Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Využite slnečnú energiu: Vďaka solárnym panelom môžete ušetriť stovky eur!

Využite slnečnú energiu: Vďaka solárnym panelom môžete ušetriť stovky eur!

Desať rokov žili na Malte a chcú sa vrátiť domov. Ivan a Peter oslovili Vlada Voštinára, aby im pomohol s reláciou Nové bývanie nájsť útulný domček v okolí Ružomberku. Nehnuteľnosť by mala mať štyri izby a menšiu záhradu. Preferujú novostavbu, pretože do rekonštrukcií sa nechcú púšťať. Moderátor manželom ponúkne tri zaujímavé domy plus bonusovú ponuku.

V relácii Nové bývanie sa budeme rozprávať aj o solárnych paneloch, vďaka ktorým môže jedna domácnosť ušetriť až dvestopäťdesiat eur ročne. ,,Slnečné kolektory slúžia na ohrev vody. Pomocou slnečného žiarenia sa ohrieva zásobník, z ktorého sa dá použiť voda na umývanie, kúrenie alebo ohrev bazéna," vysvetľuje Erik Chabreček zo ZSE energia. Solárne panely pracujú počas celého roka, keď na ne dopadá slnečné žiarenie. Ak chcete využiť takúto formu ohrievania vody, stačia vám dva panely, ktoré by mali byť umiestnené na južnej strane strechy. Dokonca môžete na slnečné kolektory získať aj štátny príspevok. Viac sa dozviete v priloženom videu. 

Sledujte reláciu Nové bývanie v nedeľu o 17:50 hod. na JOJke!

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

 

Diskusia

Podobné články

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Všetci sa dnes pýtame, ako COVID-19 zmení naše životy a zvyky a či sa vrátime k svojim „normálnym“ spôsobom. V dlhodobej izolácii v našich domoch sme mali viac času rozmýšľať, aké majú obmedzenia a ako by mohli byť pohodlnejšie, bezpečnejšie a zdravšie. Magazín Houzz sa opýtal architektov zo Španielska, Talianska a Francúzska, krajín ktoré boli najviac postihnuté, ako podľa nich pravdepodobne koronavírus zmení domácnosti v budúcnosti.

...