Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rozprávková chalúpka ako „u babičky“

Rozprávková chalúpka ako „u babičky“

Pre mnohých z nás sa slovo chalupa spája s detstvom, so starými rodičmi, s babičkou. Bolo to malebné miesto, na ktoré sme sa s túžbou stále vracali. Tento pocit vám navodíme v nedeľu o 16:50 v relácii Na chalupe.

Zámerom majiteľov „rozprávkovej chalúpky“ bolo, aby sa tam každý cítil ako u babičky a aby to tam tak aj vyzeralo. Na chalupe v Beskydoch sa návštevníci vrátia v spomienkach do detstva. K prežitým letám plných dobrodružstiev, odretým kolenám, k chlebu s masťou, k vôni buchiet... Táto chalupa vyzerá ako zrekonštruovaná drevenica, ale je to novostavba, ktorú manželia budovali len rok a pol. Jediné čo si dovolili na stavbe „zmodernizovať“ sú väčšie okná a predĺženie strechy. Dom aj okná netrpia dažďom a sú chránené. Prirodzene im tam vznikla terasa, ktorá nie je pristavovaná.

Pri stavbe aj zariaďovaní sa majitelia riadili citom a nemiešali štýly. Základom „babičkinho vzhľadu chalupy“ je správna renovácia starých vecí, ktoré sa nebáli skombinovať s novými kúskami. Napríklad kuchynskú linku vyrobili majstri podľa starých kredencov a napatinovali ju, takže vyzerá hodnoverne. Tento princíp zachovali pri zariaďovaní všetkých izieb, aj kúpeľne. V záhrade si nasadili ruže, ktoré vytvárajú atmosféru a netreba sa o ne toľko starať. Svoje miesto tam má aj jazierko, ktoré je zároveň bazénom. Majitelia odporúčajú každému, aby sa so stavbou alebo zariaďovaním neponáhľali. Nedávajte tam veci „na chvíľku“, ale dajte všetkému čas a to sa vám vráti. Takúto chalupu sme v relácii ešte nemali, vyzerá staro, ale je nová, dokonalá, vo vnútri aj vonku. Netreba sa báť, aj novostavba môže vyzerať ako babičkina chalúpka.

Zdroj (tex/foto): Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

16 najštýlovejších fitness centier sveta

16 najštýlovejších fitness centier sveta

Dnes sa na Slovensku otvárajú fitká! Nič vám to nehovorí? Tak možno vás bude inšpirovať pohľad na priestory, ktoré vytvorili poprední dizajnéri a ich estetika a funkčnosť poteší telo i dušu. Najviac z nich sa nachádza v USA - tam teda musí byť najviac vyšportovaných ľudí...

...