Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Kaučukové podlahy – útulné, odolné, s elegantným vzhľadom

Kaučukové podlahy – útulné, odolné, s elegantným vzhľadom

Napriek tomu, že disponujú mnohými praktickými aj estetickými plusmi, stále ostávajú v tieni iných krytín. Problémom nie je ani cena, ani dostupnosť, skôr nedostatok osvety, kvôli ktorému sa kaučukové podlahy v našich domácnostiach vyskytujú pomenej.

Hebké na dotyk, elegantné na oko, priaznivé pre zdravie. K tomu s dosť vysokou odolnosťou a širokými možnosťami pri výbere dizajnu. Nielen to sú pozitíva kaučukových podláh, ktoré môžu konkurovať krytinám z ktoréhokoľvek iného materiálu. Platí to však iba pri podlahách z prírodného kaučuku. Tie syntetické za nimi zaostávajú po viacerých stránkach.

Kaučuk a jeho využitie pri výrobe krytín

Kaučuk je typický elastomer, či už ide o ten v prírodnej alebo syntetickej forme. Blízke sú mu najmä vlastnosti ako pružnosť a tvarovateľnosť, vďaka ktorým disponuje skvelou odolnosťou proti roztrhaniu alebo iným mechanickým poškodeniam. Práve to sa dá využiť pri podlahách, ktoré zvládnu väčšiu frekvenciu chôdze aj vyššiu záťaž nábytkom. Zároveň to výrobcom dáva šancu zvýšiť dôraz na variabilitu a vyrábať podlahy v rôznych farbách s rôznymi motívmi. Zdroj: makemebuilder.com

Kde sa kaučukové podlahy hodia najviac:

- do všetkých miestností s vysokou intenzitou pohybu

- vďaka tlmeniu zvuku sa hodia do detských izieb

- ako antialergické podlahy sú využiteľné v spálni

- sú estetické a dosť útulné, takže oživia aj chodbuZdroj: mycoffeepot.org

Ďalšie z pozitív kaučukových podláh:

- jednoduché čistenie

- minimálna údržba

- odolnosť voči vode

- utlmujú lesk svetlaZdroj: mycoffeepot.org

Čím viac syntetické, tým menej kvalitné

Pri syntetických druhoch krytín sa môžu niektoré z uvedených vlastností vytrácať. Podlahy, ktorých zloženiu vládne silikónový či polybutadienový kaučuk, neprichádzajú len o priaznivý vplyv na zdravie obyvateľov, ale aj o antistatické schopnosti či nenasiakavosť. Plusom však je omnoho lepšia tvarovateľnosť, navyše za nižšiu cenu ako pri 100 % prírodných kaučukových krytinách.Zdroj: siadreams.com

Ani kaučukové podlahy nie sú dokonalé, aj keď počet ich plusov prevyšuje mínusy. Jedným z nich je nutnosť osadenia len na celkom rovný podklad. Za zmienku stojí aj moderný dizajn, ktorý sa veľmi nehodí do klasickejších rustikálnych interiérov. Pre niekoho môže byť mínus aj cena, ktorá býva porovnateľná s drevenými alebo koženými krytinami. 

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: makemebuilder.com, flexcofloors.com, mycoffeepot.org, siadreams.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Úspora nákladov na energie je jednou z kľúčových tém v domácnostiach po celom svete. V jeho vyspelejšej časti nám s tým už nejaký čas pomáhajú rôzne smart technológie. Ich výrobcovia nám zopár z nich predstavili aj začiatkom roka. Nás zaujala hlavne novinka, ktorá slúži na monitorovanie spotreby vody.

...
Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Aj keď sa výraz „Slow living“ dnes spomína často, mnoho ľudí úplne nechápe, v čom jeho podstata spočíva. Neznamená to, že musíme začať robiť všetko pomaly, ale skôr uvedomiť si, kedy je čas robiť veci rýchlo a kedy spomaliť a urobiť ich poriadne a „nastálo“. S týmto životným štýlom súvisí aj to, ako si vytvoríme svoje bývanie a okolie. Poradíme vám, ako začať.

...