Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dubaj opäť láka na najväčšiu kvetinovú záhradu sveta

Dubaj opäť láka na najväčšiu kvetinovú záhradu sveta

Dubaj je známy pestrou ponukou megalomanských stavieb, areálov či atrakcií. K takým patrí aj tamojšia kvetinová záhrada, ktorá neláka len návštevníkov z celého sveta. Pýšiť sa môže aj niekoľkými svetovými naj, hlavne tým, že je najväčšia svojho druhu.

Väčšiu kvetinovú záhradu ako tú dubajskú zatiaľ nenájdeme nikde na svete. Miracle Garden si totiž drží tento cenný titul už od svojho otvorenia. Pri prehliadke obrovského areálu plného najvyberanejších vôní a farieb je však veľkosť posledným, čo turistov trápi. Pri predstavení toho, čo dokážu kvety s pomocou malých ľudských zásahov, totiž zabudnú na čas a priestor.

Zdroj: www.goasia.it

Desiatky obrazov a stavieb zo živých kvetov

 

Oku lahodiace kvetinové dielka na každom kroku zaujmú návštevníkov najmä kvôli pestrosti. V areáli záhrady sú rôzne sochy, obrazy a stavby pokryté všetkými druhmi kvetín od výmyslu sveta. Medzi atrakciami nájdeme napríklad Eiffelovku, modely lietadiel v životnej veľkosti či imitácie diel známych maliarov. Nechýbajú ani srdiečka, malebné iglu domčeky a obľúbené pyramídy.

Zdroj: www.pixabay.com

Vybrané kvetinové diela sa každý rok menia

Zaujímavosťou záhrady je, že repertoár kvetinových atrakcií je každý rok iný. Mnohé diela sa obmieňajú, vďaka čomu dokáže areál prilákať tých istých turistov znova. Tí sa zároveň môžu tešiť na stále viac možností, pretože kvetinových inštalácií je každú sezónu viacej a niektoré z nich rovno prekonávajú svetové rekordy. Podarilo sa to napr. modelu lietadla Airbus A380, ktorý bol zhotovený z vyše 500 000 živých kvetov.

Zdroj: www.pixabay.com

Záhrada dbá na ekológiu a ochranu prírody

Nielen pastva pre oči a zbieranie rekordov, ale aj dôraz na ekológiu a úsporu voči životnému prostrediu. Tvorcovia odvážneho projektu mali o to zložitejšiu úlohu, že takýto úsporný areál mali navrhnúť v púštnych podmienkach. Prevádzka záhrady však už niekoľko rokov úspešne funguje aj vďaka špeciálnemu závlahovému systému, ktorý využíva odpadovú vodu.

Zdroj: www.pixabay.com

Kedy inokedy sú kvetinové záhrady krajšie ako na jar? Platí to aj o Miracle Garden, ktorá je síce plná farieb po väčšinu roka, no k najväčšiemu rozkvetu prichádza práve v tomto období. Spolu s ďalšími atrakciami Dubailandu, čo má byť jeden z najväčších zábavných parkov na svete, je tak celkom dobrým tipom na exotickú dovolenku.

Foto: annaeverywhere.com, www.goasia.it, www.pixabay.com

Diskusia

Podobné články