Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie

Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie

Magnetkami na chladničke či figúrkami vo vitrínke už dnes nikoho neohúrite a po čase vám budú zavadzať. Skúste sa na dovolenke pozerať na suveníry trochu kreatívnejšie – ako by ste s nimi mohli skrášliť svoj interiér? Niekedy stačí len trochu fantázie a zručnosti a originálny prvok vášho priestoru je na svete. Pozrite si pár tipov, čo všetko môžete vytvoriť.

Sviečky v mušli

Krásne veľké mušle, ktoré ste našli na pláži by bola škoda nechať povaľovať v šuflíku. Môžete si z nich vyrobiť sviečky – vytvoria vám pri večeri krásne spomienky na leto, a prinesú prirodzený šarm na každý stôl. Na výrobu potrebujete len parafín na sviečky alebo palmový vosk a knôt s podstavcom.

Zdroj: marthastewart.com

Exotický kvetináč

Menšie mušle môžete použiť aj na výzdobu kvetináča či vázy. Treba k nim len vhodné lepidlo. Takýto povrch sa ideálne hodí k sukulentom alebo exotickým rastlinám.

Zdroj: ideastand.com

Nábytok s foto obtlačou

Jedinečné zábery z dovolenky si nemusíte len zarámovať, môžete si z nich dať vyrobiť foto obtlač na vinylovú nálepku. Tú potom môžete použiť na stenu ako tapetu alebo na starú stoličku či skrinku. Prinesú do interiéru svieže pohľady na prírodu a krásne spomienky.

Zdroj: marthastewart.com

Prírodné stolovanie

Ak ste si z dovolenky priniesli zaujímavé kamene, môžete z nich vyrobiť prírodnú dekoráciu vášho stola pri večeri na terase alebo v záhrade. Umiestnite ich na textil alebo mach a pripojte k nim aj sviečky, aby vrhli teplú žiaru na kompozíciu.

Zdroj: marthastewart.com

Kamienky do skla

Najjednoduchšou cestou ako nechať kamienky vyniknúť, je naaranžovať ich do sklenej vázy či misy.  Veľmi im to svedčí aj v kombinácii s mušličkami, stužkami a rastlinami. Vázu môžete nahradiť aj obyčajným zaváracím pohárom. Nevyzerá to vôbec zle.

Zdroj: inspiri.sk 

Kamienkové mozaiky

Drobnými alebo plochými kamienkami môžete polepiť rôzne povrchy od vázy po kvetináč. Stačí si len zohnať vhodnú lepiacu hmotu podľa podkladu. Pokiaľ sa jedná o väčší predmet, je vhodné ho vopred obaliť tkaninou, kamene sa vám budú na povrch oveľa lepšie umiestňovať. Prilepené kamene môžete nakoniec nalakovať pre dosiahnutie lesklého efektu.

Zdroj: hometalk.com

Zdroj: hometalk.com

Zdroj: allthingsheartandhome.com

Súkromná galéria

Zarámované fotografie či maľby má mnoho ľudí, vy si však môžete vytvoriť vlastnú galériu na mieru a vo farebnej palete, ktorá vám oživí decentný interiér.  Na stenu môžete rozmiestniť farebné košíky z Balkánu, kmeňové masky z Afriky, škrabošky z Benátok či zarámované textílie z Orientu. Keď ich navyše osvetlíte svetelnými bodmi, získate jedinečné umelecké dielo.

Zdroj: houzz.com

Zdroj: bhg.com

Dominantné vankúše

Vankúše sa v byte vždy zídu, hlavne ak máte pohovku v neutrálnom odtieni. Rôznofarebné vankúše oživia každú obývačku a čím ich bude viac, tým budú zaujímavejšie. Ak ste na dovolenke na takéto vychytávky nenarazili, môžete si ich ušiť z etnických textílií, ktoré dostanete ako šatky či deky.

Zdroj: annieselke.com

Zdroj: essentialindulgenceco.com

Originálna kuchynská zástena

Čo robiť so zbierkou nálepiek, etikiet, pivných podložiek či pohľadníc z dovoleniek? Napríklad vytvoriť koláž na kuchynskú zástenu. Táto pôsobivá kolekcia je zabezpečená za plexisklom, aby sa nepoškodila pri varení.

Zdroj: pinterest.ca

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, marthastewart.com, inspiri.sk, houzz.com

Zdroj foto: allthingsheartandhome.com, homesfeed.com, marthastewart.com, houzz.com, decoist.com, annieselke.com, essentialindulgenceco.com, inspiri.sk, buzz16.com, hometalk.com, ideastand.com, bhg.com, pinterest.ca

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

10 odtieňov šedej v interiéri prebudí vašu vášeň

10 odtieňov šedej v interiéri prebudí vašu vášeň

Sivá už dávno nie je v našich interiéroch popoluškou, práve naopak. Ťažko nájdete takú univerzálnu, flexibilnú a nadčasovú farbu. Podľa odtieňa, ktorý zvolíte, môže byť odvážnym pútačom alebo skvelým tímovým hráčom. Poradíme vám, aké tóny sa hodia do rôznych miestností a kombinácií.

...