Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ako sa raz a navždy zbaviť červotoča v nábytku? Odborník povedal, čo naozaj zaberá!

Ako sa raz a navždy zbaviť červotoča v nábytku? Odborník povedal, čo naozaj zaberá!

Starodávny nábytok z masívneho dreva je krásnou dekoráciou príbytku a dodá každému interiéru špecifickú atmosféru. Odvrátenou stránkou takýchto kúskov býva, že sa často stávajú obeťou hladných červotočov, ktoré dokážu aj veľký kus nábytku dohrýzť na prach. Ako sa ich zbaviť?

Ak vo vašom nábytku nájdete malé dierky a chodbičky, je viac než jasné, že k vám domov prišli nepozvaní hostia. Avšak, ako s nimi raz a navždy zatočiť? Na začiatok musíte zistiť, či červotoč v dreve ešte žije. Zistíte to jednoduchým fúknutím do dreva. Ak sa z neho bude prášiť, červotoč je stále aktívny a treba ho zahubiť. Spôsobov, ako to urobiť, je niekoľko. Špeciálne jeden sa však mimoriadne osvedčil stolárovi Richardovi Kukoľovi. „My používame toluén lekársky. Napadnuté časti, v ktorých vidíme, že červotoč je, prelievame s toluénom. Potom ho necháme vyprchať,“ povedal jednoduchý postup. Richard zároveň podotkol, že informácia o preliezaní červotoča z jedného kusu nábytku na druhý, je len mýtus. Realita je niekde inde. „Podľa našich skúseností ten červotoč tam, kde je aktívny, ostáva. Nevylieza von. Netreba sa báť červotoča, že vám skočí z jedného kusu nábytku na druhý, ako niekedy si ľudia mylne myslia,“ vysvetlil. Ak sme sa už červotoča zbavili a už nežije, stačí, ak drevo poriadne vyšmirgľujeme a natrieme impregnačným olejom.

Zdroj: Na chalupe

Zdroj: Na chalupe

Zdroj: Na chalupe


Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

8 tipov ako vytvoriť perfektnú kuchyňu

8 tipov ako vytvoriť perfektnú kuchyňu

Kuchyňa býva centrom života v domácnosti a väčšinou je spojená aj s jedálňou. Aby sa v nej cítili všetci členovia domácnosti príjemne, je potrebné pri jej navrhovaní alebo renovácii myslieť na všetky funkcie a vytvoriť pre ne miesto. Poradíme vám, ako pri tom postupovať.

...