Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Zopár tipov pre jarné znovuzrodenie domova

Zopár tipov pre jarné znovuzrodenie domova

Klop-klop. Kto je tam? No predsa jar. Stojí za dverami a čaká, kým bude môcť vojsť do našich príbytkov a do záhrad. Nechce veľa. Stačí, ak jej dovolíme, aby nás prebudila po dlhom zimnom spánku a vdýchla našim domovom život.

Dlhšie dni, lepšie počasie, viac slnka a prebúdzanie celej prírody. Jar toho ponúka dosť, čo v nás vyvoláva túžbu po novom nádychu, novom začiatku. Mnohí z nás si tak aj tento rok dovolia pristúpiť k rôznym zmenám a dať svojmu interiéru novú vizáž. Prečo nie? Odtiene jari a dekorácie vystihujúce jej atmosféru sú predsa skvelým životabudičom. 

Pastelové farby

Jar má síce svoju silu a akčnú energiu plnú vitality, no jej charizma vyniká skôr jemnosťou alebo nežným pôvabom. Aj preto sa miesto výrazných akcentov odporúčajú nežné pastelové farby, ktoré sú vhodné k akýmkoľvek kombináciám interiérových doplnkov a zariadenia v iných odtieňoch.

Zdroj: madebymood.com

Kvetinové aranžmány

Prvé jarné kvety sú symbolom zrodenia, expanzie, nového začiatku. Po dlhej pochmúrnej zime prinášajú vytúženú pestrosť a vyvolávajú v nás pocity optimizmu. Preto by nemali chýbať aspoň v jednej alebo dvoch miestnostiach, v ktorých trávime dostatok času so svojimi najbližšími. Najlepšie na tom je, že kvety sa dajú naaranžovať na milióny spôsobov, takže na svoje si príde každý. 

Zdroj: alternativealexandriawaterfrontplan.com

Veľkonočné motívy

K jari neodmysliteľne patrí Veľká noc. Sviatočné obdobie oslavované skoro po celom svete je skvelou príležitosťou, ako vyzdobiť (nielen) svoj interiér kreatívnymi dekoráciami, oživujúcimi farbami a rôznymi kvetinovými prvkami. Možnosti sú nekonečné. Vsadiť môžete na prvé jarné kvety, hravé veľkonočné postavičky, maľované kraslice aj ručne zhotovené vence.

Zdroj: grandinroad.com

Hand-made venčeky

Keď už bola reč o veľkonočných motívoch, môžeme sa viacej zamerať na vence. Tie totiž nie sú len sviatočnou dekoráciou. Na dverách, na stenách alebo na stoloch vyniknú počas celej jari. Obzvlášť, ak vsadíte na nejaký ručne zhotovený venček prezdobený prírodnými prvkami. Hlavne nezabudnite na hravé vzory a pozitívne farby, ktoré vám z neho spravia príjemného jarného spoločníka.

Zdroj: livedyiideas.com

Prevzdušnený priestor

K veľkým jarným zmenám nie sú vždy potrebné nákupy dekorácií či maľovanie stien. Občas postačí vyhodiť niektoré nepotrebné predmety alebo staré zariadenie. Priestor bude hneď o niečo prevzdušnenejší, presvetlenejší a harmonickejší. Minimalizmus je v dnešnej dobe presýtenej gýčom a konzumom určite vítaný, takže vrelo odporúčame.

Zdroj: elledecor.com

Jarná výzdoba nepotrebuje žiadne pravidlá ani žiadne zásady. Žije svojím vlastným životom, teší sa z každého dňa a užíva si pozornosť ľudí, ktorí sa na ňu pozerajú či už doma, alebo pri návštevách. Preto sa nebojte popustiť uzdu fantázii a pohrajte sa s jarnými variáciami.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Diskusia

Podobné články