Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Glamour štýl – luxusné bývanie aj bez miliónov

Glamour štýl – luxusné bývanie aj bez miliónov

Luxus nemusí stáť milióny, aspoň nie pri zariaďovaní bývania. Šikovní návrhári vedia, ako vniesť do domácností poriadnu porciu prepychu bez toho, aby to majiteľov dostalo na mizinu. Odpoveďou je práve glamour štýl.

Zdroj: Envato Elements

Interiéry zariadené s prvkami glamour štýlu neskrývajú svoj vzťah k prepychu. Ich okázalý dizajn má byť odrazom ambícií a veľkých snov, pričom hlavným cieľom je ukázať sa v tom najlepšom svetle. Pozitívom je, že za jednotlivé zariadenie a doplnky nie je potrebné utrácať astronomické čiastky, pretože dizajnéri poznajú triky, ako to zvládnuť za menej peňazí. Bývať na vysokej nohe tak môžeme všetci, stačí nájsť správne variácie farieb, tvarov a materiálov.Zdroj: Envato Elements

5 nepísaných pravidiel pre glamour interiéry:

1. V priestore nechýba lesk – či už z kovov, metalických farieb alebo vyleštených podláh

2. Dizajn je sofistikovaný – všetko má stabilné miesto, bytové doplnky sú vždy upravené

3. Doplnky sú okázalé – nemusia byť veľké, dôraz je kladený skôr na ich luxusný vzhľad

4. Čistota je základ – každý glamour interiér má vyvolávať dojem maximálnej precíznosti

5. Správny kontrast – pôsobí charizmaticky, kombinácie farieb nekričia a nie sú chaotickéZdroj: Envato Elements

Najobľúbenejšie glamour farby a ich kombinácie:

Bieločierna – Najtypickejšia glamour kombinácia, ktorá pôsobí charizmaticky a v domácnosti vytvára tú správnu rovnováhu.

Tmavomodrá – Farba úspešných, ktorá v spojení s lesklými bytovými dekoráciami patrí do každej izby.

Krvavočervená – Evokuje vášeň, podporuje priebojnosť, pôsobí ohnivo. Využívať by sa však mala mierne a len vo vybraných miestnostiach, najlepšie ako doplnková farba.

Smaragdová a zafírová – Odtiene vzácnych kameňov sú v tomto štýle vždy vítané. Navodia luxusný dojem a zároveň vnesú do domácnosti nežný pôvab.

Metalická – Zlaté a strieborné odtiene sú sami o sebe zárukou prepychového vzhľadu. Ideálne vyniknú na pastelovom, čiernom alebo bielom pozadí.Zdroj: Envato Elements

Doplnky, ktoré by v glamour štýle nemali chýbať:

Starožitný nábytok – Aj keď glamour interiéry patria k tým modernejším, núdzou o starožitné prvky nikdy netrpeli. Potvrdzuje to častá prítomnosť vzácnych historických kúskov nábytku.

Krištáľové lustre – K prepychu, ktorý dýcha trochou aristokracie, patria aj krištáľové lustre. Tie sú súčasťou takmer každého priestoru zariadeného v tomto štýle.

Veľké zdobené zrkadlá – Pompéznosť na spôsob glamour štýlu vyzdvihujú aj zrkadlá. Tie by mali byť nielen veľké, ale aj ozdobené postriebreným alebo pozláteným rámom.

Hodvábne a zamatové textílie – Kvalitné bytové textílie z hodvábnych či zamatových látok zjemňujú atmosféru v izbe a obohacujú ju o patričnú dávku romantiky.Zdroj: Envato Elements

Kde lacno nakúpiť doplnky do glamour interiéru

Uvedené doplnky síce nepatria k najlacnejším, no ako sme spomínali na úvod, nie vždy sa za nich musia utrácať veľké čiastky. V súčasnosti je trh taký pestrý, že pekné a kvalitné doplnky s luxusným vzhľadom zoženiete v záložniach, v antikvariátoch alebo v obchodoch s predajom atráp. Sen o luxusnom bývaní si tak vďaka glamour štýlu môžete splniť aj bez miliónov. 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Foto zdroj: Envato Elements

Diskusia

Podobné články

Ako si vybrať správny matrac

Ako si vybrať správny matrac

Nákup nového matraca nie je malou investíciou, bude však vašim spoločníkom každú noc na dlhú dobu a preto jeho výberu venujte veľkú pozornosť. Oceníte to každé ráno, keď sa zobudíte bez bolestí, svieži a plní energie. Poradíme vám, na čo by ste sa mali pri novom matraci určite pýtať.

...
Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Podlahám patrí v interiéroch významné miesto. Ich funkcia nie je len estetická. Vhodný typ krytiny plní aj praktickú úlohu, v rámci ktorej sa stará o pohodlie, tepelný komfort a tlmenie zvuku pri chôdzi. Obzvlášť to platí pri podlahe, ktorú si vyberáme do spálne.

...
Úsporné bývanie v súlade s prírodou

Úsporné bývanie v súlade s prírodou

O EKO bývaní a návrate k tradičným materiálom v stavebníctve počujeme takmer na každom kroku. A zrejme to nebude len tak, pre nič za nič. Pozitívom je, že výrobcovia stavebných materiálov, developerské firmy aj individuálni stavitelia tomuto hlasu načúvajú a prispôsobujú mu svoju činnosť.

...