Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Známy Slovák ukázal svoju rozprávkovú záhradu: Wau, z tohto vám padne sánka!

Známy Slovák ukázal svoju rozprávkovú záhradu: Wau, z tohto vám padne sánka!

V rámci relácie Na chalupe sa tento raz moderátorka Katka Jesenská vybrala do dedinky Smolinské, kde navštívila známeho Slováka. To, čo s manželkou dokázali vytvoriť zo zarastenej džungle, vám vyrazí dych.

Po niekoľkých epizódach z krásnej šumavskej prírody sa štáb relácie Na chalupe na čele s moderátorkou Katkou Jesenskou vybrali do dedinky Smolinské v okrese Senica. Svoju oázu pokoja tam našiel známy akademický sochár Ján Ťapák. Spolu s manželkou pred rokmi kúpili budovu niekdajšej nocľahárne pre autobusárov, ktorá bola naozaj v zlom stave. Vysúkali si rukávy a hneď po kúpe sa pustili do rekonštrukcie. Prerábkou však neprešla len samotná nehnuteľnosť, ale aj záhrada, ktorá k nej patrí. Hoci teraz vyzerá ako vystrihnutá z rozprávky, pred rokmi to bola len džungľa plná buriny a chrastia. „Realita bola hrozná. Burina tu bola asi do výšky jedného metra. Boli tu nálety agátu. Nič, toto tu bol prales, burina. To bola katastrofa,“ zaspomínala si Jana Ťapáková. Zábery z ich krásnej záhrady nájdete v priloženej galérii!

Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Veľký priestranný park plný živej zelene by nemal chýbať v žiadnom veľkomeste sveta. Nielenže bude jeho pľúcami a žiadaným estetickým oživením, jeho obyvateľom poslúži aj ako tiché a pokojné útočisko pred mestským ruchom. Platí to najmä o parkoch v tých najpulzujúcejších metropolách.

...
Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Mnohých ľudí to ťahá do sveta. Tak to bolo aj v prípade Rasťa a jeho partnerky. Po troch rokoch v Londýne sa však rozhodli, že sa vrátia domov. Všetci však vieme, že domov je hlavne tá nehnuteľnosť, ktorá ten domov naozaj aj poskytne. A tak sa čerstvá rodina rozhodla pre kúpu svojho vlastného hniezdočka.

...