Justin Timberlake predal výnimočný pozemok za dvojnásobok ceny: Prečo kupec investoval do chráneného územia?Zdroj: Eric Criswell/Getty Images

Justin Timberlake predal výnimočný pozemok za dvojnásobok ceny: Prečo kupec investoval do chráneného územia?

Spevák Justin Timberlake je na realitnom trhu zdatným borcom. Aktuálne sa mu podarilo predať krásny pozemok pri Nashville so 100 %-ným ziskom. Zaujímavé pritom je, že sa na ňom ani nemôže stavať, pretože je chráneným krajinným územím.

Zdroj: Realtor.com

Ako si ustelieš, tak si ľahneš, a spevák, skladateľ, herec a držiteľ ceny Grammy Justin Timberlake (43) si už dlhšiu dobu stelie veľmi úspešne. Teraz sa mu podarilo oficiálne predať rozľahlý pozemok v prírodnej krajine pri mestečku Franklin v štáte Tennessee za 8 miliónov dolárov. Je to dvojnásobok toho, čo zaň zaplatil pred deviatimi rokmi.

Zdroj: Google Maps

Tento rodák z Memphisu kúpil takmer 50 hektárov pôdy neďaleko historickej dediny Leiper's Fork za 4 milióny dolárov na jar 2015 od Aubrey Prestona, miestneho filantropa a ochrancu prírody, ktorý mu predal viac ako polovicu svojho majetku. Nikde sa však neobjavilo ani slovo o tom, čo Justin plánoval s pozemkom urobiť. Ten je totiž chráneným krajinným územím The Land Trust for Tennessee a neumožňuje stavebný rozvoj. Nuž ale kupec hádam vie, do čoho ide...

Zdroj: Realtor.com

Malebné miesto na vrchole hrebeňa sa nachádza asi 30 km od Nashvillu a pozostáva z otvorených pasienkov, pastvín pre voľne žijúce živočíchy, rybníka s jarným rybolovom a lesných chodníkov, z ktorých všetky ponúkajú úžasné výhľady na okolité údolie. Vedú sem dve prístupové cesty, jedna cez krytý most cez Dobyns Branch Creek a druhá pre stavebné čaty alebo prívesy na kone.

Zdroj: Realtor.com

Štát Tennessee je pre Justina srdcovou záležitosťou a má v ňom viac projektov. V Nashville je spolumajiteľom baru a reštaurácie Twelve Thirty Club a tiež kúpil stovky akrov pôdy severozápadne od mesta, kde plánuje v spolupráci s luxusnou golfovou spoločnosťou otvoriť 18-jamkové golfové ihrisko Bounty Club.

Zdroj: architecturaldigest.com, Foto Seth Parker

Zdroj: architecturaldigest.com, Foto Seth Parker

Hlavným sídlom pre Justina Timberlaka, jeho manželku herečku Jessicu Biel a ich dve deti však naďalej ostáva vila v Hollywood Hills, ktorú sa nedávno síce snažili predať za 35 miliónov dolárov, no nakoniec ju stiahli z trhu. Tiež udržiavajú priestranný horský dom v bohatom klube Yellowstone neďaleko Big Sky v Montane.

Zdroj: Redfin, Foto Simon Berlyn

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Eric Criswell/Getty Images; Kevin Mazur/Getty Images for iHeartRadio, Google Maps, Realtor.com, Seth Parker, Simon Berlyn

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

V septembri sa Bratislava stane centrom realitného sveta. V dňoch 19. – 21. septembra 2024 sa v bratislavskej Inchebe po prvýkrát uskutoční prestížne podujatie Veľtrh bývania a nehnuteľností. Širokej verejnosti prinesie aktuálny prehľad ponúk a služieb na realitnom trhu. Svoje projekty a novinky budú prezentovať nielen developerské spoločnosti a realitné kancelárie, ale aj stavebné firmy, architekti, dizajnéri, ale tiež finančné a hypotekárne cen...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon