po 11 mesiacoch: Rozchod alebo iné plány?

Hviezdny pár sa ani chvíľu nenudí. Po tom, ako sa opäť dali dokopy v 2021 po 20-ročnej prestávke, dva roky hľadali vysnívané rodinné sídlo. Nakoniec ich stálo takmer 61 miliónov dolárov. Vydržali v ňom necelý rok a teraz ho potichu predávajú. Chcú sa rozísť alebo im len došli peniaze?

Zdroj: Realtor.com

Celebritná dvojica Ben Affleck a Jennifer Lopez sa rozhodla predať svoj dom v Beverly Hills v Kalifornii, informoval o tom americký portál TMZ.com. Správa prichádza uprostred klebiet, že ich vzťah sa rozpadáva. Pár uzavrel manželstvo v roku 2022 po tom, čo po 20 rokoch znovu oživili svoju lásku, no už pred svadbou začali neúnavne hľadať sídlo pre svoju veľkú rodinu. Pozreli si asi 80 nehnuteľností, na mnohé aj zložili kauciu, no nakoniec minulé leto zakotvili v megadome známom ako „Wallingford Estate“ za 60,85 miliónov dolárov. Po 11 mesiacoch sa ho rozhodli potichu predať za 65 miliónov dolárov cez realitnú kanceláriu The Agency. Čo je za týmito prekvapivými správami?

Zdroj: Google Maps

Zdroj: Paul Barnaby

Koniec lásky či fabulácia?

Faktom ostáva, že J.Lo a Ben sú stále manželmi. Klebety o ich vzťahu sa rozvírili nielen kvôli predaju ich vysnívaného domova, ale aj kvôli správam, že boli obaja osobitne na obhliadkach menších domov. Jennifer bola spozorovaná na obhliadke neďalekého domu v Beverly Hills za 25 miliónov dolárov a Bena videli, že býva v prenajatom dome v Brentwoode za 100 000 dolárov mesačne. Podľa týchto indícií by sa mohlo zdať, že si obaja hľadajú nové bývanie. Dvojicu však v posledných týždňoch objavili aj spolu, na promócii strednej školy Affleckovej dcéry a na basketbalovom zápase jeho syna. Hoci bulvár robí nad hviezdnym párom kríž, zatiaľ sú to len dohady.

Zdroj: MEGA/GC Images

Aká bude strata pri predaji

Predaj ich domu v Beverly Hills pre nich však v žiadnom prípade nebude výhodný. Aj keby sa im podarilo predať za požadovanú sumu, ktorá je približne o 4 milióny dolárov vyššia ako nákupná, pravdepodobne sa ocitnú v strate. Treba totiž zarátať vylepšenia, ktoré v dome urobili, spolu s poplatkami, daňami a inými výdavkami súvisiacimi s predajom. Samozrejme, nie je isté, či sa im podarí za požadovanú sumu naozaj predať. „Aj keď je v súčasnosti toto cenové rozpätie menej ovplyvnené výkyvmi na trhu, môže byť ťažké ho udržať, vzhľadom na dnešný utlmený realitný trh,“ dodáva Cara Ameer, realitná maklérka z Coldwell Banker.

Zdroj: Paul Barnaby

Zdroj: Paul Barnaby

Sídlo Wallingford toho ponúka veľa, no má to aj svoju cenu. Má rozlohu 3 530 m2, 12 spální a 24 kúpeľní. Rozkladá sa na 2 hektároch sviežej zelene. Medzi najvýznamnejšie body patrí penthouse pre hostí s rozlohou 464 m2, dom pre zamestnancov, strážnica s dvoma spálňami a parkovacie miesto pre 80 áut. K nadštandardnému vybaveniu patrí športové zariadenie s ihriskom na piknik, boxerský ring, športový salónik a bar.

Zdroj: Paul Barnaby

Naskytá sa myšlienka, či celebritní manželia neprecenili svoje finančné možnosti pri spravovaní a údržbe takéhoto kolosu?

Kde by zakotvili, keby sa vydali vlastnou cestou?

Je pravda, že kým si J.Lo a Ben našli toto obrovské sídlo, obaja predali svoje predošlé lukratívne nehnuteľnosti. Affleck predal svoje mládenecké sídlo v Pacific Palisades pri L.A. za 28 miliónov dolárov a Jennifer vlani predala dlhoročný domov v Bel-Air za 34 miliónov dolárov. Ostalo im však ešte viac možností.

Jennifer Lopez by mohla odísť do Miami, kde vlastní dom na Star Island za 32,5 milióna dolárov. Zdroj: Realtor.com

Speváčka by mohla odísť do Miami, kde sa zdá, že stále vlastní nehnuteľnosť v hodnote 32,5 milióna dolárov na Star Island, ktorú kúpila, keď ešte bola s Alexom Rodriguezom. Má tiež dom v New York, v Hamptons s 8 spálňami. Pokiaľ ide o Afflecka, mohol by pristáť na svojom sídle v Georgii, ktoré kúpil v roku 2003. Pokúšal sa ho predať, no po čase ho stiahol z trhu. Nakoniec ho využili na druhú svadobnú oslavu po sobáši v Las Vegas. V každom prípade, či už oddelene alebo spolu, Ben a Jennifer nie sú na realitnom trhu žiadni trochári, takže môžeme očakávať, že nás opäť prekvapia niečím výnimočným.

Affleck by sa mohol skrývať vo svojom sídle v Georgii. Zdroj: Realtor.com

Zdroj: realtor.com

Zdroj foto: themls.com; Tinseltown/Shutterstock.com, Realtor.com, Google Maps, MEGA/GC Images, Paul Barnaby

 

 

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

V septembri sa Bratislava stane centrom realitného sveta. V dňoch 19. – 21. septembra 2024 sa v bratislavskej Inchebe po prvýkrát uskutoční prestížne podujatie Veľtrh bývania a nehnuteľností. Širokej verejnosti prinesie aktuálny prehľad ponúk a služieb na realitnom trhu. Svoje projekty a novinky budú prezentovať nielen developerské spoločnosti a realitné kancelárie, ale aj stavebné firmy, architekti, dizajnéri, ale tiež finančné a hypotekárne cen...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon