Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Mnohých ľudí to ťahá do sveta. Tak to bolo aj v prípade Rasťa a jeho partnerky. Po troch rokoch v Londýne sa však rozhodli, že sa vrátia domov. Všetci však vieme, že domov je hlavne tá nehnuteľnosť, ktorá ten domov naozaj aj poskytne. A tak sa čerstvá rodina rozhodla pre kúpu svojho vlastného hniezdočka.

Rasťo pochádza a pracuje v Žiline. Preto budú hľadať rodinný dom najlepšie v okolí Žiliny do 15 km. Ideálna predstava je novostavba, bungalov, 4 a viac izbový s 500m2 pozemkom. Finálny budget majú 170.

Prvá lokalita sa nachádza v Dolnom Hričove. Tehlový dom pozostáva so štyroch izieb a rozmerovo mal 110 m2. Nachádzal sa na pozemku o veľkosti 430 m2. Hoci bol zatiaľ prezentovaný ako holodom, projekt vedia dodať rodinke na kľúč vrátane podláh, sanity a dverí. Finálna cena domu bola 175 tisíc eur, čo bolo veľmi prijateľné.

Druhý dom stojí v Rasťovej obľubenej Tepličke nad Váhom, kde momentálne s partnerkou a synčekom žijú. Dom sa nachádza na ploche 680 m2 a je čiastočne zrekonštruovaný. Interiér je však v pôvodnom stave. Ako by to mohlo vyzerať po rekonštrukcii prišiel potencionálnemu záujemcovi ukázať architekt Balász Füzék. Vo svojej vizualizácii využil hlavne prírodný materiál. Dom momentálne stojí 143 tisíc eur, no hoci sa nachádza v obľúbenej Tepličke nad Váhom, Rasťa veľmi nezaujal.

Tretia lokalita sa nachádza v Hornom Hričove. Novostavba s obytnou plochou 100m2 sa nachádza na 400m2 pozemku. Dom je v štandarde a je ohodnotený na 185 tisíc eur, čo sa Rasťovi zdalo už cez rodinný budget.

Posledná alternatívna ponuka sa Rasťovi zapáčila najviac. Vlado Voštinár mu ukáže dom na kľúč. Vzorový dom, bungalov so 4 izbami o výmere 98 m2 by ho stál 90 tisíc. Jediné, čo by musel nájsť je vhodný pozemok, kde by jeho vysnívaný dom mal stáť. Tehlový rodinnný dom by firma postavila za 6-9 mesiacov a nadizajnovať by si ho mohla rodinka presne podľa jej predstáv.

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

11 najpôsobivejších vínnych pivníc sveta

11 najpôsobivejších vínnych pivníc sveta

Predstavujete si vínnu pivnicu ako tmavý vlhký jaskynný priestor, naplnený prašnými fľašami? Zabudnite na to. Moderný koncept skladovania vína sa dramaticky mení. Zberatelia a obchodníci sa snažia predvádzať svoje vzácne výrobky odvážnejším a vynaliezavejším spôsobom. Moderné technológie umožňujú regulovať presnú vlhkosť a teplotu a tak pivnice môžu vyzerať ako historické salóny alebo aj vyjsť zo suterénu a naplno zažiariť.

...