Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Štýlová investícia priamo v centre mesta

Štýlová investícia priamo v centre mesta

V Žiline sa chystá projekt, ktorý záujemcom umožní vlastniť investičnú nehnuteľnosť v lukratívnej lokalite. V Piano Residence totiž okrem obytných a administratívnych priestorov nájdeme štýlové apartmány, poskytovať by mali aj služby porovnateľné s hotelovými zariadeniami.

prvizcelkPiano Residence - vizualizácia; Zdroj: LICITOR development

Developer, LICITOR development, pripravuje výraznú premenu nárožia ulíc Vojtecha Tvrdého a Jána Milca priamo v žilinskom Starom Meste. Plánované aktivity zahŕňajú dva objekty s bohatou históriou. V priebehu rokov slúžili rôznym tlačiarenským i odevným spoločnostiam, neskôr tiež Výskumnému ústavu textilnej chémie v Žiline.

PianoResidence-viznPiano Residence - celková vizualizácia; Zdroj: LICITOR development

PianoResidencePiano Residence - aktuálna podoba nárožia; Zdroj: Novostavby.sk

Aktuálny návrh z dielne architektov Klenovičových z A.R.K. ateliéru počíta s rekonštrukciou staršieho, severne umiestneného objektu s decentne zdobeným priečelím. Jeho podoba zostane zachovaná. Susedný, situovaný v nároží, bude kompletne nahradený novou päťpodlažnou stavbou. Stvárnenie jej fasád voľne odkazuje na hudobný nástroj piano z názvu projektu, čo sa prejaví v použití čiernych a bielych polí pripomínajúcich klávesy. Vo výsledku by sme mohli vidieť sviežu, osvedčenú kombináciu dvoch štýlov založenú na pozitívnom kontraste pôvodných a súčasných prvkov. 

starfasPiano Residence - fasáda staršieho objektu; Zdroj: Novostavby.sk

V súlade s dnešnými požiadavkami na živé a atraktívne mesto sa v parteri zriadia obchodné prevádzky, miesto pre parkovanie je vyčlenené v zadnej časti pôdorysu a rovnako v suteréne.

Plochy na 1. a 2. nadzemnom podlaží sa vyhradia pre kancelárie a už spomínané apartmány. K dispozícií je celkovo 20 jednotiek. V prípade záujmu o prenájom zakúpenej nehnuteľnosti existuje možnosť stať sa členom servisnej spoločnosti Piano Apartments, ktorá investorom zabezpečí služby spojené s krátkodobým ubytovaním. Patrí sem napríklad denná starostlivosť o apartmány a podporné marketingové aktivity. Raňajky pre klientov budú podávané v kaviarni neďalekého polyfunkčného objektu WellPark, tiež z portfólia LICITOR development.

vizspalnaPiano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-vizkPiano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-viza1Piano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

Bytové priestory sú v Piano Residence navrhované na najvyšších dvoch poschodiach. Vznikne tu maximálne 11 bytov, ponuku aktuálne tvoria jedno- až päťizbové. Veľkorysé výmery bytov so svetlou výškou 3 metre povolili do riešenia dispozícií vniesť aj luxus v podobe viacerých kúpeľní, šatníkov, prípadne šatníkových skríň. Momentálne prebiehajú jednania s klientmi, pričom viacerí majú záujem priestory spájať a prispôsobovať ich tak svojim potrebám. 

PianoResidence-v1Piano Residence, výhľady z objektu; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-vPiano Residence, výhľady z objektu; Zdroj: LICITOR development

Podľa dostupných vizualizácií odhadujeme, že existujúce prostredie doplní elegantná realizácia, ktorá sa s potenciálom lokality zladí vizuálne a aj obsahovo. Odhadovaný začiatok prác na tomto zaujímavom koncepte pripadá na 4Q tohto roka.

PianoResidence-ulPiano Residence - fasáda staršieho objektu; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Istropolis a jeho miesto v súčasnej Bratislave

Čo vyrastá v susedstve žilinských "panelákov"

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Keď zložitý pozemok podmieni vznik zaujímavej architektúry

Keď zložitý pozemok podmieni vznik zaujímavej architektúry

Tento rok vyhlásila Slovenská komora architektov už 18. ročník prestížneho ocenenia CE ZA AR 2019, Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru. Jedným z jej cieľov je zvyšovanie povedomia o kvalitnej architektúre, ako základu pre kvalitné, výstavbou utvárané prostredie. Aj z toho dôvodu ocenenie upozorňuje na nominantov, ku ktorým patria originálne a výnimočné diela.

...
Ako sa vyvíja najrozsiahlejší rezidenčný projekt v Trnave

Ako sa vyvíja najrozsiahlejší rezidenčný projekt v Trnave

Ak hľadáte bývanie v Trnave, existuje veľká pravdepodobnosť, že sa pozriete do lokality Zátvor II v jej severovýchodnej časti. Na ploche vymedzenej ulicami Piešťanská, Veterná, Východná a tiež príslušným úsekom obchvatu vyrastá Arboria, plošne zatiaľ najrozsiahlejší rezidenčný projekt v meste. Finálny vzhľad nadobudne do roku 2031, obsahovať bude až okolo 3 000 bytov.

...
Bory, na ceste k plnohodnotnej mestskej štvrti

Bory, na ceste k plnohodnotnej mestskej štvrti

Krajina za severnou hranicou Dúbravky sa výrazne premieňa. V pôvodne nezastavanej oblasti, aktuálne na území dvoch bratislavských mestských častí Lamač a Devínska Nová Ves, vyrastá rozsiahly projekt BORY od spoločnosti Penta Real Estate. Transformáciu zahájila realizácia obchodných prevádzok, v posledných rokoch sa k nim pridáva aj výstavba obytných budov a zdravotníckeho zariadenia, nemocnice Svet zdravia.

...