Hľadanie vlastného bývania patrí medzi najstresujúcejšie veci v živote. Čo s tým?Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Hľadanie vlastného bývania patrí medzi najstresujúcejšie veci v živote. Čo s tým?

v Podcasty

PODCAST - Kúpa alebo predaj nehnuteľnosti by boli oveľa jednoduchšie, keby sme v takejto situácii mali pri sebe pomocníka, ktorý by nás podržal na tejto ceste. Kde takého nájsť? A čo nám dokáže o nehnuteľnosti vypovedať už samotný inzerát? Odpovede na tieto otázky nájdete v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk so šéfom produktového oddelenia United Classifieds Branislavom Boďom.


V podcase sa dozviete:

•  tipy, ako si nájsť správnu nehnuteľnosť,

•  ako prakticky filtrovať medzi realitnými inzerátmi,

•  prečo sa oplatí mať konto na Nehnuteľnosti.sk,

•  čo vypovedá o predajcovi samotný inzerát na nehnuteľnosť,

•  ako môžeme rozpoznať podozrivý inzerát,

•  na čo je dobré si zistiť svoje finančné možnosti cez hypotekárnu kalkulačku.


 

Akým spôsobom portál Nehnuteľnosti.sk dáva pomocnú ruku ľuďom, ktorí si chcú nájsť nové bývanie alebo predávať či prenajímať nehnuteľnosť?


Nehnuteľnosti.sk sú obrovským trhoviskom, ktoré spájajú predávajúcich a kupujúcich. Na Slovensku je skoro 2000 realitných kancelárií a viac ako 5000 maklérov, ktorí sa snažia nájsť miesto, kde by všetky nehnuteľnosti zverejnili tak, aby ich ľudia dokázali nájsť na jednom mieste. To jedno miesto je práve portál Nehnuteľnosti sk. Na portál chodia státisíce ľudí mesačne hľadať si svoje vysnívané bývanie a úlohou portálu je týchto ľudí správne spojiť.

To znamená, že portál si môžeme predstaviť ako nejakú finálnu lokáciu, kde ten používateľ skončí. Ale on ako keby tých kupujúcich hľadá na rôznych miestach internetu a postupne sa ich snaží priviesť k tomu vysnívanému bývaniu vďaka rôznym funkčnostiam a ponukám, ktoré zverejňujeme buď na sociálnych sieťach alebo priamo v Google alebo priamo na webe.

Jedna z tých pomocných rúk pre bežného používateľa, ktorý hľadá nehnuteľnosť je tzv. filter. Vďaka nemu dokážeme veľmi jednoducho rozrezať tú niekoľko desaťtisícovú ponuku na nejaké menšie časti, v ktorej už používateľ dokáže efektívne filtrovať alebo sa s ňou dokáže dostať finálnemu inzerátu, ktorý ho zaujme.

 

Ako správne filtrovať alebo ako vyhľadávať nehnuteľnosti, aby sme si naozaj na portáli našli možno naše budúce vysnívané bývanie?

Za tie roky sme si všimli, že veľmi veľa ľudí chce zložité filtre, ale realita je taká, že ich nikto nepoužíva. Takže to, čo vidíte na Nehnuteľnosti.sk je skutočne to, čo využíva státisíce užívateľov mesačne. A to je lokalita, typ nehnuteľnosti a typ transakcie, čiže či si chcú nehnuteľnosť kúpiť alebo si chcú nehnuteľnosť prenajať.

Lokalita sa filtruje väčšinou na úrovni konkrétnych miest alebo obcí, ale aj na úrovni celých okresov. Väčšinou ľudia takto zisťujú, aká ponuka sa vlastne v danom okrese nachádza.

Posledným parametrom je typ nehnuteľnosti, ktorý vlastne rozdelí tú ponuku medzi byty, domy, pozemky, prípadne nejaké objekty ako sú kancelárie a rekreačné nehnuteľnosti.

Máme desaťtisíce realitných ponúk, čiže máme napríklad 13 000 prenájmov, čo je najviac na Slovensku. Sme tým najväčším miestom, ktoré tie prenájmy zhŕňajú na jednu kopu. A na jednom mieste máme aj 60 000 objektov na predaj. Takže používateľ urobí tieto 3 základné kroky, klikne na vyfiltrovať a následne už sa začne prehrabávať tou ponukou a zistí na čo má, na čo nemá.

Častokrát sa potrebuje používateľ zorientovať v rozpočte. Keď si nehnuteľnosť začíname hľadať, tak netušíme, že či keď desaťtisíc eur pridáme do nášho rozpočtu, či nám to dá jednu izbu navyše, či nás to posunie bližšie k centru alebo čo sa stane. Častokrát sa nestane nič, pretože ceny sú tak vysoké, že tých desaťtisíc eur skutočne nerozhoduje. Používateľ na začiatku ako keby typicky filtruje a prechádza všetkými tými výsledkami, aby sa zorientoval v ponuke. Potom častokrát odíde na nejaký čas a potom sa vráti a pokračuje v hľadaní, keď si uvedomí, na čo vlastne má a ako tú svoju otázku bývania môže vyriešiť.

 

Na portáli Nehnuteľnosti.sk si môžem vytvoriť aj konto, do ktorého sa môžem prihlásiť. Prečo sa mi to oplatí urobiť?


Za prihlásením máme skrytých niekoľko funkčností, ktoré môžu pomôcť ľuďom buď tú nehnuteľnosť, ktorú už majú vyhliadnutú, nejakým spôsobom sledovať alebo pomôžu práve v procese hľadania.

Príkladom je ocenenie nehnuteľností, kde vieme priblížiť rozsah cien, ktoré by si mohol používateľ za danú nehnuteľnosť pýtať. Alebo môže zistiť, že ako sa jeho nehnuteľnosť zhodnotila - buď pozitívne alebo negatívne - podľa toho, čo sa deje na realitnom trhu.

Ďalej ponúkame možnosť pre hľadajúcich zistiť možnosti financovania, čiže nejaký rozsah hypoték, ktoré by si mohol pýtať v rôznych bankách. Za tým účelom sme prepojení s nejakými partnermi, ktorí to dokážu celé zrealizovať.

Okrem toho používateľ, ktorý hľadá, si môže nehnuteľnosti označiť klasickým srdiečkom, ktoré poznáte z internetu a uložiť do obľúbených. Alebo takisto, keď nenájde ešte nehnuteľnosť, ale páčia sa mu tie nehnuteľnosti, ktoré mu prezentujeme a chcel by dostávať ponuky, ktoré pribudnú do našej ponuky neskôr a sú relevantné k tomu, čo hľadá, tak mu ich dokážeme posielať na email.

 

Ide vlastne o nejakého vyhľadávacieho agenta, ktorý nám posiela nehnuteľnosti, ktoré sa nám pozdávajú?


Presne tak, tá funkčnosť je veľmi jednoduchá. V podstate, keď pribudne nový inzerát, ktorý spadá do kritérií používateľa - napríklad hľadá dvojizbový byt v Bratislave v nejakom cenovom rozmedzí - tak my dokážeme takýto inzerát používateľovi zaslať na email a on sa potom naňho môže prísť pozrieť. Dokonca si vie vybrať aj v akej periodicite chce inzeráty dostávať. Môže si vybrať hodinu, niekoľko hodín alebo jedenkrát denne. 

Celý rozhovor so šéfom produktového oddelenia United Classifieds Branislavom Boďom si môžete pozrieť na Youtube alebo vypočuť na Spotify a ostatných podcastových aplikáciách.

 

Diskusia

Podobné články

Pre koho sa stavajú byty? Zostarneme a zoslabneme všetci, odkazuje Madunová

Pre koho sa stavajú byty? Zostarneme a zoslabneme všetci, odkazuje Madunová

PODCAST - Predstavte si, že by ste nemohli ísť tam, kde by ste chceli - ku kamarátke na byt alebo na obyčajnú toaletu do reštaurácie. Prečo? Pretože všade okolo nás sú bariéry, ktoré ľudia s elektrickým vozíkom nedokážu prekonať. My im s tým ale môžeme pomôcť. Ako? Vypočujte si rozhovor s predsedníčkou občianskeho združenia Belasý motýľ Andreou Madunovou v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk.

...
Pri nájmoch čakajte až stovku potenciálnych problémov, tvrdí advokát Plavec (podcast)

Pri nájmoch čakajte až stovku potenciálnych problémov, tvrdí advokát Plavec (podcast)

Kúpim si nehnuteľnosť, začnem ju prenajímať a budem mať veľké peniaze. Naozaj je to také jednoduché? Nájom má svoje výhody, ale aj mnohé úskalia. A rovnako má svoje nároky nájomca aj prenajímateľ. Kto je pomyselne na koni? O situácii s nájmom na Slovensku sme sa rozprávali s advokátom a tajomníkom Realitnej únie SR Mojmírom Plavcom v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk

...
Čo je to zabudnutá záhrada a aký rozpočet je potrebný na záhradu?

Čo je to zabudnutá záhrada a aký rozpočet je potrebný na záhradu?

Zabudli ste aj vy na rozpočet na záhradu? Aj takýto môže byť scenár mladej rodiny, ktorá si zobrala hypotéku, postavila dom, následne sa im narodili deti a čas a financie na záhradu sú v nedohľadne. Ako sa dá predísť takejto situácii a existuje vôbec nízko-údržbová záhrada? A čo ak zistíme, že nie sme až taký záhradný typ. Ako si vieme spraviť pekné okolie okolo domu, aj keď nemáme toľko času na záhradu, pretože sme pracovne vyťažení?

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon