Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Využite slnečnú energiu: Vďaka solárnym panelom môžete ušetriť stovky eur!

Využite slnečnú energiu: Vďaka solárnym panelom môžete ušetriť stovky eur!

Desať rokov žili na Malte a chcú sa vrátiť domov. Ivan a Peter oslovili Vlada Voštinára, aby im pomohol s reláciou Nové bývanie nájsť útulný domček v okolí Ružomberku. Nehnuteľnosť by mala mať štyri izby a menšiu záhradu. Preferujú novostavbu, pretože do rekonštrukcií sa nechcú púšťať. Moderátor manželom ponúkne tri zaujímavé domy plus bonusovú ponuku.

V relácii Nové bývanie sa budeme rozprávať aj o solárnych paneloch, vďaka ktorým môže jedna domácnosť ušetriť až dvestopäťdesiat eur ročne. ,,Slnečné kolektory slúžia na ohrev vody. Pomocou slnečného žiarenia sa ohrieva zásobník, z ktorého sa dá použiť voda na umývanie, kúrenie alebo ohrev bazéna," vysvetľuje Erik Chabreček zo ZSE energia. Solárne panely pracujú počas celého roka, keď na ne dopadá slnečné žiarenie. Ak chcete využiť takúto formu ohrievania vody, stačia vám dva panely, ktoré by mali byť umiestnené na južnej strane strechy. Dokonca môžete na slnečné kolektory získať aj štátny príspevok. Viac sa dozviete v priloženom videu. 

Sledujte reláciu Nové bývanie v nedeľu o 17:50 hod. na JOJke!

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

 

Diskusia

Podobné články

Ako si vybrať správny matrac

Ako si vybrať správny matrac

Nákup nového matraca nie je malou investíciou, bude však vašim spoločníkom každú noc na dlhú dobu a preto jeho výberu venujte veľkú pozornosť. Oceníte to každé ráno, keď sa zobudíte bez bolestí, svieži a plní energie. Poradíme vám, na čo by ste sa mali pri novom matraci určite pýtať.

...
Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Podlahám patrí v interiéroch významné miesto. Ich funkcia nie je len estetická. Vhodný typ krytiny plní aj praktickú úlohu, v rámci ktorej sa stará o pohodlie, tepelný komfort a tlmenie zvuku pri chôdzi. Obzvlášť to platí pri podlahe, ktorú si vyberáme do spálne.

...
Úsporné bývanie v súlade s prírodou

Úsporné bývanie v súlade s prírodou

O EKO bývaní a návrate k tradičným materiálom v stavebníctve počujeme takmer na každom kroku. A zrejme to nebude len tak, pre nič za nič. Pozitívom je, že výrobcovia stavebných materiálov, developerské firmy aj individuálni stavitelia tomuto hlasu načúvajú a prispôsobujú mu svoju činnosť.

...