Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
7 nenáročných tipov, ako vniesť do domácnosti trochu exotiky

7 nenáročných tipov, ako vniesť do domácnosti trochu exotiky

Ak už nie na vysnívanú dovolenku do trópov alebo na nejaký ostrov, prečo si nedopriať trochu exotiky aspoň doma? Možností, ako na to, je hneď niekoľko. Stačí sa inšpirovať osvedčenými tipmi a vniesť do svojho príbytku poriadnu dávku sviežosti.

1. Nešetrite zeleňou

Exotika ide ruka v ruke s vôňami a sviežou atmosférou. O tú sa stará najmä živá vegetácia, bez ktorej by trópy neboli trópmi. Ak teda chcete v domácnosti docieliť čo najživšiu atmosféru, nešetrite exotickými druhmi rastlín. Samozrejme, pozor na to, aby ste to neprehnali. Príliš veľa zelene v byte neškodí len dizajnu, ale môže zasiahnuť aj zdravie.

Zdroj: www.pixabay.com

2. Ozdobte si byt miskou s ovocím

K voňavej exotike plnej farieb patrí aj šťavnaté ovocie. To nemusíte využívať len v kuchyni, ale aj pri dekorovaní interiéru. Ide o nenáročný spôsob výzdoby, pri ktorom vám postačí čerstvé ovocie, nielen to exotické. Plusom je, že podmienka využívať čerstvé plody vám umožní mať doma nové dekorácie tohto druhu každý deň.

Zdroj: www.pixabay.com

3. Povýšte ovocie na bytový doplnok

Ovocie sa dá využiť na mnoho spôsobov. V prípade dekorácií sa nepoužíva len ako aranžmán exotických ovocných misiek. Pri troche kreativity ladí aj v kombinácii s textíliami. Takéto spojenie sa často používa napríklad ako jednoduchá minimalistická ozdoba stolov alebo poličiek.

Zdroj: www.pixabay.com

4. Vsaďte na správne osvetlenie

Jarné alebo letné večery s nádychom hrejivej exotiky sa nezaobídu bez atmosférických svetiel. Na balkóne, terase alebo v záhrade si môžete rozvešať napr. lampičky vyrobené z kokosových orechov, v ktorých budú do rytmu blkotať plamienky sviečok.

Zdroj: www.pixabay.com

5. Zaexperimentujte s orientálnym nábytkom

Ďalším dôležitým elementom exotických interiérov je nábytok. Jeho výber môže byť zameraný na klasické exotické modely z ratana či bambusu alebo na orientálnejšie vzorované kúsky, ktoré koketujú s materiálmi ako kašmír či koža.

Zdroj: www.pixabay.com

6. Stačí jeden obraz a ožije celý domov

Len k máloktorým interiérovým štýlom sa hodí také široké farebné spektrum ako k tým exotickým. Niekedy však nie je potrebná kvantita, postačí jediný nádherný obraz s hlbokým posolstvom zavesený hoci aj na stene v obývačke. V spojitosti s vyššie uvedenými tipmi tak domácnosť nadobudne tú pravú exotickú náladu.

Zdroj: www.pixabay.com

7. Prineste si kúsok mora v akváriu

Na záver premeny domácnosti na súkromné exotické hniezdočko môžete popremýšľať nad akváriom. Tropické rybičky plávajúce pomedzi mušle a zelené rastliny sú skvelou možnosťou, ako si priniesť kúsok mora rovno do obývačky a užiť si exotiku v maximálnom pohodlí.

Zdroj: www.pixabay.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com

 

Diskusia

Podobné články

Ako si vybrať správny matrac

Ako si vybrať správny matrac

Nákup nového matraca nie je malou investíciou, bude však vašim spoločníkom každú noc na dlhú dobu a preto jeho výberu venujte veľkú pozornosť. Oceníte to každé ráno, keď sa zobudíte bez bolestí, svieži a plní energie. Poradíme vám, na čo by ste sa mali pri novom matraci určite pýtať.

...
Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Podlahám patrí v interiéroch významné miesto. Ich funkcia nie je len estetická. Vhodný typ krytiny plní aj praktickú úlohu, v rámci ktorej sa stará o pohodlie, tepelný komfort a tlmenie zvuku pri chôdzi. Obzvlášť to platí pri podlahe, ktorú si vyberáme do spálne.

...
Úsporné bývanie v súlade s prírodou

Úsporné bývanie v súlade s prírodou

O EKO bývaní a návrate k tradičným materiálom v stavebníctve počujeme takmer na každom kroku. A zrejme to nebude len tak, pre nič za nič. Pozitívom je, že výrobcovia stavebných materiálov, developerské firmy aj individuálni stavitelia tomuto hlasu načúvajú a prispôsobujú mu svoju činnosť.

...