Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nový ekologický projekt: Študenti budú bývať v prepravných kontajneroch

Nový ekologický projekt: Študenti budú bývať v prepravných kontajneroch

Využívanie veľkých námorných kontajnerov v stavebníctve síce nie je úplne nový nápad, ale v posledných rokoch rozhodne naberá stále viac na popularite. Dôkazom toho je aj najnovší projekt amerických architektov, ktorí pre študentov vo Washingtone stavajú z kontajnerov internátne apartmány. Pre staviteľov je to jednoduchá, rýchla a lacná cesta, ako niečo vytvoriť.

  

Rýchle, lacné, jednoduché

 Počas tohto leta sa vo Washingtone neďaleko Katolíckej univerzity rozbehla výstavba novej ubytovne pre študentov z veľkých námorných prepravných kontajnerov. Stavitelia použijú celkovo 18 oceľových kontajnerov, ktoré spoja a pre študentov budú k dispozícii už najbližšiu jeseň. Keďže využijú kontajnery, ktoré už boli vyradené z prevádzky, stavba je pomerne lacná a aj ekologická.

 Navyše ušetria aj množstvo času. So stavbou totiž začali v júli 2014 a študenti sa budú môcť nasťahovať už v septembri tohto roku. Architektom projektu je Travis Price, ktorý verí, že výhody kontajnerov možno využiť na rôznych miestach, v rôznych veľkostiach a rôznych cenových reláciách, informovala agentúra Reuters, píše Irish Time.

 

Myšlienka vznikla pred desiatkami rokov

 Travis Price upozornil, že táto myšlienka nie je žiadna prevratná novinka. Vznikla približne v roku 1960, ale zvyšujúci sa počet kontajnerov v skladoch prístavných miest ich robí použiteľnými aj v iných oblastiach.

 „Máme 700 000 prázdnych námorných kontajnerov v Amerike a nápad urobiť z nich krásne, elegantné budovy. Pamätajte si, že ľudia vo veľkých mestách po celom svete milujú sklo-oceľové budovy,“ hovori Price s tým, že títo ľudia budú ochotní zaplatiť za ne celé bohatstvo.

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, irishtimes.com

Foto: Dreamstime.com

Diskusia

Podobné články

7 cenných rád do novej vykurovacej sezóny

7 cenných rád do novej vykurovacej sezóny

Vykurovacia sezóna síce oficiálne začína 1. septembra, no v závislosti od počasia štartuje vždy o pár dní neskôr. Inak tomu nebolo ani tento rok. Teploty posledných dní stačili na to, aby sa kúrenie v domácnostiach rozbehlo naplno. A s tým prichádza aj niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vstúpiť do novej sezóny a následne aj zdravšie a efektívnejšie kúriť.

...
Nábytok na mieru – za a proti

Nábytok na mieru – za a proti

Má byť čo najkrajší, najpraktickejší a najtrvácnejší, navyše za rozumnú cenu. Nábytok dostupný v predajniach však nie vždy spĺňa požiadavky zákazníkov. Tí následne siahajú po nábytku na mieru, ktorého využitie prináša hneď niekoľko výhod, no zároveň aj pár mínusov.

...
Rodinný dom v centre mesta

Rodinný dom v centre mesta

Je veľa ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či budú žiť na vidieku alebo v meste. Aj jedno aj druhé miesto má pre nich zvláštne čaro. Život v meste je praktický, na vidieku zas pokojný.

...