Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Reality celkom: 95 569 inzerátov

Takýto dôchodok nečakali ani vo sne! Vďaka prerábke si dnes starí rodičia žijú luxusne

  • Tlačiť
  • 12. 12. 2015
  • Zdieľaj na Facebooku 0

Zo starého vytvoriť nové môže byť veľkou výzvou. Tu je však príklad vydarenej rekonštrukcie.

Projekt tohto jednopodlažného a minimalistického rodinného domu bol navrhnutý pre starší pár, ktorý sa chystá na dôchodok. V kalifornskom meste San José, v časti Menlo Park sa práve preto rozprestiera skutočne zaujímavý a moderný dom, ktorý je svojou jednoduchosťou a otvorenosťou vhodný poskytnúť príjemné prostredie celej rodine.

Nízkopodlažná nehnuteľnosť, dnes už v modernom štýle, je postavená ako prístavba k ranču z polovice minulého storočia. Prepojená transparentnou chodbou poskytuje prístup priamo do jadra domu. Vďaka svojej otvorenosti je veľmi ľahký prístup do záhrady zo spálne aj kuchyne. Krásne spojenie dreva a betónu dávajú tejto nehnuteľnosti výnimočný štýl, ktorý je moderný a zároveň prináša teplo domova.

Pôvodná stavba mala dve spálne a kúpeľňu, ktorá bola zachovaná, no niektoré časti domu prešli rekonštrukciou. Malé okno v spálni bolo nahradené oceľovým arkierom, veranda bola rozšírená a pripojená k príjazdovej ceste, ktorú priamo prepája s prístreškom na auto, krb a komín dnes tiež majú nový šat. Minimalistické detaily, jednoduché materiály a drevo sú dnes kľúčom ku krásnemu bývaniu.

Zdroj:

Text: Nehnuteľnosti.sk

Foto: terryandterryarchitecture.com

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku