Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V nórskych vodách otvorili prvú podmorskú reštauráciu Európy

V nórskych vodách otvorili prvú podmorskú reštauráciu Európy

Vlastnú podmorskú reštauráciu má už konečne aj Európa. Realizácia dlho očakávaného projektu Under je po vyše 2 rokoch hotová, takže na mape starého kontinentu pribudla prvá stavba tohto druhu.

Na projekt podmorskej reštaurácie Under sa čakalo viac ako na ktorúkoľvek stavbu v Európe. Jej dizajn, konštrukčné prevedenie, účel využitia a najmä poloha rovno pod hladinou mora, to všetko vzbudzovalo očakávania hneď po predložení prvých vizualizácií. Tie sa nakoniec stali realitou a pred pár dňami sa v nej ocitli aj prví hostia.

Zdroj: archdaily.com

Zdroj: travelandleisure.com


Kvalitná, nápaditá a splývajúca s prostredím

Kritici majú pri hodnotení projektu ukrývajúceho svoj interiér v nórskych vodách jasno. Na stavbe oceňujú nápad, výber materiálov aj schopnosť objektu splývať s okolitým prostredím. Presne to bolo jedným z hlavných cieľov ateliéru Snohetta, ktorý chcel hosťom reštaurácie dopriať jedinečný zážitok. Zároveň sa aj snažil vybudovať objekt schopný odolávať horším klimatickým podmienkam v oblasti rozprestierajúcej sa okolo mestečka Lindesnes.

Zdroj: arch2o.com

Zdroj: arch2o.com


Pár faktov o stavbe a o procese jej realizácie:


- budovu reštaurácie začali realizovať v roku 2016
- jedná sa o monolitický objekt v modernom štýle
- celková dĺžka budovy dosahuje presne 34 metrov
- časť nad hladinou je obložená drevenou fasádou
- podmorská časť budovy je ponorená do hĺbky 5,5 m

Zdroj: forbes.com


Chutná večera s výhľadom na podmorský svet

Hlavným ťahákom projektu je, samozrejme, neustále ospevovaná podmorská reštaurácia. Tá bola zriadená v spodnej časti interiéru na ploche 495 m². Súčasne v nej môže sedieť od 35 do 40 hostí, ktorí si môžu popri kulinárskej večeri užívať aj pohľad na podmorský svet. O ten sa stará veľké panoramatické okno s výškou 3,4 m umiestnené hneď vedľa stolov.
Tip na záver: Ak by ste mali možnosť zavítať do Nórska a radi by ste si počas výletu užili aj takýto netradičný zážitok, pre obrovský dopyt po návšteve reštaurácie odporúčame rezervovať si stôl na stránke www.under.no.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, snohetta.com, www.under.no

Diskusia

Podobné články

Vianočné posedenie Na chalupe

Vianočné posedenie Na chalupe

Moderátorka Katka Jesenská sa počas adventných sviatkov rozhodla navštíviť nádhernú chalupu na Myjave v obci Jablonka. Navštívila tam manželov Viliama a Evu Kyseličových. Ich nehnuteľnosť vyžarovala príjemnú atmosféru a sálalo z nej rodinné teplo. V celom objekte dominovala hlavne farebnosť a nápaditá zručnosť majiteľov.

...
Pozrite si najkrajšie nákupné centrá na svete

Pozrite si najkrajšie nákupné centrá na svete

Napriek masívnemu rozvoju e-shopov obchodné centrá stále žijú, obzvlášť pred Vianocami. Niektoré z nich vytvorili architektonické hviezdy a ponúkajú omnoho viac, ako len tradičný nákupný zážitok. Pozrite si najpozoruhodnejšie dizajnérske diela, ktoré zaútočia na všetky vaše zmysly a kde sa dá oddávať shoppingu v neuveriteľnom prostredí.

...