Čo by nemalo chýbať v modernej kúpeľniZdroj: Unsplash.com

Čo by nemalo chýbať v modernej kúpeľni

Zatvorte oči a predstavte si svoju vysnívanú kúpeľňu. Takú, ktorá spĺňa všetky vaše predstavy a ktorá presne vyhovuje vašim požiadavkám. Ak ste si ju predstavili, teraz je načase dať jej reálnu podobu. V nasledujúcom článku si priblížime to, čo by ste mali mať na pamäti pri realizácii kúpeľne v modernom štýle. Začneme od farby kúpeľne, následne preberieme vhodný materiál a nezabudneme ani na jednotlivé praktické kúpeľňové doplnky.

Akú farbu zvoliť do modernej kúpeľne?

Moderný štýl sa takmer vo všetkých oblastiach spája s neutrálnymi farbami a vzormi v jednoduchej línii. To isté platí aj pre kúpeľne. "Biela farba predstavuje v kúpeľni akýsi základ, ktorý nikdy nevyjde z módy. Možno jej však dodať šmrnc tým, že ju skombinujete s čiernou, ružovou alebo staroružovou a vytvoríte tak modernú a zároveň jedinečnú kúpeľňu," vraví špecialista na kúpeľne z obchodu DOMOSS.sk.

Nie ste si istý čiernou farbou? Nebojte sa, obavy naozaj nie sú na mieste. "Čierna farba dodá vašej kúpeľni nezameniteľný moderný vzhľad. Ale ako pri všetkom aj tu platí, že všetkého veľa škodí, preto dajte pozor, aby ste to s čiernou farbou neprehnali,” dopĺňa špecialista na kúpeľne.

Ak sme vás nepresvedčili, pouvažujte aspoň nad čiernymi kúpeľňovými doplnkami, ktoré miestnosti dodajú eleganciu a luxusný vzhľad.

Aký materiál máte zvoliť?

Neviete sa rozhodnúť pre vhodný materiál do vašej modernej kúpeľne? Na trhu je v súčasnosti dostupných veľa materiálov, ktoré oceníte vďaka ich kvalite, ale aj prevedeniu, ktoré dodá vašej kúpeľni moderný štýl.

 • Keramické alebo porcelánové obklady sú odolné a nenáročné na údržbu. V bielej alebo čiernej farbe dodajú vašej kúpeľni jednoliaty čistý moderný vzhľad. Ak chcete byť trochu viac originálny, môžete siahnuť po mozaikovom obklade alebo po obklade v tvare šesťuholníka.

 • Mramor je materiál, ktorý je nadčasový a hodí sa do každého štýlu. Je možné ho použiť takmer všade. Na steny, podlahy aj na umývadlový pult. Medzi jeho nevýhody určite patrí to, že vám výrazne navýši náklady, avšak výrobcovia keramiky a porcelánu často ponúkajú krásne repliky mramoru za nižšie ceny.

 • Drevo v kúpeľni sa môže zdať ako nepraktické, avšak opak je pravdou. Drevené materiály sú odolné voči vode a vlhkosti. Je pravda, že drevo sa neodporúča na podlahy, ale je možné ho použiť ako obklad na steny.

 • Betón obľubujú ľudia, ktorí majú radi ,,surový” štýl. Hodí sa na steny alebo na umývadlový pult. Na druhej strane betónová podlaha sa až tak neodporúča, pretože tento materiál môže byť náročný na údržbu. Ak predsa len túžite po vzhľade betónu, siahnite napríklad po matných porcelánových dlaždiciach.

Aké kúpeľňové doplnky sa vám môžu hodiť?

Kúpeľňu tvoria okrem farby, materiálu a nábytku aj doplnky, ktoré okrem toho, že ju môžu skrášliť, majú aj praktické využitie. V nasledujúcich bodoch vám prinášame nápady na praktické kúpeľňové doplnky.

 • Kúpeľňová podložka slúži v prvom rade nato, aby ste nezamočili podlahu v kúpeľni. Môže však byť aj dekoratívnym doplnkom kúpeľne, ktorý dotvorí štýl, ktorý ste si vyberiete. Pre tých, ktorí si radi doprajú kúpeľ vo vani, sú kúpeľňové podložky skvelým doplnkom s praktickým využitím, môžete si na ňu položiť napríklad knihu či pohár vína.

 • Držiaky toaletného papiera môžu byť vyrobené z rôznych materiálov – z plastu, dreva, chrómu alebo nehrdzavejúcej ocele. Aj tento doplnok môže dopomôcť celkovému štýlu modernej kúpeľne.

 • Kúpeľňové police na prvý pohľad nemusia pôsobiť ako doplnok. Avšak plnia veľmi dôležitú funkciu. Vďaka nim budete vašu kúpeľňu udržiavať v poriadku. Jednoduché rohové sklenené poličky dobre vyzerajú v minimalistických alebo malých kúpeľniach. Zatiaľ čo trojposchodové rohové police sú skvelé riešenie, ak máte na uloženie veľa kozmetiky. Sklenené držiaky políc sú elegantné a jednoduché. Pre tých, ktorí vyžadujú maximálny úložný priestor, sú výbornou voľbou leštené nerezové skrine.

 • Dávkovač mydla je ďalším z nenápadných doplnkov, ktorý môže vkusne rozžiariť jednoliatu farbu vašej kúpeľne.

 • Ďalším originálnym doplnkom do kúpeľne sú kvety. Môžete ich položiť k umývadlu, na podlahu a dokonca aj na okraj vane. Rastliny vám zabezpečia zdravšie ovzdušie a niektoré kvety nepotrebujú ani vela svetla, takže ich môžete pestovať aj v kúpeľni bez okna. Takouto rastlinou je napríklad papraď.

 • Zrkadlo nie je iba dekoratívny kúpeľňový doplnok. Má podstatnú úlohu, pretože práve vďaka nemu sa budete môcť ráno nalíčiť alebo oholiť. Nemyslite však len na jeho praktickú stránku, ale vyberte si kúpeľňové zrkadlo, ktoré bude zároveň aj doplnkom. Moderné sú oválne zrkadlá s funkciami ako napr. systém proti zahmlievaniu či zrkadlá s integrovanými LED svetlami.

 • Aj osvetlenie v kúpeľni môže byť rovnako estetické ako praktické. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no svetlá môžu pri zariaďovaní modernej kúpeľne zohrať dôležitú úlohu. Najmä v bytoch nie sú v kúpeľniach okná a nie je tam prístup prirodzeného svetla. To je dôvod, prečo sú kúpeľne často nedostatočne alebo zle osvetlené. Zmeniť to môžete výberom osvetlenia, ktoré vám kúpeľňu presvetlí, ale zároveň dotvoria vašu modernú kúpeľňu. Svetlá tradičného tvaru sú dnes už out. Pre dosiahnutie moderného ,,looku” sa neváhajte pohrať s oblejšími tvarmi alebo s čiernymi tienidlami, ktoré zanechajú žiarovku mierne viditeľnú.

PR článok

Diskusia

Podobné články

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Stavebný sektor sa neustále vyvíja a prináša nové technológie či postupy. Dôvodom je predovšetkým zlepšenie efektivity a kvality stavebných projektov, ktoré musia nielen dobre vyzerať, ale tiež spĺňať rôzne náročné kritériá. Takéto inovatívne riešenia a špičkové služby vám poskytne aj spoločnosť AVG Group, o ktorej si teraz niečo povieme.

...
Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Vytvoriť si krásny a príjemný domov či pracovné prostredie nie je len tak jednoduché. Dobrý interiérový dizajn spája estetiku s funkčnosťou a mení tak obytné i pracovné priestory na komfortné a inšpiratívne miesta. Aj keď sa môže zdať, že zariadiť si na základe týchto kritérií byť či kanceláriu je pomerne jednoduchá úloha, funkčný a moderný priestor si naopak často vyžaduje zásah skúsených odborníkov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon