Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rodinný dom v centre mesta

Rodinný dom v centre mesta

Je veľa ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či budú žiť na vidieku alebo v meste. Aj jedno aj druhé miesto má pre nich zvláštne čaro. Život v meste je praktický, na vidieku zas pokojný.

Verili by ste, že je to možné skĺbiť? Nech už prídete do veľkého mesta alebo malého mestečka, v každom nájdete štvrte, ktoré ani náznakom nepripomínajú mesto. Sú v nich uličky s rodinnými domami a záhradami. Niekde sú i parky a námestia plné zelene, určené na oddych i zábavu. Výhodou bývania v takejto štvrti je to, že sa v nej snúbi komfort mesta s idylou vidieka. Veď do centra je to niekde len 10 minút pešo. Prirodzene je cena za bývanie v pokojnej štvrti mesta podstatne vyššia, ako cena rovnakého domu na vidieku. Nuž, ale to je už daň za život, aký vám mesto ponúka.

Čo hľadať

Rodinný dom v centreZdroj: PSS

Možno si myslíte, že v takejto časti nájdete len staršie rodinné domy, ktoré si vyžadujú rozsiahlu rekonštrukciu. Nie je to celkom tak. Staré domy boli zvyčajne postavené na veľkometrážnych pozemkoch. Ak sa už pôvodný majiteľ domu nevládze o svoj veľký pozemok starať, ponúkne ho na predaj. Developerské firmy práve na takýchto pozemkoch postavia radové zástavby domov aj s malými záhradkami. Je teda len na vašom rozhodnutí, či si vyberiete novostavbu alebo rodinný dom s vlastnou históriou.

Ako financovať

Rodinný dom v centreZdroj: PSS

V úvode článku sme spomínali, že kúpa rodinného domu v meste nie je veru lacná záležitosť. Je viac ako pravdepodobné, že na jeho kúpu bude musieť záujemca využiť financovanie prostredníctvom banky. Ako je už známe, podľa legislatívnych opatrení vám banky požičajú na bývanie najviac 80 % z ceny nehnuteľnosti a zvyšok si musíte doplniť z vlastných zdrojov. Musíte však tieto vlastné zdroje mať. Získate ich veľmi jednoducho. Stačí zájsť do Prvej stavebnej sporiteľne a uzatvoriť si zmluvu o stavebnom sporení. Neverte tvrdeniam, že sa už stavebné sporenie neoplatí. Nuž a úver vám PSS poskytne tiež. A nie hocijaký.

Mimoriadne výhodný

V PSS sú úvery zo stavebného sporenia výrazne dostupnejšie pre všetky príjmové kategórie. Z pohľadu financií nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre kúpu novostavby alebo rekonštrukciu staršej nehnuteľnosti. Výhodný medziúver zabezpečený nehnuteľnosťou je totiž určený ako na kúpu, tak i na rozsiahlejšiu rekonštrukciu. Teraz ho v PSS získate s mimoriadne nízkou úrokovou sadzbou, už od 1,29 % ročne, zafixovanou až na 5 rokov. V spojení s dlhou, maximálne 30-ročnou dobou splatnosti vám mesačná splátka určite nenabúra váš rodinný rozpočet. O medziúver môžete požiadať nezávisle od toho, či ste nový alebo existujúci klient PSS. Výhodné podmienky má pre každého. Takže, keď chcete kupovať, kupujte. A ak sa vám nepáči alebo vás už omrzelo pozerať sa na neuspokojivý stav vašej súčasnej nehnuteľnosti, s medziúverom od PSS sa môžete ihneď pustiť do jeho obnovy.

Nečakané zistenia

V živote sa môže stať čokoľvek. Dočasne prídete o prácu, skomplikuje sa vám zdravotný stav alebo vás bude vaše dieťatko potrebovať dlhšie, ako ste plánovali. PSS je banka pre ľudí a preto v prípade nečakanej životnej situácie umožňuje svojim klientom aj zmeny v splácaní ich záväzkov.

Informujte sa!

Omnoho viac sa dozviete, keď zavoláte na telefónne číslo 02/58 55 58 55 alebo budete kontaktovať niektorého z obchodných zástupcov zo zoznamu na www.pss.sk.

 

Diskusia

Podobné články

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Všetci sa dnes pýtame, ako COVID-19 zmení naše životy a zvyky a či sa vrátime k svojim „normálnym“ spôsobom. V dlhodobej izolácii v našich domoch sme mali viac času rozmýšľať, aké majú obmedzenia a ako by mohli byť pohodlnejšie, bezpečnejšie a zdravšie. Magazín Houzz sa opýtal architektov zo Španielska, Talianska a Francúzska, krajín ktoré boli najviac postihnuté, ako podľa nich pravdepodobne koronavírus zmení domácnosti v budúcnosti.

...