Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Top 10 najlepších hotelov sveta na strome

Top 10 najlepších hotelov sveta na strome

Chceli ste si splniť svoj detský sen, spať v naozajstnom dome na strome? Dnes je to možné! Máte na výber stovky hotelov na strome rôznych štýlov z celého sveta. Prinášame vám 10 najoriginálnejších.

10. Tree House Lodge Limón, Kostarika

Rezort ponúka na 4 hektároch prístup do džungle i k takmer dokonalej pláži Punta Uva v blízkosti. Môžete si tam vybrať z najlepších „stromových“ hotelov na svete a uspokojiť tak svoje detské túžby. Môžete si užívať sladké ničnerobenie v hojdacej sieti a čas, ktorý plynie tak pomaly... Cena za noc je asi 300 dolárov pre pár, vo väčších apartmánoch môže spať až 6 osôb za 450 - 600 dolárov za noc.

Zdroj: costaricatreehouse.com

9. Human Nest Big Sur, Kalifornia, USA

Miestny umelec Jayson Fann buduje „ľudské hniezda“ ako spirituálne domy po celom svete už roky a najznámejší z nich je v rezorte Tree Bone, ktorý ponúka aj súkromný kemping na stanovanie. Pobyt v Tree Bone Resort je veľmi pokojný, majú vlastné organické záhrady a sú len pár minút od najväčšej piesočnatej pláže v regióne Sand Dollar Beach. Hlavná chata má reštauráciu, vyhrievaný bazén, vírivku s výhľadom na oceán a vonkajší sushi bar. Cena za noc vo vlastnom stane v kempingu je 95 dolárov, v Human Nest Tree House zaplatíte 150 dolárov za noc.

Zdroj: treebonesresort.com

8. TreeHotel Harads, Švédsko

Vo švédskom hoteli na stromoch si môžete užiť nerušenú prírodu. Všetky domčeky tu majú veľmi malú plochu, ale sú unikátnymi dielami. Veľký UFO apartmán vyzerá ako vystrihnutý z filmu o mimozemšťanoch. Možno by sa vám viac páčila obrovská zrkadlová kocka, ktorá dokonale zapadá do prírody. Zrkadlové obojstranné steny sú takmer neviditeľné, pretože odrážajú okolité prírodné krásy. TreeHotel má tiež klietku podobnú kabíne vyvýšenú nad údolím, obrovské vtáčie hniezdo, apartmán, ktorý vyzerá ako Lego a rodinný apartmán v tvare draka. Za noc pre 4 osoby v Dragon Fly zaplatíte 1 100 dolárov, v ostatných stojí noc 680 dolárov.

  

Zdroj: welcomebeyond.com

7. Lion Sands Resort Kruger National Park, Južná Afrika

Niekomu sa zdá romantické bývať na strome pod holým nebom v africkom buši. Uprostred Krugerovho Národného parku majú 3 úžasné domčeky na stromoch, ktoré poskytujú nerušený výhľad na juhoafrickú oblohu. Z bezpečnostných dôvodov majú všetky drevené domy buď dvojité bezpečnostné dvere alebo ťahací most a priamy rádiový kontakt so strážcom. Keďže hlavná chata je vzdialená iba 5 - 10 minút, nemusíte sa o nič starať. K dispozícii je umývadlo a WC, ale sprchy sú len v hlavnej chate. Domy na stromoch nemajú elektrinu a ak sa v Lion Sands opýtate, či majú WiFi, odpovedia „To asi žartujete!“ Cena za noc je 450 dolárov za noc, v hlavnej chate majú aj tradičné hotelové izby.

Zdroj: lionsands.com

6. Kadirov dom na strome Olympos, Turecko

Malá dedinka Kadir je postavená zo 45 vyvýšených domčekov spletených do veľkého venca, v ktorom sa môže vyspať až 110 hostí. Cítiť tu ducha divokého západu a kruhová dispozícia vytvára v strede dedinky námestie. K dispozícii sú 2 bary na mieste, čo vyhovuje hlavne mladým návštevníkom. Hoci Kadir je uprostred ničoho, nikto sa tu nenudí. Okolie je vhodné pre pešiu turistiku, horolezectvo, potápanie a slnenie na slávnej pláži Olympos. Táto oblasť Turecka je posiata rímskymi zrúcaninami, vrátane strateného mesta Chimera (Yanartaş) s fascinujúcim prírodným fenoménom, večnými plameňmi šľahajúcimi z masy horniny. Ubytovanie je veľmi lacné, 10 - 30 dolárov za noc na osobu.

Zdroj: worldbesthostels.com

5. Châteaux dans les Arbres, Francúzsko

Asi 2 hodiny od Bordeaux, v tieni Chateau de Biron, si môžete prenajať jeden z 5 úžasných hravých domov na strome. Každý z stromovitých domčekov je postavený podľa francúzskeho zámku a je skutočne vhodný pre kráľa z rozprávky. Sú zariadené úplne čarovne a sú dokonca vybavené vírivkami! V každom domčeku prespia 2 - 4 osoby a ceny za noc sa pohybujú od 250 do 350 dolárov.  

Zdroj: les-cabanes-dans-les-arbres.com

4. Ngorongoro Crater Lodge, Tanzánia

Tento rezort má ideálnu polohu pre výlety po Afrike. Leží vedľa jazera Magadi vo vnútri starého sopečného krátera a susedí s národným parkom Serengeti neďaleko kenského hlavného mesto Nairobi a Mount Kilimanjaro. V okolí domčekov sa často potulujú zebry a žirafy, pozorovanie veľkých mačiek a slonov je vzdialené len krátku jazdu. Chatky sú nadštandardne luxusné s výhľadom na africkú krajinu a to všetko v súlade s farebným africkým nábytkom, prútenými strechami a citom pre štýl. Cena za noc v apartmáne je 1000 dolárov za noc v mimosezóne a 1500 počas letných mesiacov.

Zdroj: journeyinstyle.co.za

3. Free Spirit Spheres Vancouver Island, Kanada

Tri guľové domčeky “Eve“, “Eryn” a “Melody” sú určené pre spojenie s prírodou bez ľudských stôp a meditáciu. Sú umiestnené medzi vysokými stromami západného pobrežia dažďového pralesa na ostrove Vancouver v Kanade. Aby boli hostia obklopení prírodnými materiálmi, sú interiéry vybudované v malebnom jachtárskom štýle s drevenými obkladmi a mosadznými dekoráciami, zavesené sú na sieti lán, ktorá im umožňuje pohyb a tak údajne podporuje tvorivé myslenie. Aby však prírody na hostí nebolo až priveľa, rezort je pripojený na elektrinu a domčeky majú zabudované reproduktory aby si mohli púšťať obľúbenú hudbu. Ceny za noc sú od 155 dolárov za osobu.  

Zdroj: Canadian Traveller

2. Ariau Amazon Towers Manaus, Brazília

Ariau Amazon Towers sú priekopníkmi hotelov na strome, boli otvorené už začiatkom 80-tych rokov. Ležia v srdci džungle priamo na rieke Amazon, v ich okolí je veľa voľne žijúcich živočíchov, vrátane ružových delfínov a opíc. Medzi úžasné aktivity patrí lov piraní, pozorovanie aligátorov a ružových delfínov pláva, trekking do džungle a dokonca aj domorodé slávnosti. Ak chcete zažiť amazonský dažďový prales v pohodlí, je to najlepší spôsob. Cena na noc v domoch na strome je 1250 dolárov, ale majú aj tradičné hotelové izby za 750 dolárov.

Zdroj: ariauamazontowers.com

1. Green Village Badung, Bali

Komunita ekologicky úsporných stavieb v Green Village vzniklo vybudovaním z bambusu a iných zelených materiálov. Niektoré dosahujú až 6 poschodí. Tento rezort je sebestačná vo všetkých zdrojoch a domy sú včlenené priamo do prírody. Táto fúzia je umocnená hravými inžinierskymi prvkami vrátane otvorených stien, ako aj rozložením napodobňujúcim lotosové kvety a palmové listy. Sú však veľmi pohodlné, majú dokonca inteligentný ventilačný bambusový systém, ktorý v noci vašu posteľ ochladí. V Green Village nemusíte len ležať v hojdacích sieťach a sledovať opice. Môžete tiež navštíviť ich bambusovú továreň, zapojiť sa do workshopov na bambusové domáce budovy, preskúmať tajné použitie kokosovej palmy a hrať na bambusový xylofón nazývaný Jegog. Bonusom je aj blízkosť južných pláží Bali. Väčšina domov je k dispozícii na prenájom za 325 dolárov za noc.

Zdroj: balifantastic.com

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, bigboytravel.com

Zdroj foto: costaricatreehouse.com, treebonesresort.com, welcomebeyond.com, worldbesthostels.com, les-cabanes-dans-les-arbres.com, Canadian Traveller, balifantastic.com, journeyinstyle.co.za

Diskusia

Podobné články

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Mestská časť Bratislavy, Záhorská Bystrica, sa postupne rozrastá. Mnohých láka svojou kľudnou, zatiaľ stále vidieckou atmosférou. Charakter prostredia navyše výrazne dotvára príroda, zastavané územie sa nachádza v tesnom kontakte Malých Karpát. Pôvodnú zástavbu tvorili hlavne sedliacke domy, posledné roky tu vyrastajú aj kompletne nové súbory s nízkopodlažnými rezidenciami.

...
Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Stavba nemusí byť unikátnym dielom, hlavne nech vyzerá skvele na „selfie“ a nazbiera čo najviac lajkov. Práve takto myslia architekti, ktorí prepadli tzv. instatektúre. Mnohé z ich výtvorov majú od najkrajších stavieb sveta ďaleko, no umenie dobre zachyteného selfie z nich dokáže spraviť instagramový hit. Tým sú však aj vrcholové stavebné diela, ktoré boli postavené ešte dávno pred zrodom Instagramu.

...