Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Bývalý ranč Michaela Jacksona Neverland zlacnel o polovicu

Bývalý ranč Michaela Jacksona Neverland zlacnel o polovicu

Po búrke kontroverzného dokumentu HBO Leaving Neverland je legendárny ranč Michaela Jacksona opäť na predaj – za polovičnú cenu.

Bývalé rozprávkové sídlo legendárnej popovej hviezdy sa predáva vo veľmi krušnej dobe. Práve v apríli uviedla televízia HBO poburujúci dokument „Leaving Neverland“ s autentickými výpoveďami dvoch chlapcov, ktorých vraj Michael Jackson od detstva sexuálne zneužíval. Možno práve kvôli tejto nepeknej publicite je vyvolávacia cena ranča v údolí Santa Ynez v Kalifornii „len“ 31 miliónov dolárov. Usadlosť s rozlohou takmer 11 štvorcových kilometrov, ktorá bola nazývaná aj Ranč Sycamore Valley, sa pritom ešte v roku 2017 predávala za 67 miliónov.

Zdroj: homeadverts.com
Michaelov Neverland leží na malebnej samote medzi zvlnenými kopcami asi 60 km od Santa Barbary a 8 km od vinohradníckeho mestečka Los Olivos. Samotárska hviezda túto nehnuteľnosť kúpila v roku 1987 za 19,5 milióna dolárov. Pred smrťou v roku 2009 Jackson ranča založil ako záruku na úver a tak keď po jeho smrti nikto neplnil jeho záväzky, kúpil ho investičný fond nehnuteľností spravovaný
spoločnosťou Colony Capital.

Zdroj: curbed.com
Centrom Neverlandu je veľkolepá hlavná budova so šiestimi spálňami, drevostavba v štýle francúzskej Normandie s rozlohou asi 1 100 metrov štvorcových. Je obklopená kvitnúcimi záhradami, rozľahlými trávnikmi a veľkým jazerom.

Zdroj: curbed.com

Na ranči sú umiestnené tiež 3 penzióny a priestranný zábavný pavilón medzi bazénom v štýle lagúny a osvetleným tenisovým kurtom. Jacksonov súkromný zábavný park plný kolotočov a karnevalových hier bol odstránený, ale profesionálne filmové kino a kópia stanice Disney World postavená na známych kvetinových hodinách, zostali.

Zdroj: curbed.com

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, variety.com
Zdroj foto: curbed.com, homeadverts.com, worldation.com

Zdroj: curbed.com

Zdroj: homeadverts.com

Zdroj: curbed.com

Zdroj: curbed.com

Zdroj: curbed.com

Diskusia

Podobné články

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Mestská časť Bratislavy, Záhorská Bystrica, sa postupne rozrastá. Mnohých láka svojou kľudnou, zatiaľ stále vidieckou atmosférou. Charakter prostredia navyše výrazne dotvára príroda, zastavané územie sa nachádza v tesnom kontakte Malých Karpát. Pôvodnú zástavbu tvorili hlavne sedliacke domy, posledné roky tu vyrastajú aj kompletne nové súbory s nízkopodlažnými rezidenciami.

...
Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Stavba nemusí byť unikátnym dielom, hlavne nech vyzerá skvele na „selfie“ a nazbiera čo najviac lajkov. Práve takto myslia architekti, ktorí prepadli tzv. instatektúre. Mnohé z ich výtvorov majú od najkrajších stavieb sveta ďaleko, no umenie dobre zachyteného selfie z nich dokáže spraviť instagramový hit. Tým sú však aj vrcholové stavebné diela, ktoré boli postavené ešte dávno pred zrodom Instagramu.

...