Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
10 najstrašidelnejších miest na svete

10 najstrašidelnejších miest na svete

Stavby presiaknuté temnou a neznámou energiou môžu byť navždy opustené, ale aj obľúbené medzi turistami. Pozrite si 10 najpozoruhodnejších budov, kde zaručene straší.

1. Zámok Château de Brissac, Maine-et-Loire, Francúzsko

Najvyšší zámok vo Francúzsku sa môže pochváliť siedmimi poschodiami, 204 izbami, početnými galériami portrétov a súkromnou opernou sálou s kapacitou 200 osôb. Bola to pevnosť postavená grófmi Anjou v 11. storočí a kráľom Ľudovítom XIII.

Zdroj: france-travel-info.com

Duchovia: Najaktívnejšia je Zelená dáma (La Dame Verte), ktorá bola zjavne nelegitímnym dieťaťom kráľa Karola VII. Jej manžel ju zavraždil na zámku v 15. storočí po tom, ako ju chytil s milencom. Často ju vidia vo veži kaplnky v zelených šatách, s čiernymi otvormi miesto očí a nosa. Keď sa nezjavuje, tak aspoň stoná okolo hradu.

Zámok je dnes obľúbeným hotelom, ktorý organizuje špeciálne podujatia, ako je vianočný trh a ochutnávky dobre známych vín z vlastných viníc. Hostia, ktorí sú dosť odvážni na nocľah, si môžu vychutnať zdobený historický nábytok.

2. Dom Monte Cristo, Nový Južný Wales, Austrália

Viktoriánsky kaštieľ s brilantným liatinovým zábradlím postavil v roku 1876 bohatý statkár Christopher William Crawley. Podľa všetkého je to najstrašidelnejší dom v Austrálii.

Zdroj: wikipedia.org

Duchovia: Môžete si vybrať. Bolo tu malé dieťa, ktoré spadlo zo schodov, slúžka, ktorá spadla z balkóna, alebo tvrdohlavý chlapec, ktorý zhorel. Najaktívnejší je však duch syna správcu, ktorý bol nájdený po 40 rokoch pripútaný k mŕtvemu telu svojej matky.

Dom dnes funguje ako B & B penzión, ponúka večeru, po ktorej nasleduje „duchovná“ prehliadka, kde sa môžete dozvedieť všetko o jeho strašnej minulosti.

3. Pevnosť Bhangarh, Rajasthan, India

Zrúcaniny opevneného mesta postaveného v 17. storočí pozostávajú z obvodových hradieb, bazárov, kráľovských palácov a početných chrámov s tromi veľkými poschodiami, ktoré môžete preskúmať. Nenechajte sa však oklamať ich krásou, sú považované za najstrašnejšiu pevnosť v Indii. Palác je údajne prekliaty a v noci je vstup doňho zakázaný.

Zdroj: whatsuplife.in

Duchovia: Čarodejník Singhia a princezná Ratnavati, ktorá ho odmietla. Legenda hovorí, že nápoj lásky, ktorým ju chcel obmäkčiť, ho zničil. Ešte predtým však stihol prekliať palác a odsúdiť obyvateľov na smrť bez akejkoľvek nádeje na znovuzrodenie. Ak sa niekto pokúsi vybudovať na pevnosti strechu, zrúti sa.

Pevnosť Bhangarh je v súčasnosti archeologickým náleziskom známym ako „Dom duchov“. Je možné si najať sprievodcu, ktorý vám ukáže okolie a poskytne podrobnosti o jej strašidelnej minulosti. Navštíviť ju treba za denného svetla, pretože pevnosť je medzi západom a východom slnka uzavretá. Miestni obyvatelia sú presvedčení, že každý, kto trávi noc medzi zrúcaninami, navždy oslepne.

4. Plantáž Myrtles, St. Francisville USA

Usadlosť Myrtles Plantation leží kúsok od New Orleans obklopená verandou s dĺžkou 38 m. Dvere z farebného skla vedú do veľkého foyeru s veľkým francúzskym krištáľovým lustrom.

Zdroj: wikipedia.org

Duchovia: Keďže v samotnom sídle bolo zavraždených 10 ľudí, nie je žiadnym prekvapením, že je tu duchov viac ako dosť. Najslávnejším je Chloe, ktorá svojmu milencovi odrezala ucho. Nosí zelený turban, sleduje návštevníkov v posteli a dokonca sa objavila na fotografii. Najnovšia fotografia tiež ukazuje ďalšie mladé dievča, známe ako „Ghost Girl“, nahliadajúce do okna domu. Medzi desivé úkazy tu patrí aj dieťa poskakujúce po posteliach, vojak, voodoo kňažka a duch predchádzajúceho majiteľa, ktorý bol zastrelený.

Napriek tomu, že je plantáž známa ako najstrašidelnejší dom v Amerike, teraz je to pekný penzión s raňajkami, ktorý ponúka 12 lôžok. Ponúka aj prehliadky, môžete si vybrať medzi dennými zájazdom a strašidelnejšou a populárnejšou večernou návštevou. Čoskoro pribudne aj nová reštaurácia, ktorá prinesie návštevníkom čerstvé miestne pokrmy.

5. Hrad Dragsholm Slot, Dánsko

Hrad bol pôvodne postavený v roku 1215, je jedným z najstarších hradov v Dánsku a údajne najstrašidelnejším hradom v celej Európe. V 16. a 17. storočí boli jeho časti využívané ako väzenie pre šľachticov a cirkevných hodnostárov a v roku 1694 boli prestavaný v barokovom štýle.

Zdroj: dragholm-slot.dk

Duchovia: O zámku sa predpokladá, že je domovom najmenej 100 duchov, vrátane grófa z Bothwell, manžela kráľovnej Márie Škótskej, ktorý zomrel ako väzeň na hrade. Môžete tiež vidieť Bielu dámu putujúcu po chodbách, ktorej kostru našli stavitelia v roku 1930 v stene.

Zámok sa zmenil na luxusný hotel s reštauráciou s výborným hodnotením Michelinu, ktorá ponúka miestne jedlá. Hotel ponúka prehliadku, ktorá vysvetľuje históriu budovy, ale pre skutočne hrozný zážitok si môžete rezervovať pobyt na 2 noci s prehliadkou strašidelných obyvateľov a večerou v gurmánskej reštaurácii.

6. Hostinec Ancient Ram Inn, Gloucestershire, Anglicko

Hostinec postavili v roku 1145 kňazmi, ktorí tam držali otrokov a robotníkov, ktorí mali vybudovať kostol Panny Márie. Nachádza sa vo Wottone na mieste, o ktorom sa predpokladá, že má duchovnú energiu zo Stonehenge. Tiež sa uvádza, že sa tu v minulosti konalo uctievania diabla a bolo tu obetované dieťa.

Zdroj: thebohemianblog.com

Duchovia: Všeobecne sa verí, že presmerovanie vody na majetku Ancient Ram spôsobilo otvorenie portálu pre temnú energiu, preto hostinec prenasledujú mnohí duchovia. V „čarodejníckej izbe“ straší žena upálená ako čarodejnica na hranici okolo roku 1500. Videli tu aj vysokú kňažku sedieť na posteli, rímskeho centuriona na koni prechádzať múrmi, počuli výkriky dievčaťa a do postelí návštevníkov niekedy dokonca vkĺzol aj „sukubus“.

Hostinec je známy ako jedno z najstrašidelnejších miest na svete a v nedávnej minulosti niekoľkokrát zmenil majiteľa. Nie je sa čomu čudovať, stalo sa tu priveľa paranormálnych javov...

7. Zámok Dobrej nádeje, Kapské Mesto, Južná Afrika

Hrad postavený v 17. storočí holandskou východoindickou spoločnosťou je najstaršou budovou v Južnej Afrike.

Zdroj: wikipedia.org

Duchovia: Prvý duch bol spozorovaný v roku 1915. Vtedy videli zjavenie vysokého pána, ktorý vyskočil z hradných múrov a potom kráčal medzi baštami Leerdam a Oranje. Ďalší slávny duch, Šedá pani, bola vídaná ako sa prechádza po hrade a hystericky plače, ale to až potom, keď sa počas vykopávok  našlo ženské telo. K ďalším nevysvetleným udalostiam patrí intenzívne zvonenie v okolí a duch čierneho psa, ktorý sa vrhá na návštevníkov a potom jednoducho zmizne.

Hrad je pravdepodobne jednou z najzachovalejších budov zo 17. storočia na svete a teraz je populárnou turistickou atrakciou s tromi prestížnymi múzeami, pamätníkom Krotoa, vodcu národa Khoi. Ponúka prehliadku so sprievodcom, občerstvenie v reštaurácii na prednom dvore a slávnostný ceremoniál so streľbou z dela.

8. Hell Fire Club, Montpelier Hill, Írsko

„Klub pekelného ohňa“ bol voľakedy poľovníckou chatou, postavenou v roku 1925 pre írskeho poslanca Williama Connollyho. Kamene budov pochádzajú z prastarých hrobiek ľudí, o ktorých sa hovorí, že rozhnevali diabla. Táto chata sa údajne stala miestom stretnutí malej skupiny dublinských elít, ktoré tu uctievali diabla. Jeho zrúcaniny ležia na vrchole kopca Montpelier na úpätí pohoria Dublin.

Zdroj: wikipedia.org

Duchovia: S týmto miestom sa spájajú mnohé príbehy obetí zvierat, temných síl a vrážd.  Najobľúbenejší príbeh hovorí o návšteve diabla v podobe muža, ktorý bol odhalený len vtedy, keď jednému z hráčov spadla karta a pod stolom si všimol, že hosť má kopyto. Najpravidelnejším strašidelným návštevníkom je mladá dáma, ktorú vraj podgurážení zloduchovia zavreli v sude, zapálili a zhodili z kopca len tak pre zábavu.

Staroveká stavba je obľúbeným miestom zastávky na turistickej trase cez Dublinské vrchy. K dispozícii sú aj prehliadky lokality, pričom počas Halloweenu je tu mimoriadne rušno.

9. Hotel Banff Springs, Alberta, Canada

Hotel v kanadskej Alberte v štýle škótskeho barónskeho hradu je jedným z veľkých kanadských železničných hotelov a údajne jednou z najstrašidelnejších budov v krajine.

Zdroj: wikiwand.com

Duchovia: Je tu nevesta, ktorá padla po schodisku a zlomila si väzy, keď sa jej zapálili šaty. Môžete ju často vidieť v tanečnej sále so šatami v plameňoch. V jednej miestnosti tu vraj bola zavraždená celá rodina. Dvere do tejto miestnosti boli odvtedy zamurované, ale rodina sa stále túla po chodbách. A bývalý zvonár Sam Macauley, ktorý slúžil v hoteli v 60. a 70. rokoch, stále rád pomáha hosťom až do ich izieb, oblečený v starej uniforme. Ak mu chcete zaplatiť, zmizne.

Banff Springs je dnes súčasťou reťazca luxusných hotelov v Fairmont, je známy ako pamiatka „The Castle in the Rockies“ a zostáva obľúbeným celoročným letoviskom.

10. Ostrov Poveglia, Taliansko

Tento malý ostrov v benátskej lagúne medzi Benátkami a Lidom bol miestom, kde obyvatelia hľadali útočisko pred útočníkmi. V 14. storočí sem boli poslaní na smrť Benátčania infikovaní morom a keď zomreli, boli spálení na obrovských hraniciach. Miesto sa používalo aj ako duchovný azyl počas v 19. storočí, kedy boli pacienti podrobovaní experimentom a mučení.

Zdroj: wikipedia.org

Duchovia: Spýtajte sa miestnych a povedia vám, že ostrov je prekliaty a plný duchov. Často tu vraj počuť hlasy a výkriky a ​​návštevníci tvrdia, že vidia tmavé pohyblivé tiene. Mnohí vravia, že keď vstúpia na ostrov, zmocní sa ich depresívny zlý pocit.

Ostrov je stále úplne opustený a aj keby ste mali dovolené naň ísť, bolo by ťažké nájsť niekoho, kto by vás chcel tam zobral. Veľa miestnych obyvateľov na ostrov nevstúpi zo strachu, že budú prekliati, a rybári odmietajú loviť v tejto oblasti.

Zdroj: wanderlust.co.uk

Zdroj foto: rance-travel-info.com, wikipedia.org, whatsuplife.in, dragholm-slot.dk, thebohemianblog.com, wikiwand.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

10 najškaredších mrakodrapov na svete

10 najškaredších mrakodrapov na svete

Navrhnúť masívnu budovu, ktorá bude vďaka svojej výške dotvárať panorámu mesta na dlhé roky, nie je jednoduché. Niekedy sa podarí vytvoriť originálne architektonické dielo, ktoré sa stane nadčasovým. A inokedy to niekde zaškrípe. Buď to architekt preženie, alebo k výtvoru skrátka nepasuje pozadie. Pozrite si 10 najškaredších výškových budov, ktoré mali odvážne ambície, ale mohli radšej ostať len na papieri...

...