Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rínok Rača získal stavebné povolenie, predaných je v prvej etape vyše 40% bytov

Rínok Rača získal stavebné povolenie, predaných je v prvej etape vyše 40% bytov

Developerská spoločnosť Bencont Development získala stavebné povolenie na výstavbu nového projektu Rínok Rača. Práce na prvej etape začnú už tento mesiac a kolaudácia prvých bytov je naplánovaná na jar 2023. V bytovom komplexe tak vyrastie viac ako 450 zeleňou obklopených bytov.

Developerská spoločnosť Bencont Development, získala v týchto dňoch právoplatné stavebné povolenie na výstavbu nového projektu Rínok Rača. Povolenie udelil stavebný úrad v mestskej časti Rača. Práce na samotnej realizácii projektu prvej etapy začnú už tento mesiac a kolaudácia prvých bytov je naplánovaná na koniec roka 2022. V bytovom komplexe tak vyrastie v štyroch etapách viac ako 450 zeleňou obklopených bytov. V predpredaji prvej etapy je predaných takmer 40% bytov.

Rínok Rača bude mať menej zástavby a výrazne vyšší pomer zelených plôch, ako predpokladal územný plán. Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostanú zachované. Okrem kultivácie územia bývalých vinárskych závodov a ich okolia bude developer tiež investovať do moderných cyklotrás či vybudovanie autobusovej zastávky MHD. Spomienkou na minulosť Rače budú susedské vinice, ktorých vznik a údržbu bude podporovať minimálne desať rokov.

Viac info na www.rinokraca.sk

Diskusia

Podobné články

Index realitného zdravia sa po koronavíruse vracia do normálu

Index realitného zdravia sa po koronavíruse vracia do normálu

V marci dosiahla hodnota Indexu realitného zdravia IRZ 3,7 na Slovensku najhorší výsledok od roku 2013. V máji sa však postupne priblížila k normálu, aktuálne IRZ je 2,91 s výhľadom na budúci mesiac 2,67. Ak sa trend potvrdí, v júni by sa index mohol ustáliť na dlhodobom priemere. Vyplýva to z prieskumu nezávislej Agentúry pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO®.

...
JAGA webinár: Dôsledky pandémie dopadnú na stavebníctvo neskôr, stabilní hráči musia byť na ne pripravení

JAGA webinár: Dôsledky pandémie dopadnú na stavebníctvo neskôr, stabilní hráči musia byť na ne pripravení

Ekonomiku čakajú ťažké časy a pomaly, ale isto, prídu aj do sféry slovenského stavebníctva. Vydavateľstvo Jaga Group pripravilo 28. mája webinár, na ktorom o vývoji v stavebnom sektore, ale aj o výzvach a príležitostiach s tým spojených, hovorili skúsení podnikatelia a manažéri. Spíkrami boli Milan Dubec, Reinoo, a. s., Oto Hornáček, Hornex, a. s., Pavol Kollár, STAVMAT IN, s. r. o. a INVEST IN, s. r. o., Martin Kováč, PORFIX – pórobetón, a. s. a...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame