Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Top 15 najlepších party hostelov v Európe

Top 15 najlepších party hostelov v Európe

Dobrá zábava nemusí stáť veľa peňazí – presviedčajú nás o tom špičkové európske hostely, ktoré nemajú vo svete konkurenciu. Pozrite si rebríček tých najlepších, v ktorých za slušné ceny zažijete nielen skvelú party atmosféru, ale užijete si aj kvalitné služby a originálny dizajn interiéru i exteriéru. Nech má vaša party štýl!

15. Hostel Rising Cock Lagos, Portugalsko

Dvojzmyselný názov tohto hostelu prezrádza, že zábava v ňom je poriadne odviazaná. Vedú ho dvaja portugalsko-americkí bratia, ktorí sa dôsledne starajú o to, aby si ich hostia užívali svoj pobyt a dobre sa bavili. Hostel je známy svojou divokou plavbou „Booze cruise“, ale aj environmentálnymi projektmi.

Zdroj: worldbesthostels.com

Zdroj: jetsettimes.com

14. Hostel Generator Londýn, Veľká Británia

Londýn je jedným z najlepších miest sveta na hýrenie a nočné dobrodružstvá. Je plný pubov s tradíciou doslova niekoľkých storočí. Hostel Generator povýšil kultúru pitia na špičkovú úroveň. Má svoj vlastný nočný klub, moderný bar a originálnu dekoráciu v podobe masívneho londýnskeho autobusu.  Navyše leží hneď vedľa námestia Russell Square, kde je k povestnému londýnskemu nočnému životu len na skok.

Zdroj: orbitz.com

Zdroj: booking.com

13. Hostel Barnacles Temple Bar Dublin, Írsko

Íri majú radi silné drinky a dobré jedlo a dvojnásobne to platí v Barnacles. Nachádza sa priamo v centre, hneď pri legendárnom Temple Bare, kde sa môžete zoznámiť s priateľskými hosťami a potom vyraziť do rušných ulíc Dublinu a naplno nasávať atmosféru. Interiéry sú žiarivo farebné, raňajky vynikajúce a zadarmo a ak ste ráno dostatočne čerství, hostel pre hostí ponúka bezplatné turistické prehliadky mesta.

Zdroj: booking.com

Zdroj: pinterest.it

12. The 3 Ducks Hostel Paríž, Francúzsko

Paríž nie je len mestom elegancie a romantiky, ale aj neuveriteľného nočného života. Naučte sa od Francúzov, ako sa zabávať, v „Troch kačkách“ sa žije až do rána v čarovnom prostredí parížskych dvorov a pavlačí. Izby nesú tiež pečať povestného francúzskeho vkusu, takže sa v nich dobre vyspíte. A keď vyjde slnko, môžete sa prejsť k Eiffelovke, je totiž hneď za rohom.

Zdroj: 3ducks.fr

Zdroj: hotelscentral.com

11. Hostel The Pink Palace Korfu, Grécko

Ak hľadáte najlepší hostel na Korfu, nenechajte sa cukríkovou ružovou Pink Palace odradiť. Zvolili si ju ako charakteristické poznávacie znamenie a je naozaj všadeprítomná. Hostel leží na pláži a ponúka veľký bazén i krásne priezračné more, to sú všetko ideálne miesta pre nekonečné party. Je tu dostatok miesta pre množstvo aktivít a ceny sú v ňom výnimočne lacné. Len si treba zvyknúť na tú ružovú...

Zdroj: williamprogers.com

Zdroj: thepinkpalace.com

10. Cats Party Hostel Madrid, Španielsko

Cats za posledné roky získal reputáciu najlepšieho party hostela v celom Madride. Organizujú sa tu bezplatné „tapas tour“ a podávajú sa lacné nápoje, ktoré sú magnetom pre cestovateľov s našponovaným rozpočtom. To však nie je jedinou zvláštnosťou. Budova hostelu s veľmi príjemným geniom loci bola postavená už v 17. storočí a má krásny tehlový dvor a tiež obľúbený jaskynný bar. Personál je veľmi priateľský a aj keď je party na dennom poriadku, izby sú skutočne čisté a dobre udržiavané.

