Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Páčia sa vám machové steny v interiéri? TOTO musíte vedieť skôr, než si ich kúpite!

Páčia sa vám machové steny v interiéri? TOTO musíte vedieť skôr, než si ich kúpite!

Priniesť si kúsok lesa do svojej chalupy či bývania vôbec nie je také ťažké, ako by sa to mohlo zdať. O prírodnú pastvu pre oči sa ľahko postarajú machové steny, ktoré sú skvelou voľbou, ak nemáte záhradu či balkón.

Jedným zo smutných znakov súčasnej doby je fakt, že v dôsledku výstavby v mestách, ale pomaly už aj na vidieku ubúda zeleň. Ak si však spojenie s prírodou chcete ponechať a nemáte to šťastie, že by ste mali vlastnú záhradku či balkón, máme pre vás skvelé riešenie. Siahnite po machových stenách, ktoré do vášho príbytku instantne vnesú kúsok lesa. Ako však taká machová stena vzniká? „Mach sa zbiera v lesoch Škandinávie, kde je zbieraný ručne. Ľudia sa vyberú do lesa, mach sa pozbiera. Keď ho prinesú, je potrebné ho ošetriť a stabilizovať. Ten proces stabilizácie spočíva v tom, že mach ponoria do glycerínu, ktorý nahradí vodu v rastline glycerínom. Tým pádom si dokáže tá rastlinka zachovať svoj vzhľad aj po niekoľkých rokoch. S tým, že nepotrebuje denné svetlo, ani vodu,“ vysvetlil  relácii Na chalupe odborník Lukáš Benc.

Ak rozmýšľate nad tým, že si mach prinesiete domov priamo z prírody, má to háčik. „Dá sa to aj tak, ale ten mach by neprežil na stenách. Určite by si vyžadoval nejakú údržbu,“ povedal so smiechom Benc. Firma, ktorá machové steny vyrába, dostane surový materiál. Ten potom musia prebrať, očistiť a rozdeliť podľa jednotlivých druhov. Následne sa mach aplikuje na podkladové panely a až tie sa inštalujú na stenu. Údržba a čistenie je veľmi jednoduché pre prirodzenú antistatickú schopnosť machu. Stačí ak po ňom raz za čas prejdete farebnou antistatickou prachovkou. Ďalšími výhodami machovej steny sú schopnosť zvlhčovať vzduch, pohlcovať hluk či nehorľavosť. Navyše, sú vhodné aj pre alergikov. Životnosť takýchto machových stien je približne osem rokov.

Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj: Na chalupe

PR článok

 

Diskusia

Podobné články

Ako ošetriť okná po zime

Ako ošetriť okná po zime

Mráz a zrážky počas chladného obdobia preveria trvanlivosť našich okien. Aj keď majú len zopár rokov a vyzerajú ako nové, nemali by ste zanedbať ich údržbu po zime. Stačí málo a okno sa začne zadrhávať, alebo počas jarných a letných búrok zatekať.

...
10 krokov k výberu dobrého realitného makléra

10 krokov k výberu dobrého realitného makléra

Pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti sa jedná o vysoké sumy, a tak sa mnohým zdá zbytočné platiť navyše aj províziu realitnej kancelárii. Prax nám však potvrdzuje, že transakcie s nehnuteľnosťami, ktoré sa rozhodnú riešiť laici svojpomocne, prinášajú mnoho problémov, stratu času a nakoniec aj peňazí. Dobrý realitný maklér vás od toho môže oslobodiť. Ako ho hľadať? Poradíme vám.

...