Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V nórskych vodách otvorili prvú podmorskú reštauráciu Európy

V nórskych vodách otvorili prvú podmorskú reštauráciu Európy

Vlastnú podmorskú reštauráciu má už konečne aj Európa. Realizácia dlho očakávaného projektu Under je po vyše 2 rokoch hotová, takže na mape starého kontinentu pribudla prvá stavba tohto druhu.

Na projekt podmorskej reštaurácie Under sa čakalo viac ako na ktorúkoľvek stavbu v Európe. Jej dizajn, konštrukčné prevedenie, účel využitia a najmä poloha rovno pod hladinou mora, to všetko vzbudzovalo očakávania hneď po predložení prvých vizualizácií. Tie sa nakoniec stali realitou a pred pár dňami sa v nej ocitli aj prví hostia.

Zdroj: archdaily.com

Zdroj: travelandleisure.com


Kvalitná, nápaditá a splývajúca s prostredím

Kritici majú pri hodnotení projektu ukrývajúceho svoj interiér v nórskych vodách jasno. Na stavbe oceňujú nápad, výber materiálov aj schopnosť objektu splývať s okolitým prostredím. Presne to bolo jedným z hlavných cieľov ateliéru Snohetta, ktorý chcel hosťom reštaurácie dopriať jedinečný zážitok. Zároveň sa aj snažil vybudovať objekt schopný odolávať horším klimatickým podmienkam v oblasti rozprestierajúcej sa okolo mestečka Lindesnes.

Zdroj: arch2o.com

Zdroj: arch2o.com


Pár faktov o stavbe a o procese jej realizácie:


- budovu reštaurácie začali realizovať v roku 2016
- jedná sa o monolitický objekt v modernom štýle
- celková dĺžka budovy dosahuje presne 34 metrov
- časť nad hladinou je obložená drevenou fasádou
- podmorská časť budovy je ponorená do hĺbky 5,5 m

Zdroj: forbes.com


Chutná večera s výhľadom na podmorský svet

Hlavným ťahákom projektu je, samozrejme, neustále ospevovaná podmorská reštaurácia. Tá bola zriadená v spodnej časti interiéru na ploche 495 m². Súčasne v nej môže sedieť od 35 do 40 hostí, ktorí si môžu popri kulinárskej večeri užívať aj pohľad na podmorský svet. O ten sa stará veľké panoramatické okno s výškou 3,4 m umiestnené hneď vedľa stolov.
Tip na záver: Ak by ste mali možnosť zavítať do Nórska a radi by ste si počas výletu užili aj takýto netradičný zážitok, pre obrovský dopyt po návšteve reštaurácie odporúčame rezervovať si stôl na stránke www.under.no.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, snohetta.com, www.under.no

Diskusia

Podobné články

Top 10 eko hotelov na svete

Top 10 eko hotelov na svete

Niektoré turistické rezorty nielen šetria svoje životné prostredia, ale navyše pomáhajú aj svojmu okoliu, aby bolo zdravšie. Pozrite si 10 luxusných eko hotelov našej planéty, kde to s ochranou prírody zobrali naozaj vážne. Dúfame, že ekologický prístup čoskoro prestane byť luxusom a dostane sa aj do hotelov pre bežných smrteľníkov...

...