Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nový ekologický projekt: Študenti budú bývať v prepravných kontajneroch

Nový ekologický projekt: Študenti budú bývať v prepravných kontajneroch

Využívanie veľkých námorných kontajnerov v stavebníctve síce nie je úplne nový nápad, ale v posledných rokoch rozhodne naberá stále viac na popularite. Dôkazom toho je aj najnovší projekt amerických architektov, ktorí pre študentov vo Washingtone stavajú z kontajnerov internátne apartmány. Pre staviteľov je to jednoduchá, rýchla a lacná cesta, ako niečo vytvoriť.

  

Rýchle, lacné, jednoduché

 Počas tohto leta sa vo Washingtone neďaleko Katolíckej univerzity rozbehla výstavba novej ubytovne pre študentov z veľkých námorných prepravných kontajnerov. Stavitelia použijú celkovo 18 oceľových kontajnerov, ktoré spoja a pre študentov budú k dispozícii už najbližšiu jeseň. Keďže využijú kontajnery, ktoré už boli vyradené z prevádzky, stavba je pomerne lacná a aj ekologická.

 Navyše ušetria aj množstvo času. So stavbou totiž začali v júli 2014 a študenti sa budú môcť nasťahovať už v septembri tohto roku. Architektom projektu je Travis Price, ktorý verí, že výhody kontajnerov možno využiť na rôznych miestach, v rôznych veľkostiach a rôznych cenových reláciách, informovala agentúra Reuters, píše Irish Time.

 

Myšlienka vznikla pred desiatkami rokov

 Travis Price upozornil, že táto myšlienka nie je žiadna prevratná novinka. Vznikla približne v roku 1960, ale zvyšujúci sa počet kontajnerov v skladoch prístavných miest ich robí použiteľnými aj v iných oblastiach.

 „Máme 700 000 prázdnych námorných kontajnerov v Amerike a nápad urobiť z nich krásne, elegantné budovy. Pamätajte si, že ľudia vo veľkých mestách po celom svete milujú sklo-oceľové budovy,“ hovori Price s tým, že títo ľudia budú ochotní zaplatiť za ne celé bohatstvo.

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, irishtimes.com

Foto: Dreamstime.com

Diskusia

Podobné články

Hľadáte nehnuteľnosť? Pripravili sme pre vás nový video seriál: Na ceste domov

Hľadáte nehnuteľnosť? Pripravili sme pre vás nový video seriál: Na ceste domov

Už čoskoro vám na Nehnuteľnosti.sk predstavíme náš nový video šesťdielny seriál “Na ceste domov”. Pripravili sme ho pre tých, ktorí hľadajú nový byt, dom. Môžete si ho pozrieť vo video spotoch alebo prečítať na našom webe. V každej časti sa dozviete priamo od odborníkov dôležité informácie, ktoré vám pomôžu prejsť týmto zložitým procesom čo najefektívnejšie a bez zbytočných chýb a prieťahov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame