Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rekreačné nehnuteľnosti pri vode. Klasika aj ultramoderná kapsula

Rekreačné nehnuteľnosti pri vode. Klasika aj ultramoderná kapsula

Každý má predstavu relaxu inú, niekto chce more, niekto hory, niekto hotely, niekto jazerá... V tohtotýždňovom Novom bývaní budeme hľadať rekreačnú chatu - domček pri vode pre mladú rodinu, kde budú spolu počas víkendov a letných prázdnin. Ich predstava je tráviť čo najviac času s deťmi v prírode, pri vode, na mieste, kde nie je veľa ľudí a mimo Bratislavy. Žiadne rušné miesto.

S Vladom Voštinárom sa do terénu vyberie len hlava rodiny, Oliver. Najskôr by v chatke trávili víkendy, a keďže on môže pracovať z domu, a manželka je práve na materskej dovolenke môžu tam tráviť aj viac času. Rozpočet majú 135 tisíc eur. Ste zvedaví na dnešné ponuky?

Klasika v Bodíkoch

Prvá lokácia – Bodíky, veľmi pekne zrekonštruovaná poschodová chata v odľahlej časti, blízko vody, s vlastným mólom, terasou a pozemkom, ktorý je vo vlastníctve urbariátu.
Druhá chatka je tiež v Bodíkoch, vzdialená pár metrov od vody, zariadená, po rekonštrukcii, ale určite ju treba ešte prerobiť. Tejto úlohy sa ujal architekt Balázs Füzék a chatku navrhol pre potreby rodiny s dvoma deťmi.

Kontajnerová chatka

Ďalším tipom je prenosná, kontajnerová chatka, ktorú je možné umiestniť si na vlastný pozemok. Oliver s Vladom si pozreli vzorový modul, ktorý sa dá prispôsobiť veľkosťou, vnútorným aj vonkajším prevedením podmienkam majiteľov.

Ultramoderná Ecocapsula

Bonusová ponuka je Ecocapsula - čo je vlastne ekologický karavan, s ktorým môže ísť majiteľ kamkoľvek a postaviť ho kdekoľvek. Dá sa prepravovať za autom. Mikrodom je úplne energeticky nezávislý, funguje len na zelenú energiu. Je to „smart“ dom a človek, ktorý ho bude krátkodobo obývať by mal byť tiež „smart“ a vystačiť si len s málom. Po pobyte v tomto domčeku by si mal každý získané návyky zobrať domov . Tento slovenský unikát je ocenený v zahraničí. Na Slovensku je zatiaľ len jeden prototyp, ale zámerom majiteľov je spustiť malosériovú výrobu.

Tentokrát v relácii nebudeme ukazovať len klasické stavby, ale pripravili sme aj odvážnejšie veci a dúfame, že vás ako každý týždeň inšpirujeme.

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Dom pre milovníčku psíkov

Dom pre milovníčku psíkov

V okolí Senca budeme hľadať dom pre Andreu, ktorá je milovníčku psov. Rada by si osvojila viac psíkov bez domova, ale nemá na to priestor, tak jej ho pomôžeme v relácii Nové bývanie hľadať. Dom môže byť starší, dôležitá je záhrada s výbehom pre jej miláčikov. Nehnuteľnosť by mala byť v okolí Senca, v blízkosti prírody, cenovo dostupná a taká, ktorá nepotrebuje ďalšie investície. Andrejka zatiaľ býva v byte, momentálne má doma len jedného psíka, a...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon