Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ako si zariadiť terasu? Vytvorte si na nej obývačku!

Ako si zariadiť terasu? Vytvorte si na nej obývačku!

Hlavnou dizajnérskou myšlienkou tohto leta je zariadiť si na terase dokonale pohodlný obytný priestor. Hranice medzi interiérom a záhradou sa stierajú a to, čo ste doteraz používali len vnútri, môžete pokojne vyniesť von. Prinášame vám 7 horúcich outdoorových trendov roku 2019.

1. Miešajte materiály

Toto leto sa prvky a materiály, ktoré ste doteraz používali len v interiéri, kombinujú s tradičnými terasovými. K ratanovému či drevenému nábytku môžete pridať pohodlné čalúnené matrace, vankúše i väčšie aj menšie koberce. Pre vonkajšie použitie sú teraz populárne aj mosadz, zamatové tkaniny, kožušiny či lustre.

Zdroj: IKEA

Zdroj: zillow.com

2. Už žiadne zladené súpravy

Už sa viac nemusíte snažiť vytvoriť exteriérové nábytkové sady v jednotnom štýle. Popustite uzdu fantázii a vytvorte si  vlastné eklektické vonkajšie priestory na mieru. K starému drevenému stolu môžete pridať kovové stoličky, vlastne ani nemusia byť rovnaké. Pridajte pestré vankúše rôznych vzorov, dekoratívny orientálny stolík či vázy a kvetináče.

Zdroj: zillow.com

3. Boho štýl boduje

Stále viac rastie obľuba pestrého bohémskeho dizajnu na terasách a balkónoch. Sedenie sa približuje viac k zemi, miesto klasických pohoviek si mnohí lepšie poležia na vakoch alebo dekoratívnych boho – pufoch. Tie sú tento rok absolútnou vychytávkou, či už v pestrej textilnej koláži, kožené alebo ratanové.

Zdroj: sunset.com

Zdroj: comfydwelling.com

Zdroj: comfydwelling.com

4. Modulárne pohovky

Keď už obývačka na terase, tak aj s poriadnou pohovkou. Aj záhradný nábytok sa posúva smerom k multifunkčným a modulárnym modelom, ktoré sa dokážu rôzne posúvať, kombinovať, prispôsobiť rôznym priestorom a rásť podľa vašich meniacich sa potrieb.

Zdroj: toptrendy.sk

Zdroj: star-song.com

5. Žiarivé farby

Doplnky živých farieb rozjasňujú neutrálne čalúnené zariadenie. Farby tohto leta sú citrusové, červené a ružové,  na čele s top farbou roka – koralovou, pohrať sa však môžete aj s novým trendom smaragdovej zelene.

Zdroj: zillow.com

6. Viac svetla v tme

Preč sú časy, keď bola veranda večer osvetlená len jedinou žiarovkou. Dnes na osvetlenie vonkajšieho priestoru môžete využiť množstvo svetelných bodov pre každý štýl, náladu a rozpočet – sviečky, kahančeky, lucerny, rôzne ohniská alebo dokonca závesné lampy a lustre. 

Zdroj: livingspaces.com

Zdroj: zillow.com

7. Ekologicky a na zeleno

Dizajnéri sa stále viac zameriavajú na ekologickú tvorbu, patrí do nej aj exteriérový nábytok a doplnky, ktoré znižujú uhlíkovú stopu. Ak chcete žiť v súlade s prírodou, použite na terase zariadenie bez chemickej povrchovej úpravy, LED svietidlá so solárnymi zdrojmi a obklopte sa zeleňou. Využite črepníkové rastliny, zaveste ich na stropné trámy, nástenné háky alebo nimi ozdobte stolíky.

Zdroj: livingspaces.com

Zdroj: zillow.com

Zdroj: zillow.com, livingspaces.com, houzz.com

Zdroj foto: zillow.com, livingspaces.com, sunset.com, IKEA, toptrendy.sk, star-song.com, comfydwelling.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Vyberáme biokrb – ktorý typ zvoliť

Vyberáme biokrb – ktorý typ zvoliť

Mobilita, estetický dojem, čistá a šetrná prevádzka, to sú iba niektoré benefity, ktoré ponúkajú biokrby. Ako alternatíva voči klasickým kozubom sa neuchytili iba v bytoch. Jednotlivé typy a ich praktické aj estetické vlastnosti si našli svoje miesto aj v rodinných domoch.

...