Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Piano Residence, staré priestory dostanú novú podobu i účel

Piano Residence, staré priestory dostanú novú podobu i účel

Ak uprednostňujete blízkosť spoločenského diania a špecifickú atmosféru starých uličiek, bývanie v historickom centre pre vás bude asi lákavá voľba. Možnosť zabezpečiť si byt, ktorého okolie spĺňa uvedené kritériá čoskoro pribudne v Žiline, v mestskej časti Staré mesto. Bonusom môže byť skutočnosť, že pôjde o konverziu stavieb s bohatou minulosťou.

Vizualizácia budúcej podoby Piano Residence; Zdroj: LICITOR development

Projekt, dnes známy ako Piano Residence, sa chystá na nároží ulíc Jána Milca a Vojtecha Tvrdého. Developer LICITOR development, realizátor tiež neďalekého polyfunkčného objektu Wellpark, sa rozhodol prerobiť dve existujúce budovy. Počas rokov sa na mieste vystriedalo viacero majiteľov, priestory slúžili tlačiarenským spoločnostiam i odevným závodom, istý čas tu sídlil Výskumný ústav textilnej chémie v Žiline. Dnešné zámery sú prirodzene odlišné. Plánované využitie zahŕňa okrem bytov aj kancelárie a obchodné prevádzky.Súčasná podoba fasády; Zdroj: Novostavby.skPriečelie bude zachované; Zdroj: Novostavby.sk

Architektonický návrh pochádza z dielne dvorných architektov developera, manželov Klenovičových z A.R.K. ateliér. Pri porovnaní vizualizácií a súčasného stavu vidíme, že výsledná idea predstavuje kombináciu pôvodných častí s plochami v novom dizajne. Podoba priečelia severnejšie umiestnenej budovy bude zachovaná, tvár nárožnej sa však zmení kompletne. Výraz sa prispôsobí budúcej funkčnej náplni. Navrhované fasády definujú jednoduché línie s vysokými oknami, decentný dekor staršieho objektu by v rámci celku teda zaniknúť nemal.Súčasný stav; Zdroj: Novostavby.skBudúca podoba Piano Residence; Zdroj: LICITOR development

Byty sa budú nachádzať na najvyšších dvoch podlažiach. Vzhľadom na ich počet, 11 kusov, plus spomínanú výhodnú polohu ponúkajú aj určitú exkluzivitu. Parter sa pochopiteľne vyhradil obchodným prevádzkam a parkovacím miestam, na ďalších dvoch poschodiach nájdeme kancelárie a apartmány, ktoré ako novinku poskytnú luxusné ubytovanie hotelového typu. S parkovaním sa ráta tiež v podzemí.

Predstavený vzhľad i účel stavby charakterom zodpovedajú mestskému prostrediu, realizácia by mohla zatraktívniť lokalitu a priniesť aktivitu na momentálne neživé nárožie. Pri bližšom pozorovaní si možno všimneme súvis medzi pomenovaním projektu a stvárnením architektúry. Zvýraznené, čierne a biele vertikálne polia symbolizujú hudobný nástroj, piano. Fasáda a názov spolu ladia. Ako bude ladiť Piano Residence a jeho okolie sa dozvieme neskôr, výstavba začína na prelome mája a júna tohto roku.Detail pôvodnej fasády; Zdroj: Novostavby.skUlica Jána Milca a pohľad na budúce Piano Residence; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

EINPARK OFFICES ponúka progresívne pracovné priestory

Ako sa v Žiline tvorí architektúra chrániaca životné prostredie

Sever Petržalky rozširuje územie centra mesta

Zdroj: Novostavby.sk

Diskusia

Podobné články

Postupné zmeny prebiehajú aj v Starom Meste

Postupné zmeny prebiehajú aj v Starom Meste

V lokalite Mlynské nivy v súčasnosti mohutnie kostra štvrte, ktorá by sa v blízkej budúcnosti mala stať ďalším moderným centrom hlavného mesta Slovenska. Rastúce výškové budovy majú zhmotňovať prechod Bratislavy smerom k dynamickej metropole a prinášajú iný pohľad na doterajšiu koncepciu zástavby v centrálnych častiach mesta.

...
Byty Metodova ponúkajú bývanie vedľa národnej kultúrnej pamiatky

Byty Metodova ponúkajú bývanie vedľa národnej kultúrnej pamiatky

Na križovatke Krížnej a Karadžičovej môžeme vidieť pozostatok Ludwigovho paláca. Naznačuje nám približnú veľkosť areálu Ludwigovho mlyna, pričom jeho plocha siahala takmer až po Trnavské mýto. Okrem časti paláca sa zachovala tiež budova sila a skladu, druhý menovaný objekt momentálne podstupuje výraznú premenu. Jeho prestavbu pod názvom Byty Metodova uskutočňuje spoločnosť Crow, s.r.o.

...
V Bratislave pribudne originálny verejný park

V Bratislave pribudne originálny verejný park

Tvár hlavného mesta sa výrazne mení, najvýraznejší prerod zaznamenávame v lokalite Mlynských nív. Na rozmerovo významnej ploche sa tu rozprestiera projekt Sky Park developera Penta Real Estate. Okrem prebiehajúcej výstavby nových výškových budov sa v území plánuje aj realizácia rozsiahleho mestského parku.

...