Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Zelená strecha má veľké výhody

Zelená strecha má veľké výhody

V nedeľu v relácii Na chalupe čaká toho na divákov opäť veľa. Nenechajte si ujsť ďalšiu epizódu o 16:50 na JOJke.

Babská chalupa

Chalupárka Kamilka, trávi na chalupe väčšinu času sama alebo s kamarátkami. Manžel sa stará o dom, ktorý majú 17 kilometrov od chalupy v Písečnej na okraji Šumavy. Majiteľku podmáčaná ruina domu z 19. storočia úplne uchvátila a hneď vedela, že to je tá pravá „malá perníková chalupa pri lese“. Pred Kamilou a jej rodinou stála neľahká úloha, ale úspešne ju stihli so šikovnými remeselníkmi za štyri mesiace. Interiér je tiež jej doménou, presne vedela, čo chce, aby sa tam cítila dobre. Kamilka tam rada trávi čas s kamarátkami, vytvoria si program, prechádzajú sa po lese, rozprávajú sa a relaxujú. Rada tam však trávi čas aj sama a oddychuje. Splnila si predstavu, že tam nebude mať hydinu, záhony, nebude nič pestovať. Je tam len zeleň, tráva, stromy a všetko to nadväzuje na okolie. Jej sen sa stal skutočnosťou a to je dôkaz, že snívať je dôležité. Takže aj takto „babsky“ môže vyzerať súťažná chalupa.

Zelená strecha

U Matúšovcov, ktorí obývajú mobilný dom v Budmericiach, sme boli už dva razy. Vždy nám predstavili niečo zaujímavé. Dnes nám ukážu ďalšiu ich vychytávku – zelenú strechu, ktorú si môžete urobiť svojpomocne. Ján Matúš radí: „Zelená strecha je najprirodzenejšia, maximálne zapadá do prostredia a zároveň chráni chalupu v lete pred prehrievaním a v zime pred schladzovaním.“  Na začiatku je treba zvoliť správnu hydroizoláciu strechy, ktorá má viacero vrstiev. Na vrchu je substrát, ktorý slúži na zakorenenie rastlín a zadržuje dažďovú vodu.  Manželia divákom ukážu celý proces založenia takejto strechy.  A kto si nechce takúto strechu zakladať sám, môže využiť odborníkov, ktorých moderátorka v relácii predstaví.

Ak máte aj vy chalupu, alebo chalupársku vychytávku, ktorú chcete ukázať divákom, neváhajte a oslovte tvorcov relácie Na chalupe. Aj vy môžete inšpirovať ostatných.

Zdroj (text/foto): Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame