Kaučukové podlahy – útulné, odolné, s elegantným vzhľadom | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Kaučukové podlahy – útulné, odolné, s elegantným vzhľadom

Kaučukové podlahy – útulné, odolné, s elegantným vzhľadom

Napriek tomu, že disponujú mnohými praktickými aj estetickými plusmi, stále ostávajú v tieni iných krytín. Problémom nie je ani cena, ani dostupnosť, skôr nedostatok osvety, kvôli ktorému sa kaučukové podlahy v našich domácnostiach vyskytujú pomenej.

Hebké na dotyk, elegantné na oko, priaznivé pre zdravie. K tomu s dosť vysokou odolnosťou a širokými možnosťami pri výbere dizajnu. Nielen to sú pozitíva kaučukových podláh, ktoré môžu konkurovať krytinám z ktoréhokoľvek iného materiálu. Platí to však iba pri podlahách z prírodného kaučuku. Tie syntetické za nimi zaostávajú po viacerých stránkach.

Kaučuk a jeho využitie pri výrobe krytín

Kaučuk je typický elastomer, či už ide o ten v prírodnej alebo syntetickej forme. Blízke sú mu najmä vlastnosti ako pružnosť a tvarovateľnosť, vďaka ktorým disponuje skvelou odolnosťou proti roztrhaniu alebo iným mechanickým poškodeniam. Práve to sa dá využiť pri podlahách, ktoré zvládnu väčšiu frekvenciu chôdze aj vyššiu záťaž nábytkom. Zároveň to výrobcom dáva šancu zvýšiť dôraz na variabilitu a vyrábať podlahy v rôznych farbách s rôznymi motívmi. Zdroj: makemebuilder.com

Kde sa kaučukové podlahy hodia najviac:

- do všetkých miestností s vysokou intenzitou pohybu

- vďaka tlmeniu zvuku sa hodia do detských izieb

- ako antialergické podlahy sú využiteľné v spálni

- sú estetické a dosť útulné, takže oživia aj chodbuZdroj: mycoffeepot.org

Ďalšie z pozitív kaučukových podláh:

- jednoduché čistenie

- minimálna údržba

- odolnosť voči vode

- utlmujú lesk svetlaZdroj: mycoffeepot.org

Čím viac syntetické, tým menej kvalitné

Pri syntetických druhoch krytín sa môžu niektoré z uvedených vlastností vytrácať. Podlahy, ktorých zloženiu vládne silikónový či polybutadienový kaučuk, neprichádzajú len o priaznivý vplyv na zdravie obyvateľov, ale aj o antistatické schopnosti či nenasiakavosť. Plusom však je omnoho lepšia tvarovateľnosť, navyše za nižšiu cenu ako pri 100 % prírodných kaučukových krytinách.Zdroj: siadreams.com

Ani kaučukové podlahy nie sú dokonalé, aj keď počet ich plusov prevyšuje mínusy. Jedným z nich je nutnosť osadenia len na celkom rovný podklad. Za zmienku stojí aj moderný dizajn, ktorý sa veľmi nehodí do klasickejších rustikálnych interiérov. Pre niekoho môže byť mínus aj cena, ktorá býva porovnateľná s drevenými alebo koženými krytinami. 

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: makemebuilder.com, flexcofloors.com, mycoffeepot.org, siadreams.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Téme čistoty a hygieny (nielen) v domácnosti sa venujú stovky štúdií, obzvlášť v dnešnej dobe. Mnohé z nich sa zameriavajú práve na miesta, ktoré sa stávajú ohniskom výskytu rôznych baktérií. Tie sa podľa výsledkov týchto výskumov často zdržiavajú najviac tam, kde by sme to nepredpokladali.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame