Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Top 10 najdrahších nákupných ulíc sveta

Top 10 najdrahších nákupných ulíc sveta

Občas všetci prepadneme nákupnému ošiaľu a vyrazíme na nákupy. Existuje však zopár obchodných ulíc, ktoré sú mimo rozpočtu bežných smrteľníkov. Je to spôsobené aj tým, že nájomné priestorov v týchto štvrtiach je najvyššie na svete. Ktoré sú tie „najlepšie“ adresy?

10. Kohlmarkt Viedeň, Rakúsko

Krátka viedenská ulička vedúca priamo k zámku Hofburg má najluxusnejšie a najdrahšie pasáže v Rakúsku, prevádzky na nej majú obchodné domy a obchody značiek ako Chanel, Burberry, Luis Vuitton, Armani, Salvatore Feragamo alebo Gucci. Sídli tu aj bývalá cisárska dvorná cukráreň Demel založená v roku 1785, dnes najväčšia a najdrahšia cukráreň vo Viedni. V tomto roku sa umiestnila v cene nájomného v nehnuteľnostiach na 10. mieste s priemernou cenou 515 dolárov za štvorcovú stopu za rok (USD/st2/rok)

Kohlmarkt Wien

Zdroj: Wikipedia

9. Bahnhofstrasse Zürich, Švajčiarsko

Ulica Bahnhofstrasse s dĺžkou asi 1,4 km je medzinárodne známa ako najexkluzívnejšia nákupná ulica  Švajčiarska. Ponúka množstvo obchodných domov, butikov veľkých módnych návrhárov, šperkov, hodiniek a luxusných hotelov. Prehliadkový most cez Bahnhofstrasse je považovaný za centrum švajčiarskeho bankového centra. V tomto roku nájomné priestorov na nej dosiahlo hodnotu 854 USD/st2/rok.

Bahnhoff Strasse Zurich

Zdroj: Wikipedia

8. Myeongdong Soul, Južná Kórea

Rušná ulica Myeongdong je turistickou atrakciou Soulu. Obľubu návštevníkov si získala nielen vďaka veľkým „high-end“ módnym butikom a obchodným domom, ale aj kvôli delikatesám miestnych reštaurácií.  Najobľúbenejšou časťou ulice sú predajcovia pouličných jedál, ktorí ponúkajú úžasný výber foriem a vôní miestnych špecialít. Boduje na 8. priečke s cenou nájomného 908 USD/st2/rok.

Myeong Dong

Zdroj: Thousand Wonders

7. Pitt Street Mall Sydney, Austrália

Pitt Street Mall sa nachádza v srdci Sydney a je najrušnejším a najkompaktnejším nákupným centrom v Austrálii. Môže sa pochváliť S viac ako 600 špecializovanými predajňami a obchodnými centrami Myer, David Jones, Glasshouse, Sydney Arcade, Westfield Centrepoint, Mid City Shopping Centre a The Strand Arcade. To všetko sa nachádza v rámci dvoch mestských blokov a takmer určite tam nájdete niečo, čo by vyhovovalo vášmu štýlu a rozpočtu. Nájomné obchodných priestorov sa pohybuje na hladine 964 USD/st2/rok.

Pitt Street Sydney

Zdroj: On3legs

6. Ginza Tokio, Japonsko

Ginza je najluxusnejšou obchodnou štvrťou Tokia. Predstavuje ju oblasť s mnohými obchodnými centrami, butikmi, reštauráciami a kaviarňami. Sídlo v nej má mnoho vlajkových lodí najvýznamnejších svetových obchodov, predovšetkým Gucci. Za túto adresu si zaplatili v tomto roku približne 1 219 USD/st2/rok.

Ginza Tokyo

Zdroj: Wikimedia

5. Via Montenapoleone Miláno, Taliansko

Via Montenapoleone je kultová ulica v módnej štvrti Milána. Je veľmi populárna, pretože je sídlom viacerých svetových módnych návrhárov a rôznych iných módnych a klenotníckych obchodov. Je to najdôležitejšia ulica vo svete módy v Miláne, po taliansky ju nazývajú „Quadrilatero della moda“.  Tento rok sa cena nájomného na módnom Olympe vyšplhala na 1 466 USD/st2/rok.

Via Montenapoleone Milano

Zdroj: Mapio.net

4. Avenue des Champs Élysées Paríž, Francúzsko

Svetoznámy parížsky obchodný bulvár Champs-Élysées, čiže Elyzejské polia, netreba predstavovať. Rozprestiera sa od námestia Place de la Concorde až po námestie Place de Charles de Gaulle, na ktorom nájdete Víťazný oblúk. Túto ulicu dala postaviť ešte v roku 1616 Mária Medicejská, ktorá sa rozhodla vysadiť na poli mimo centra Paríža alej stromov. Dnešnú tvár získala ulica od architekta Bernarda Hueta, ktorý ju obnovoval v roku 1994. Na bulvári sa konajú všetky veľké oslavy a priaznivci cyklistiky tu môžu sledovať ukončenie pretekov Tour de France. Pozornosť svetových médií aj niečo stojí, za reality sa tu platí 1 519 USD/st2/rok.

Champs Elysees Pariz

Zdroj: Wikipedia

3. New Bond Street Londýn, Veľká Británia

Londýnska New Bond Street je najdrahšou v Európe a treťou najdrahšou na svete. Nachádza sa vo štvrti Mayfair v mestskom obvode City of Westminster, na sever od Piccadilly a na juh od Oxford Street, ktoré spája. Ulica bola už od 18. storočia obchodným centrom módneho oblečenia a tovar predávaný na Bond Street patrí k exkluzívnejším a výrazne drahším značkám ako na neďalekých Oxford Street a Regent Street. Technicky samotná "Bond Street" neexistuje. V skutočnosti sú to dve ulice – New Bond Street a Old Bond Street. Meno nedostala po Jamesovi Bondovi, ale po Sirovi Thomasovi Bondovi, čelnom predstaviteľovi združenia stavebníkov, ktorý v roku 1836 kúpil na ulici Piccadilly Clarendon House. Cena za štvorcovú stopu sa tu pohybuje okolo 1 744 dolárov za rok.

New Bond Street London

Zdroj: dewittsproperty.com

2. Horná 5. avenue New York, USA

Newyorská Horná piata avenue je deliacou čiarou medzi východnou a západnou časťou Manhattanu a je obsypaná obchodmi tých najluxusnejších značiek. Rovnako ako Broadway je i Piata Avenue jednosmerná (od 135. ulice) a meria 10 kilometrov. Jej „začiatok“ je na 143. ulici v Harleme, „koniec“ leží na Washington Square priamo pod tunajším „víťazným“ oblúkom. Od 82. do 105. ulice je „Piata“ prekrstená na Múzejnú míľu – na 1600 metroch je naskladaná desiatka slávnych múzejných inštitúcií. Niekoľko rokov bola najdrahšou ulicou sveta, tento rok sa však po výraznom poklese cien nájomného prepadla na druhé miesto – za priestory sa tu platí „len“ 2 250  USD/st2/rok.

Fifth Avenue New York

Zdroj: Wikimedia

1. Causeway Bay Hongkong, Hongkong

Causeway Bay je husto zastavaná oblasť Hongkongu, ktorá sa nachádza na ostrove Hong Kong a pokrýva časti okresu Wan Chai. Kantónske meno je tiež romanizované ako Tung Lo Wan ako na Tung Lo Wan Road. Tento rok táto hongkongská ulica po piatich rokoch vystriedala newyorskú Hornú piatu avenue na pozícii najdrahšej nákupnej ulice sveta podľa cien nájomného – s cenou 2 671 USD/st2/rok.

Causeway Bay Hong Kong

Zdroj: Cushman & Wakefield

 

Zdroj: Cushman & Wakefield, Wikipedia, Tripadvisor

Diskusia

Podobné články

Podarí sa Vladovi Voštinárovi nájsť vhodný trojizbový byt v Košiciach za rozumnú cenu?

Podarí sa Vladovi Voštinárovi nájsť vhodný trojizbový byt v Košiciach za rozumnú cenu?

Dvaja švagrovia Matej a Marián hľadajú bývanie v Košiciach. Z prenajatého jednoizbového bytu by sa Marián s manželkou chcel presťahovať do väčšieho, s rozlohou nad 60 m2. Keďže s ním nemohla ísť vyberať jeho manželka,  zobral si na pomoc švagra, manželkinho brata. Na ich prvý vlastný byt majú rozpočet do 120 000 EUR.

...