Zdroj: get10things.com

Zdroj: infohostels.com

9. Hostel Fleming Albergue Juvenil Palma de Mallorca, Španielsko

Tento hostel v hlavnom meste ostrova Malorka vás zaujme moderným svetlým a čistým dizajnom v prírodných farbách a materiáloch. Dokonale čisté sú aj kúpeľne, spoločné sprchy, kuchyňa, herňa, čitáreň a práčovňa. Jediné, čo by vám mohlo v tomto hosteli vadiť, je hluk a hudba dlho do noci. Ale bez toho sa party nezaobíde...

Zdroj: hostelworld.com

Zdroj: tripadvisor.com

8. Hostel Elf Praha, Česká republika

Do Prahy chodia Slováci radi za dobrým pivom, pre zvyšok Európy však má povesť hlavného mesta rozlúčok so slobodou. Tak či tak, v Prahe sa „paří“ veľmi dobre a európski cestovatelia vyhlásili za najlepší party hostel Elf na Husitskej. Hovoria zaň štyri prednosti. Za prvé – chladnička plná skvelého piva, za druhé – je tu bar s výnimočnou atmosférou. Za tretie a štvrté - raňajky podávané formou bufetu sú zdarma a k dispozícii je chladená terasa s originálnymi grafiti - oboje sa hodí na uvažovanie o živote deň po party.

Zdroj: hostelworld.com

Zdroj: booking.com

7. Hostel Balmers Interlaken, Švajčiarsko

Za klasickou švajčiarskou fasádou ukrýva najlepší party hostel v Interlakene pestrý a moderný interiér. Organizuje originálne nočné aktivity, ako sú tanečné real-life party a hry na pitie. Ponúka tiež výborný nočný klub a vírivku pod holým nebom. V Balmers sa nikto nenudí, aj keď má party prestávku. V zimných mesiacoch sa kraj premení na zimnú ríši divov - sánkovanie, výlety na bežkách, lyžovanie, snowboarding či korčuľovanie. V lete si zas môžete užiť paragliding, rafting, a tisíce kilometrov turistických chodníkov.

Zdroj: balmers.com

Zdroj: trip.com

Zdroj: amoma.com

6. Hostel Flying Pig Downtown Amsterdam, Holandsko

Vo veselom meste, akým je Amsterdam, by sme iný ako party hostel ani nečakali. Jeden z nich však musí byť najlepší. „Lietajúce prasa“ ponúka v komplexe budov v štýle holandskej architektúry rozsiahle priestory. Sú tu útulné miestnosti s masívnymi drevenými podlahami plné retro lámp a vyzdobené pop artom. V noci to tu poriadne žije, dvakrát týždenne hrajú DJ-i do rána, bar je tiež otvorený do 4:00 a nápoje sú za prístupné ceny. V hosteli sú k dispozícii stovky postelí, čo znamená dostatok priestoru pre každého. Môžete tu relaxovať, pozerať film v televíznej miestnosti, zahrať si hru pri bazéne alebo si pozrieť niektoré z pamiatok mesta - všetky v blízkom okolí.

Zdroj: flyingpig.nl

Zdroj: amoma.com

5. Wombats City Hostel Mníchov, Nemecko

Najlepší hostel v Mníchove zvonku síce neláka efektnou fasádou, zvnútra je však moderný, pohodlný a originálny. Ponúka hosťom dobre zásobený bar, v ktorom sa vždy niečo deje a veľmi chválené raňajky. Hosťom sa obzvlášť páči klimatizované presklené nádvorie so skutočnými stromami s pohovkami, kreslami a party vakmi, kde môžu cestujúci relaxovať aj za nepriaznivého počasia. Wombats leží v tesnej blízkosti hlavnej mníchovskej stanice a tiež 10 minút od slávneho Oktoberfestu.  

Zdroj: heculturetrip.com

Zdroj: themomentkeepers.com

4. Hostel Sant Jordi Alberg Barcelona, Španielsko

Sant Jordi Alberg je skvelým miestom na pobyt, ak chcete zažiť party v Barcelone. Leží blízko Passeig de Gràcia aj La Rambla a je ideálny pre mladých ľudí, ktorí cestujú sami a chcú spoznať nových ľudí a mať nezabudnuteľné zážitky. V hosteli všetko pre to ako stvorené - je to skôr rodinný dom ako hostel, ponúka množstvo spoločenských miestností s pohodlným moderným dizajnom, pohovkami a vakmi. Atmosféra je vzrušujúca, zábavná a priateľská, bez zákazu vychádzania. Žúrovať môžete aj v okolitých baroch a kluboch, vďaka 24-hodinovej recepcii sa nemusíte z večierku ponáhľať.     

