Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
8 dôvodov, prečo sa home staging oplatí

8 dôvodov, prečo sa home staging oplatí

Chystáte sa predávať dom či byt? Alebo sa ho snažíte predať už celé mesiace a nikto sa nechytá? Potom by ste určite mali využiť službu home staging, predáte prekvapivo rýchlejšie a drahšie.

Zdroj: homestager.sk

Home staging je profesionálna príprava nehnuteľnosti na fotenie, prezentáciu a predaj. Dlhoročné skúsenosti realitných maklérov, dizajnérov a architektov potvrdzujú, že správna odborná úprava premení každý byt alebo dom na atraktívny pre široké spektrum záujemcov. Ak si vravíte, že ten váš je „v pohode“, možno k nemu máte citový vzťah a nedokážete posúdiť, ako bude pôsobiť na neznámeho človeka. Netreba tiež zabúdať, že väčšina záujemcov nemá oko dizajnéra a nevie si predstaviť, ako bude vyzerať priestor po vyprataní veľkej babkinej skrine či kopy časopisov alebo suvenírov. Home staging skrátka prináša presvedčivé výsledky. Tu je 8 pádnych dôvodov, prečo to tak funguje.Zdroj: homedesigners.czZdroj: homedesigners.cz

1. Prvý dojem je rozhodujúci

Podľa psychológov si záujemca o kúpu vytvorí názor na nehnuteľnosť za prvých 90 sekúnd. Skúsený home stager sa postará o to, aby pri prvom pohľade záujemca videl všetky prednosti vášho domu či bytu a naopak, aby chyby krásy ostali zakryté. Home staging pracuje s tými prvkami v interiéri, ktoré výsledný dojem najsilnejšie ovplyvňujú. Niekedy je to masívna pohovka, inokedy doplnky ako kvety, lampy, závesy a vankúše. V tom práve spočíva umenie home stagingu. Odhaliť, čo hrá v interiéri najväčšiu úlohu, a využiť to všetko k rýchlejšiemu predaju.

Zdroj: zenyvrealitach.czZdroj: zenyvrealitach.cz

2. Ukážete potenciál priestoru

Úlohou home stagingu je ukázať vašu nehnuteľnosť v najlepšom svetle. Nábytok a doplnky dizajnéri rozmiestnia tak, aby sa ukázal plný potenciál a funkčnosť nehnuteľnosti, bez ohľadu na jeho doterajšie využitie. Odborníci často nábytok presúvajú a niektoré nadbytočné kusy aj odstraňujú. Keď zariadenie stojí v takzvaných pohybových trasách alebo bráni prístupu denného svetla, interiér často pôsobí malý a tesný.

3. Vytvorí interiér pre každého

Dizajnér má pri home stagingu opačnú úlohu ako pri zariaďovaní nového bývania. Nemá vytvoriť domov podľa vášho vkusu a osobných preferencií, ale univerzálny priestor, ktorý bude príťažlivý pre čo najširší okruh záujemcov. Musia sa v ňom nájsť romantici, minimalisti, starší i mladší. Nemal by obsahovať žiadne osobné predmety predchádzajúceho majiteľa, aby nenarúšal neutralitu.

Zdroj: hlaskova-design.czZdroj: hlaskova-design.cz

4. Ušetríte na rekonštrukcii

Ak ste majiteľmi staršej nehnuteľnosti a obávate sa, že bez rekonštrukcie ju nepredáte, zvoľte radšej home staging. Rekonštrukcia obvykle nezdvihne cenu objektu  natoľko, aby ste na tom získali, dizajnová úprava nedostatkov je neporovnateľne rýchlejšia a lacnejšia. Šikovný dizajnér pretrie či zakryje fľaky na stene i ryhy na podlahe a upúta pozornosť na silné stránky vášho domu či bytu.

5. Holobyt sa ťažko predáva

Prázdne nehnuteľnosti bez jediného kusu nábytku pôsobia skľučujúco. Kupujúci si pri pohľade na fotografie, ani na mieste nedokážu predstaviť, ako by sa dal byt alebo dom zariadiť. Aby bolo na prvý pohľad jasné, aká veľká posteľ sa do izby zmestí a kam by sa hodil stôl, home stageri vám môžu nábytok a doplnky požičať a naplánovať ideálne rozmiestnenie.

Zdroj: hlaskova-design.czZdroj: hlaskova-design.cz

6. Zažiarite na portáloch

Určite ste už videli priemernú kvalitu amatérskych fotografií na realitných portáloch. Nekvalitná prezentácia často odrádza záujemcu nielen od prehliadky nehnuteľnosti, ale aj od samotného kliku na ponuku. Váš profesionálne upravený interiér medzi takými inzerátmi zažiari ako diamant.

7. Zvýšite cenu nehnuteľnosti

Najdôležitejší dôvod pre home staging je, samozrejme, získanie vyššej ceny pri predaji. Podľa realitných maklérov sa nehnuteľnosti po home stagingu predávajú o 5 až 10 % drahšie ako iné porovnateľné objekty. Cena tejto služby sa na Slovensku pohybuje približne na úrovni 80 – 100 €. V porovnaní s predajnou cenou zvýšenou o niekoľko tisíc eur je jasné, že investícia sa mnohonásobne vráti. Navyše, niektoré realitné kancelárie ponúkajú home staging zdarma, v rámci služieb spojených s predajom.

Zdroj: behance.net

8. Ušetríte mesiace času.

Rýchlosť býva pri predaji často dôležitejšia ako cena. Byty, ktoré prešli home stagingom, patria k rekordmanom. Skúseností slovenských realitných maklérov hovoria, že sa predávajú o 70 – 80 % rýchlejšie ako bežné byty. Podľa výskumu americkej Real Estate Staging Association sa akákoľvek nehnuteľnosť, ktorá prešla cez home staging, predá v priemere za 37 dní. Je to tiež recept pre väčšinu nehnuteľností, ktoré sú ležiakmi na realitných portáloch bez záujmu kupujúcich. Ich majitelia by ich mali miesto znižovania ceny podrobiť zásahu dizajnéra a inzerovať znovu.

Zdroj: behance.netZdroj: behance.net

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, domadoma.sk, maxima.cz

Diskusia

Podobné články

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Je až neuveriteľné, ako rýchlo sa zväčšuje trh s nehnuteľnosťami. Na druhej strane nehnuteľnosti nikdy neboli také drahé, ako sú dnes. Aj to je dôvod, prečo mnoho mladých dáva prednosť menším bytom. Ak sa aj vy rozhodujete pre kúpu menšieho bytu, určite si nezabudnite všimnúť jeho dispozičné riešenie a zvážte možné usporiadanie nábytku.

...
Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon