John Travolta môže odletieť kamkoľvek priamo zo svojho dvora | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
John Travolta môže odletieť kamkoľvek priamo zo svojho dvora

John Travolta môže odletieť kamkoľvek priamo zo svojho dvora

Hollywoodsky herec John Travolta je certifikovaným súkromným pilotom a vlastní päť lietadiel. Je teda pochopiteľné, že má pri dome dve pristávacie dráhy, ktoré vedú priamo k jeho dverám.

Zdroj: aerotime.aero

Herec, spevák a tanečník John Travolta sa preslávil mnohými populárnymi filmami. Či si ho pamätáte ako Tonyho z Horúčky sobotňajšej noci, Danyho z Pomády alebo nezabudnuteľného Vincenta Vegu z Pulp Fiction, nesmiete zabudnúť, že je okrem toho aj veľkým nadšencom lietania. „Mal som päť rokov, keď som sa do letectva zamiloval. Mám to skrátka v krvi,“ priznáva John Travolta. Jeho manželka, herečka Kelly Preston, dodáva: „Vždy bolo Johnovým snom mať lietadlá na svojom dvore.“

Zdroj: architecturendesign.net

Zdroj: architecturendesign.net

Takže keď sa v roku 2002 John stal ambasádorom leteckej spoločnosti Quantas a dostal od nej svoj osobný Boeing 707, boli s manželkou jedným z prvých párov, ktoré kúpili pozemok v obytnom leteckom parku Jumbolair Aviation Estates na Floride v USA, kde teraz bývajú. Aj keď získali nehnuteľnosť vybavenú vzletovou a pristávacou dráhou s dĺžkou 2 300 metrov, predĺžili si rolovaciu dráhu tak, aby sa dostala až k domu.

Zdroj: aerotime.aero

 

Zdroj: architecturendesign.net

Stavba domu údajne trvala dva roky, keďže John mal víziu, ako presne všetko má vyzerať. Nakoniec dizajnéri zapracovali všetky jeho návrhy a teraz môže odletieť na večeru kam len chce priamo z dvora. „Nemôžem náš dom nazvať moderným, je to v skutočnosti dom v štýle minulého storočia," hovorí herec o dome na Floride. Vyzerá to však, že mu nič nechýba, keďže je v ňom miesto pre 5 lietadiel a úžasnú garáž pre 16 áut.

Zdroj: aerotime.aero

Zdroj: architecturendesign.net

V súčasnosti sa môžete stať jeho susedom, celý areál rezidenčného letiska s plochou 220 hektárov je totiž na predaj za 10,5 milióna dolárov. Cena zahŕňa najväčšiu súkromnú pristávaciu dráhu v USA, sídlo s piatimi spálňami Muriel Vanderbilt s bazénom a fitnescentrom, konferenčné centrum a banketovú sálu pre 400 hostí a súkromnú rezidenčnú budovu s 38 bytovými jednotkami s prístupom na pristávaciu dráhu.

Zdroj: aerotime.aero

Zdroj: aerotime.aero

Zdroj: aerotime.aero, robbreport.com, architecturendesign.net

Zdroj foto: architecturendesign.net, aerotime.aero

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

Vo svete je viacero miest, na ktorých pôdu nesmie vstúpiť noha „bežného smrteľníka“. Dôvody, prečo je návšteva týchto lokalít tabu, sú rôzne. Kým niekde sa jedná o strážené vojenské oblasti, iné sú neprístupné z dôvodu zdravotných alebo bezpečnostných rizík. Prípadne ide o sídla spolkov, klubov a firiem, kde majú prístup iba ich elitní členovia.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame