Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Najdrahší byt sveta si (ne)dovolíte

Najdrahší byt sveta si (ne)dovolíte

Pri pojme Monako sa asi každému vybaví daňový raj plný luxusných áut, jácht a drahých rezidencií. Teraz môže byť symbolom aj pre najdrahší byt. Ateliérový byt - penthouse v tamojšej veži má cenu viac než 300 miliónov eur. Podľa odborníkov sa jedná o najdrahší byt na svete. Ponúka však rozprávkový luxus.

 

 Byt sa nachádza na vrchole najnovšej monackej veže Tour Odéon a ponúka ohromný výhľad na Stredozemné more. Nový majiteľ bude mať k dispozícii 5-poschodový apartmán s obytnou plochou 3 300 metrov štvorcových, obrovský bazén na streche veže s malým tobogánom aj osobného šoféra. Budovu bude nepretržite strážiť vrátnik.

 

Komplikovaná výstavba

 Veža Odéon pozostáva z dvoch komplexov a začala sa stavať v roku 1980. Jej výstavbu však skomplikovalo nariadenie kniežaťa Rainiera III., ktorý sa rozhodol stopnúť výstavbu v Monaku. Jeho syn knieža Albert II. však toto rozhodnutie zmenil a  v roku 2009  mohla výstavba veže pokračovať. Nie všetci sú však z nej nadšení. Obyvatelia francúzskeho mesta Beausoleil sa sťažujú, že im pokazila výhľad.

 

Čo všetko ponúka?

 Budova má výšku 170 metrov, vďaka čomu je druhou najvyššou budovou na stredomorskom pobreží a 199. najvyššou budovou sveta. Disponuje 259 bytmi a 70 luxusnými veľkými bytmi, medzi ktoré patria aj dva Sky Duplex byty s rozlohou 1 200 metrov štvorcových a spomínaný strešný penthouse.

 V budove by sa malo nachádzať aj zdravotné stredisko, maloobchodné predajne, obchodné centrum, kancelárske priestory, wellness aj fitness centrum a niekoľko bazénov. 10 podzemných podlaží poskytne majiteľom bytov a návštevníkom až 543 parkovacích miest.

 

Autorom projektu je architekt Alexandre Giraldi.

 

Video: Luxusný byt v Tour Odéon

 

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, Dailymail.co.uk

Foto: reprofoto Youtube.com/ Odeon.mc

Video: Youtube.com/ Odeon.mc

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame