
Šľachtický dom v Londýne na predaj za 15 miliónov libier: Miesto, kde písal históriu Napoleon III a Dickens
Londýnska štvrť Mayfair ukrýva tajomstvá šľachtických večierkov a literárnych debát. Vstúpte do rezidencie plnej histórie, kde sa prelínajú príbehy francúzskeho cisára a svetoznámeho spisovateľa. Tento kúsok aristokratického života čaká na svojho nového majiteľa.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
V článku sa dozviete:
• komu patrilo luxusné sídlo v prestížnej londýnskej štvrti Mayfair,
• aké slávne historické okamihy sú s ním spojené,
• sofistikované detaily v interiéri, ktoré sa zachovali dodnes.
Mayfair je známa svojimi luxusnými a historickými rezidenciami, kde sa to šľachtickými titulmi len tak hemží. V tejto prestížnej lokalite sa teraz dostal na realitný trh georgiánsky mestský dom za 14,95 milióna libier (18 miliónov eur), ktorý ponúka realitná kancelária Beauchamp Estates. Päťposchodová londýnska rezidencia bývala domovom zosnulého britského ministra zahraničných vecí Jamesa Harrisa, 3. grófa z Malmesbury. Tento dom vám umožní preniknúť do histórie a vychutnať si atmosféru priestorov, ktoré kedysi navštevovali francúzsky cisár Napoleon III či spisovateľ Charles Dickens.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
História a slávne osobnosti
Toto sídlo, postavené v roku 1753 a zapísané na zozname chránených pamiatok, sa stalo takmer o sto rokov neskôr domovom spomínaného Jamesa Harrisa. Jeho otec, druhý gróf z Malmesbury, sa počas pobytu v Paríži spriatelil s vtedajším francúzskym princom Ľudovítom Napoleonom Bonapartom (1808-1873). Hostil ho v tomto mestskom dome počas dvoch období jeho exilu: v rokoch 1838 až 1848.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
Pozrite si aktuálne ponuky na Nehnuteľnosti.sk:
Politická kariéra a prestavba sídla
Keď sa roku 1841 James stal 3. grófom z Malmesbury, bol zvolený do Dolnej snemovne ako konzervatívny poslanec za Wilton. Neskôr sa stal britským ministrom zahraničných vecí a členom Tajnej rady pod vedením premiéra Edwarda Smith-Stanleyho v roku 1852. Krátko nato prešiel dom rozsiahlou renováciou, vrátane inštalácie arkierových okien a pridaním veľkolepých krbov po celom dome. Po smrti svojej manželky, Lady Corisande, v roku 1876 túto nehnuteľnosť predal.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
Elegantné interiéry a moderné vybavenie
Za bledožltou fasádou sa nachádza vstupná hala na prízemí, ktorá vedie do dvojitej prijímacej miestnosti na druhom poschodí. Práve tu hostil Bonaparte svojich hostí v 40. a 50. rokoch 19. storočia. Vysoké okná zaplavujú priestrannú miestnosť prirodzeným svetlom, ktoré zvýrazňuje drevené parkety v chevronovom vzore a dekoratívne osvetlenie.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
Hlavná spálňa zaberá celé druhé poschodie a ponúka balkón s výhľadom na ulicu, šatník a kúpeľňu s mramorovými podlahami a dubovou oválnou vaňou. Ďalšie štyri spálne s vlastnými kúpeľňami sú rozmiestnené na treťom a štvrtom poschodí tohto veľkého sídla s plochou 700 m2, pričom jedna spálňa je diskrétne umiestnená na prízemí. Dom ponúka aj pracovňu s terasou, jedáleň, neformálnu obývaciu miestnosť a posilňovňu.
Máte už vlastné konto na Nehnuteľnosti.sk?
Vďaka nemu si môžete vyhľadávať nehnuteľnosti presne podľa vašich zadaných kritérií. Keď pribudne na našom portáli podobný inzerát, zašleme vám ho, aby ste o svoju prípadnú budúcu nehnuteľnosť neprišli a nepredbehli vás ostatní kupujúci.
Aj takto získate prehľad o realitnom trhu na Slovensku.
Zdroj: Beauchamp Estates/ Alex Winship
Strategická poloha v Mayfair
Dnes sa tento dom v Mayfair môže pochváliť prestížnou polohou v centre Londýna, s blízkosťou k divadlám, luxusným obchodom, reštauráciám a súkromným klubom. Len na skok odtiaľ sa nachádza Hyde Park a Green Park, čo z neho robí ideálne luxusné miesto na bývanie v samom srdci Londýna.
Zdroj: robbreport.com
Zdroj foto: Beauchamp Estates/ Alex Winship