Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vila úsmevov Robina Williamsa je stále na predaj. Stojí takmer 30 miliónov dolárov

Vila úsmevov Robina Williamsa je stále na predaj. Stojí takmer 30 miliónov dolárov

Ako to už zvyčajne býva, po smrti človeka sa nediskutuje len o samotnej tragédii, ale aj o pozostalosti. Inak tomu nebolo ani v prípade slávneho herca Robina Williamsa, ktorý zomrel po tom, ako pravdepodobne spáchal samovraždu 11. augusta tohto roku. V médiách sa hovorí najmä o jeho pozostalosti zvanej Villa Sorriso čiže Vila úsmevov, ktorá sa nachádza v známej vinárskej oblasti Napa Valley v Kalifornii.

 

 Villa Sorriso sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 653 akrov a na trh sa dostala ešte v apríli. Nehnuteľnosť sa predáva za 29,9 mil. dolárov (takmer 22,7 mil. eur). Okrem toho po Williamsovi zostal aj dom s rozlohou 600 metrov štvorcových na pobreží v meste Tiburon v Kalifornii, ktorý má hodnotu asi 6 mil. dolárov (viac než 4,5 mil. eur).

 Slávny herec sa netajil tým, že ho dva rozvody vyšli poriadne draho, a tak si tento majetok nemohol dovoliť. Sám hovoril, že sa ocitol na pokraji bankrotu. Na druhej strane však jeho publicista tvrdil, že tieto vyjadrenia netreba brať úplne vážne a Williams na tom nebol tak zle.

 

Luxusná Vila úsmevov

 Villa Sorriso poskytovala Williamsovi útek zo sveta zvaného Hollywood. Postaviť ju dal v roku 2003 na základe svojich vlastných požiadaviek. Nový majiteľ jej kúpou získa originálny dom s rozlohou 1858 metrov štvorcových, v ktorom je celkovo 5 spální, 6 kompletných kúpelní a 5 samostatných toaliet.

 Súčasťou domu je veľká vstavaná knižnica, ktorá obsahuje rozsiahlu zbierku titulov usporiadanú podľa žánrov. Nachádza sa tu aj ručne vyrezávaná šachovnica a rôzne starožitnosti z celého sveta. Okrem toho je na pozemku aj malý penzión so 4 spálňami pre hostí. Nechýbajú tu stajne pre kone a jazdecké chodníky, tenisový kurt, rybník, bazén či olivovníky.

A keďže vila sa nachádza v slávnej vinárskej oblasti patria k nej aj vinice, ktoré produkujú rôzne odrody vína a samozrejmosťou je aj plne zásobená vínna pivnica.

 Túto nehnuteľnosť sa snažil predať ešte v roku 2012 za 35 mil. dolárov (26,65 mil. eur), avšak neúspešne.

 

Video: Villa Sorriso

 

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, Forbes.com, Dailymail.co.uk

Foto: TASR

Video: Youtube.com

Diskusia

Podobné články

Tajomná chalupa na Gemeri

Tajomná chalupa na Gemeri

Kúsok od Rožňavy je krásny a vrúcny kraj, ktorý bol pre Katku Jesenskú a štáb relácie Na chalupe doteraz utajený. V dedinke Lúčka na Gemeri navštívime chalupára, ktorý zrekonštruoval stáročnú chalupu, ktorú kúpil v žalostnom stave.

...
Aj v Bratislave sa dá bývať v čerešňovom sade

Aj v Bratislave sa dá bývať v čerešňovom sade

Snom pani Paulínky je vzdušný, štvorizbový byt, v ktorom bude mať priestor pre celú rodinu a vnúčatká. Má predstavu, že v okolí bude veľa zelene a do lesa je to len na skok. Hľadá si teda bývanie v lukratívnej časti Bratislavy - vo štvrtom obvode. Vlado Voštinár jej so svojim tímom pomáha nájsť novostavbu podľa zadania v Karlovej Vsi, Dúbravke a v Lamači.

...