Kúsok britskej histórie na predaj: Legendárne sídlo Winstona Churchilla vás ohromí svojou gráciouZdroj: Rex Features

Kúsok britskej histórie na predaj: Legendárne sídlo Winstona Churchilla vás ohromí svojou gráciou

Bývalý londýnsky domov slávneho britského premiéra Winstona Churchilla je na predaj za 19,5 milióna libier (23 miliónov eur). Očarí vás aristokratickou eleganciou, polohou v kráľovskej časti centrálneho Londýna i historickým dedičstvom.

Zdroj: Knight Frank

Dom bývalého vojnového premiéra Spojeného kráľovstva Winstona Churchilla sa nachádza v Kensingtone, jednej z najbohatších štvrtí v Londýne. Je len pár krokov od legendárnych londýnskych pamiatok, ako je koncertná sieň Royal Albert Hall a Hyde Park. Slávny vojnový premiér ho získal v roku 1946 za 7 000 libier, alebo 244 917 libier v dnešnej mene. V tom čase už vlastnil susedný dom a novší prírastok pôvodne používal ako kanceláriu. Neskôr však oba domy spojil a vytvoril tak obrovský samostatný dom.

Zdroj: Knight Frank

Zdroj: Knight Frank

„Táto nehnuteľnosť, ktorá bola váženým domovom Sira Winstona Churchilla počas rozhodujúcej éry britskej histórie, má slávne dedičstvo,“ povedal James Pace, vedúci predaja v realitnej spoločnosti Knight Frank.

Zdroj: Bettmann Archive

Winston Churchill je všeobecne považovaný za jedného z najobľúbenejších a najväčších premiérov Spojeného kráľovstva pre jeho vládnutie počas druhej svetovej vojny. Túto funkciu zastával dvakrát, od roku 1940 do roku 1945 a znova od roku 1951 do roku 1955.

Zdroj: Knight Frank

Zdroj: Knight Frank

Podľa historických záznamov bol dom predaný po Churchillovej smrti v roku 1965 ako jeden obrovský objekt. Po rokoch boli stavby znovu rozdelené do samostatných rezidencií, pričom táto posledná zmenila majiteľa v roku 2001 za 5,75 milióna libier. Teraz je na predaj za úctyhodnú sumu 19,5 milióna libier, čiže 23 miliónov eur.

Zdroj: Knight Frank

Tento slávny dom vám potvrdí všetky vaše predstavy o noblesnej elegancii z polovice minulého storočia. Má diskrétnu polohu v tichej slepej uličke a jeho výnimočným prvkom je recepcia s dvojitou výškou, ktorá je predurčená na organizovanie spoločenských stretnutí vo veľkolepom majestátnom prostredí. Miestnosť sa nachádza na prízemí spolu s knižnicou a obývacou izbou. Počas Churchillovho úradovania bola na tomto podlaží aj spálňa, kde sa Churchill zotavoval po tom, čo si zlomil nohu v Monte Carle v roku 1961.

Po páde v Monto Carlo odniesli Winstona Churchilla do jeho domu. Zdroj Getty Images

Zdroj: Knight Frank

Zdroj: Knight Frank

Kuchyňa a raňajková miestnosť sa nachádzajú na zníženom prízemí spolu s formálnou jedálňou a obe sa otvárajú do záhrady. V dome je aj posilňovňa. Na horných dvoch poschodiach je šesť spální, vrátane primárneho apartmánu, ktorý je ďalším klenotom domu so súkromnou terasou. Podľa Jamesa Pacea bude dom vyhovovať „náročným kupcom, ktorí hľadajú rezidenciu bohatú na historický pôvod“.

Zdroj: Knight Frank

Zdroj: mansionglobal.com

Zdroj foto: Rex Features, Knight Frank, Bettmann Archive, Getty Images

 

 

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

V septembri sa Bratislava stane centrom realitného sveta. V dňoch 19. – 21. septembra 2024 sa v bratislavskej Inchebe po prvýkrát uskutoční prestížne podujatie Veľtrh bývania a nehnuteľností. Širokej verejnosti prinesie aktuálny prehľad ponúk a služieb na realitnom trhu. Svoje projekty a novinky budú prezentovať nielen developerské spoločnosti a realitné kancelárie, ale aj stavebné firmy, architekti, dizajnéri, ale tiež finančné a hypotekárne cen...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon