Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Reality celkom: 95 569 inzerátov

Iba z obyčajnej vrátnice vybudovali nádherné sídlo. Osloví vás jeho francúzsky šarm?

  • Tlačiť
  • 24. 02. 2016
  • Zdieľaj na Facebooku 0

Pôvodná vrátnica prekonala dve zásadné zmeny. Prvýkrát ju rozšírili, vytvorili z nej rodinný dom a na druhýkrát premenili na moderné sídlo snov.

Na ostrovčeku vedľa Villennes-sur-Seine neďaleko Paríža, sa rozprestiera uprostred veľkého parku príjemné sídlo. Kedysi však miesto nádherného domu s vlastným prístupom k Seine, stála len malá vrátnica. V roku 1970 podstúpila prvú rekonštrukciu a jej výsledkom bolo pokojné rodinné útočisko reklamného magnáta. Odvtedy, až donedávna, bol dom udržiavaný v pôvodnom stave. Rozsiahla rekonštrukcia, stavba priľahlého domu s bazénom a posilňovňou, krásne navrhnuté záhrady a moderný duch spravili z tohto domu naozaj luxusné sídlo

Staromódna budova sa tak razom stala modernou a štýlovou stavbou, o ktorú sa postaral architekt Olivier Chabaud. Prispôsobené súčasnému životnému štýlu majiteľov bolo všetko. Od svetla, cez jednotlivé predely medzi priestormi až po biliardový stôl.

Otvorenému priestoru dominuje nádherný krb, Typický anglo-normánsky dom však zostal duchom verný tradíciám. Vínové a indické kamene tvoria zaujímavý súlad, dub v parížskom štýle s čiernym mramorom zo Zimbabwe dominujú v kuchyni, spálňa vonia čistotou bielej v kombinácií s nádhernými drevenými trámami. Bývanie, ktoré spája klasickú históriu s modernou dobou, je príkladom naozaj krásnej rekonštrukcie.

Zdroj:

Text: Nehnuteľnosti.sk

Foto: olivierchabaud.com

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku