Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Reality celkom: 97 455 inzerátov

Takto vyzerá tradičná slovenská architektúra v modernom prevedení

  • Tlačiť
  • 14. 11. 2017
  • Zdieľaj na Facebooku 0

Hoci v súčasnej dobe prevláda trend moderného urbanistického dizajnu, najmä s prvkami škandinávskej jednoduchosti, naša tradičná slovenská architektúra taktiež nie je na zahodenie.

Slovenskí dizajnéri TOLICCI sa venujú tvorbe vizualizácií interiérového dizajnu v nehnuteľnostiach na Slovensku. Dvojpodlažný rodinný dom s rozlohou 300 m2 dostal do svojho interiéru skutočne netradičnú kombináciu. Prvky, ktoré sme kedysi mohli vidieť v slovenskej ľudovej architektúre, sa dnes objavujú v celkom inom svetle, doplnené o moderné a dizajnérske skvosty. 

V interiéri domu je najvýraznejším prvkom drevo, ktoré môžeme vidieť ako doplnok snehobieleho interiéru, s ktorým ostro kontrastuje. Dominantou je nádherný strop z drevených trámov, patriaci medzi prvky ľudovej architektúry, ktorú sme mohli vidieť v dreveniciach. Ten je doplnený o dizajnové svietidlá, ktoré dávajú celému interiéru osobitý ráz. Obývačka spojená s kuchyňou, ktorej dominuje "ostrovček", je zariadená v minimalistickom štýle, ktorý však pôsobí veľmi útulne. Celý interiér dopĺňajú zlaté detaily, ktoré sú charakteristickou črtou pre prácu dizajnérov TOLICCI.

Moderná kúpeľňa tiež obsahuje podobné prvky, aké môžeme vidieť v celom dome. Kombinácia dreva, bielej, zlatej a prírodných prvkov je v kúpeľni veľmi príjemná. Okrem iného je v nej vytvorený zaujímavý prvok, ktorým je "chodníček" z okrúhliakov. 

Horné poschodie obsahuje otvorený priestor, ktorý pôsobí ako chillout zóna. Okolo nej sú moderne zariadené, priestranné spálne, ktorým dominujú zemité farby. Krása jednoduchosti vytvára pohodlie domova, ktoré je ako stvorené pre oddych po pracovných dňoch a príjemné trávenie víkendov s rodinou.

 

Zdroj:

Text: Nehnuteľnosti.sk

Foto: TOLICCI

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku