Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ceny bytov idú hore aj v malých mestách

Ceny bytov idú hore aj v malých mestách

Nájsť dvojizbový byt, v ktorom sa dá bývať hneď bez prerábky a v rozpočte, ktorý na to majú vyčlenený, je ťažké. Mladí manželia majú rozpočet 80-tisíc EUR. Sú z Trenčianskych Teplíc, kde s malou dcérkou bývajú v prenájme. Chceli by si kúpiť na začiatok dvojizbový byt. Svoje šance na kúpu bytu v ich finančných možnostiach vidia skôr v Novej Dubnici alebo v Dubnici nad Váhom, kde sú byty lacnejšie ako v ich rodisku. Určite ste si zvykli, že v každej relácii dostanú všetci na výber štyri možnosti. Aj tentokrát ich uvidíte a môžete sa inšpirovať a porovnávať s cenami, ktoré sú vo vašom meste.

Štyri ponuky

Prvý, zrekonštruovaný dvojizbový byt, je ešte v nezateplenom paneláku, s dvoma balkónmi, kuchyňa je spojená s obývačkou, mínusom pri malom dieťati je chýbajúca vaňa.  Druhá ponuka je priestranný „dvojizbák“ v pôvodnom stave. Prerábku na mieru navrhla architektka Lucia Ortutová, ktorá ho dispozične prerobila. Cena za byt bola vyhovujúca, ale s nutnou rekonštrukciou by bol nad ich možnosti. Tretia ponuka – zateplený panelový dom, čerstvo prerobený, so šatníkom, s dvoma nepriechodnými izbami, s lodžiou, ale bez kuchynskej linky. Táto ponuka zaujala Martina aj realitného odborníka Martina Čapa, ktorý ju tiež odporučil. Ako bonus navštívili domček v záhradkárskej oblasti, v dedine Horné Sŕnie. Táto stavba je ešte pred dokončením, s pozemkom 500 štvorcových metrov, pivnicou, terasou. Interiér aj riešenie domu je určený skôr na chalupu, než na bežné bývanie s malým dieťaťom.

Ceny bytov rastú

Vlado Voštinár si počas hľadania vhodných ponúk zaspomínal, že byty v Novej Dubnici sa pred štyrmi rokmi pohybovali v rozmedzí 40 – 50-tisíc EUR. Štyri roky urobili to, že ceny sa takmer zdvojnásobili. Takže podľa jeho názoru má toto mesto potenciál, je zaujímavé a asi ponúka aj dobré pracovné možnosti, aby si ľudia mohli zarobiť a dovoliť si to. Pretože cena nehnuteľností ide hore s kúpnou silou obyvateľov. V Dubnici je dopyt po bytoch veľký a my dúfame, že  Martin si so svojou rodinkou vhodný byt nájde a budú tam spokojní. 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

10 miest, ktoré zachytili navždy slávni maliari na obrazoch

10 miest, ktoré zachytili navždy slávni maliari na obrazoch

Na slávne obrazy sa chodia tisícky návštevníkov pozerať do galérií, pritom niektoré z nich by si mohli pozrieť aj v skutočnej realite. Určiť presný objekt diela je však často veľmi komplikované. Je ich pomerne málo a po nástupe kubizmu pred 1. svetovou vojnou začalo umenie smerovať k abstrakcii a tak je rozoznať skutočné miesto z obrazu veľmi ťažké. Pri týchto desiatich maľbách však nie je pochýb, domčeky, kostoly a mosty sa tak navždy zapísali d...