Zdroj: sembo.se

Zdroj: tripexpert.com

Zdroj: oneweirdglobe.com

3. Retox Party Hostel Budapešť, Maďarsko  

Áno, chápete to správne – Retox je opak detoxu, ten si v Budapešti rozhodne neplánujte. V hostelovom bare Neverland je množstvo drinkov a slobodných ľudí túžiacich po zábave. Ceny v Maďarsku sú nízke pre všetkých Európanov, takže na party určite smädom ani hladom trpieť nebudete. Atrakciou tohto hostelu sú jeho graffiti,  známi pouliční umelci pokryli steny svojimi výtvormi. Personál je veľmi ústretový a nájde si čas, aby vám pomohol s čítaním mapy mesta.  Tento živý spoločenský hostel je obklopený barmi, po ktorých si môžete urobiť dlhú – dlhú vychádzku.

Zdroj: littletravelgipsy.net

Zdroj: simplybeinggreat.net

Zdroj: wix.com

2. Circus Hostel Berlín, Nemecko

Tento hostel je dosť divoký, ale žiadneho klauna ani šelmu tu nenájdete, iba kopec zábavy a priateľských ľudí. „Cirkus“ má okrem baru aj vlastný pivovar v suteréne, keď sa v ňom naštartujete, môžete vyraziť na prehliadku barov v okolí, vďaka zastávke metra a električky je to totiž ideálny východiskový bod v Berlíne. Ak sa chcete zabaviť „in house“, môžete sa pripojiť ku kvízovým večerom, karaoke party alebo si v piatok zatancovať so živou hudbou.

Zdroj: agoda.com

Zdroj: circus-berlin.de

Zdroj: jumpberlin.com

1. Hostel Francesco’s ostrov Ios, Grécko

Francesco's na ostrove Ios nie je výnimočný svojou architektúrou, má však najvyššie hodnotenie návštevníkov spomedzi európskych party hostelov (9,6 z 10 bodov) a podľa hostelworld.com sa v minulých rokoch umiestnil aj v Top 10 na svete. Niet sa čo čudovať, má absolútne úžasnú polohu na kopci s výhľadom na malebnú grécku krajinu a morskú zátoku. Pekná terasa s bazénom je obklopená apartmánmi a v hostelovom bare vám pri západe slnka nalejú drink zadarmo. Nachádza sa len kúsok od nočného života na hlavnom námestí a 20 minút chôdze od hlavnej pláže. V pešej vzdialenosti sa nachádza aj šesť ďalších pláží. Po nočných dobrodružstvách nemáte nikam ďaleko...

Zdroj: hostelbay.com

Zdroj: francescos.net

Zdroj: francescos.net

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, thebrokebackpacker.com, hostelworld.com

Zdroj foto: worldbesthostels.com, jetsettimes.com, orbitz.com, booking.com, pinterest.it, hotelscentral.com, 3ducks.fr, williamprogers.com, thepinkpalace.com, infohostels.com, get10things.com, tripadvisor.com, hostelworld.com, trip.com, balmers.com, amoma.com, flyingpig.nl, themomentkeepers.com, theculturetrip.com, tripexpert.com, sembo.se, santjordihostels.com, oneweirdglobe.com, wix.com, simplybeinggreat.net, ruinbarsbudapest.com, littletravelgipsy.net, jumpberlin.com, circus-berlin.de, agoda.com, francescos.net, hostelbay.com

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Veľký priestranný park plný živej zelene by nemal chýbať v žiadnom veľkomeste sveta. Nielenže bude jeho pľúcami a žiadaným estetickým oživením, jeho obyvateľom poslúži aj ako tiché a pokojné útočisko pred mestským ruchom. Platí to najmä o parkoch v tých najpulzujúcejších metropolách.

...
Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Mnohých ľudí to ťahá do sveta. Tak to bolo aj v prípade Rasťa a jeho partnerky. Po troch rokoch v Londýne sa však rozhodli, že sa vrátia domov. Všetci však vieme, že domov je hlavne tá nehnuteľnosť, ktorá ten domov naozaj aj poskytne. A tak sa čerstvá rodina rozhodla pre kúpu svojho vlastného hniezdočka.

...