Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Najdrahší dom v Beverly Hills sa nedarí predať

Najdrahší dom v Beverly Hills sa nedarí predať

Rozľahlé panstvo na Beverly Drive v Beverly Hills má bohatú históriu. JFK s manželkou Jackie tu strávili medové týždne, natáčal sa v ňom Coppolov Krstný otec i Osobný strážca s Whitney Houston a Kevinom Costnerom. Napriek tomu sa ho majiteľ snaží neúspešne predať už 12 rokov. Jedným z problémov je možno jeho cena - 135 miliónov dolárov.

Majetok na Beverly Drive je označovaný mnohými menami - Beverly House, Godfather House, Kennedy estate, William Randolph Hearst house alebo aj „tá obrovská vec, o ktorej všetci hovoria, ale nikto si ju nechce kúpiť.“ Výraz dom možno nie je celkom presný, pretože konštrukciou a rozlohou pripomína skôr zámok. Je to sídlo hodné prezidentov, obchodných magnátov a ikonických filmových režisérov Hollywoodu. Jeho súčasný majiteľ sa ho snaží predávať už roky, ale dom je stále na trhu a jeho aktuálna cena je 135 miliónov dolárov, čo z neho robí najdrahší dom na predaj v Beverly Hills. Možno práve v tejto horibilnej cene bude pes zakopaný. Ďalším dôvodom môže byť aj to, že málokto zháňa nehnuteľnosť s 19 izbami a 29 kúpeľňami, dokonca aj v Beverly Hills.

Zdroj: fancypantshomes.com

História plná celebrít

Beverly House navrhol architekt Gordon Kaufmann a postavil ho v roku 1926 pre bankového manažéra Miltona Getza. V roku 1946 ho kúpila hollywoodska herečka Marion Daviesová pre svojho milenca, amerického mediálneho magnáta Williama Randolpha Hearsta. Podnikateľ, ktorý sa nikdy so svojou manželkou Millicent Hearst nerozviedol, žil na panstve s Marion až do svojej smrti v roku 1951. Ich milostná aféra spolu s bohatstvom, ktoré ho obklopovalo, bola inšpiráciou pre spiosovateľa Orsona Wellsa v jeho legendárnom filme Občan Kane. V roku 1953 bol Beverly House jednou zo zastávok svadobnej cesty amerického prezidenta Johna F. Kennedyho a jeho manželky Jacqueline.

Zdroj: fancypantshomes.com

Pamätáte si na scénu z filmu Krstný otec, keď sa hollywoodsky producent Jack Woltz po hádke s Corleonovcami prebudí v posteli s odrezanou konskou hlavou? Neslávne známa scéna bola nakrútená práve v tomto dome na Beverly Drive 1011. Natáčali sa tu aj scény z filmu Osobný strážca (The Bodyguard) s Whitney Houston a Kevinom Costnerom. Človek by si myslel, že záujemcovia musia stáť v rade, aby získali takú prestížnu nehnuteľnosť, ale zdá sa, že Beverly House je napriek svojej sláve priveľkým sústom.

Zdroj: fancypantshomes.com

Sídlo bolo uvedené do predaja v roku 2007 za 165 miliónov dolárov, čo bola v tom čase dosť mastná cena. Po niekoľkých rokoch sa v 2010 ponúkalo so „zľavnenou cenou“ 95 miliónov dolárov. V roku 2016 sa Beverly House opäť dostal na trh za neuveriteľných 195 miliónov dolárov, ale kupca znovu nenašiel. Cena 135 miliónov dolárov je aktuálna od minulej jesene. 

Zdroj: fancypantshomes.com

Kto vlastní Beverly House?

Beverly House bol vo vlastníctve finančníka a právnika Leonarda M. Rossa viac ako 40 rokov. V roku 2010 vyhlásil bankrot, čo by mohlo vysvetľovať vtedajšiu „zníženú“ výkričnú cenu. Ross si je vedomý toho, že nie je veľa kupcov, ktorí by sa zaujímali o nehnuteľnosť tejto veľkosti, takže je ochotný predať iba percento domu, ak je to potrebné, prípadne ho dať do prenájmu. Ceny prenájmu 600 000 až 900 000 dolárov za mesiac alebo 20 000 až 30 000 dolárov za deň však tiež nie sú veľkým lákadlom.

Zdroj: fancypantshomes.com

Sídlo sa rozprestiera na 1,5 hektári pôdy na ploche 14 300 štvorcových metrov. Má 19 spální a 29 kompletných kúpeľní, ako aj drevom obloženú knižnicu, krytú tanečnú sálu s kapacitou viac ako 1 000 hostí, biliardovú miestnosť a dláždenú oficiálnu jedáleň s kapacitou až 400 miest.

Medzi ďalšie zaujímavosti patrí masívne nádvorie a záhrada, kúpele s vírivkou, bazén, vínna pivnica, bar, tenisový kurt, terasa a balkóny. Vonku v rozľahlých záhradách sú benátske stĺpy, vodopády, projekčná miestnosť a dokonca aj nočný klub.

Zdroj: fancypantshomes.com

Je zrejmé, že asi ešte chvíľu potrvá, kým sa nájde niekto ochotný investovať do takej rozľahlej obytnej nehnuteľnosti. Ale vzhľadom na pôvab panstva a jeho bohatú históriu je isté, že Beverly House bude naďalej priťahovať záujem. Snáď si raz nájde svojho majiteľa, ktorý bude písať jeho príbeh ďalej. Zatiaľ sa môžete vydať na krátku prehliadku panstva na videu.

Zdroj: fancypantshomes.com

Zdroj foto: fancypantshomes.com

Zdroj video: Fox 11 Hot Properties

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Byty v bratislavskom Ružinove, moderne prerobené, kam sa dá ihneď nasťahovať. Toto je zadanie nedeľnej relácie Nové bývanie

Byty v bratislavskom Ružinove, moderne prerobené, kam sa dá ihneď nasťahovať. Toto je zadanie nedeľnej relácie Nové bývanie

V nedeľu podvečer bude tím relácie Nové bývanie hľadať mladej lekárke prvý vlastný byt v Bratislave. Charlotte skončila medicínu, pracuje v nemocnici a rozhodla sa investovať do bytu, aby sa osamostatnila. Predstavovala by si pre seba už rovno trojizbový byt, aby to bola investícia do budúcnosti. Ideálny je zrekonštruovaný, s dobrou dostupnosťou do centra Bratislavy. Preferuje Ružinov alebo centrum, kde sú však ceny príliš vysoké. Uvidíme, či jej...
Spúšťame novú kampaň

Spúšťame novú kampaň

Od 18.9. spúšťame novú reklamnú kampaň. Hlavným motívom je pomoc spoľahlivého partnera pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Vďaka spoľahlivému partnerovi sa aj tak významná životná udalosť, akou je predaj či kúpa nehnuteľnosti, obíde bez chýb či nesprávnych rozhodnutí.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon