Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Na aké drevo vsadiť pri kúpe podlahy

Na aké drevo vsadiť pri kúpe podlahy

Drevo ako materiál je vždy zárukou pohodlia a elegancie. K tomu je ale potrebné vsadiť na bytové zariadenie a doplnky zhotovené zo správnej dreviny. Platí to aj pri podlahách, ktoré sa vyrábajú z niekoľkých druhov dreva.

Zdroj: www.pixabay.com

Každá drevina má inú textúru, iný odtieň, prípadne aj iné vlastnosti. Rozmanitosť dreva ako materiálu sa tak dá perfektne využívať práve pri výrobe podlahových krytín. Zákazníkom to následne umožňuje nájsť podlahu, ktorá je ako stvorená pre konkrétny interiér a ktorá bude nielen ladiť s priestorom, ale zároveň aj plniť svoju praktickú úlohu.Zdroj: www.pixabay.com

Dub – Jedny z najvyužívanejších podláh (nielen) v slovenských domácnostiach charakterizuje hlavne tvrdosť, vďaka ktorej odolávajú mechanickým poškodeniam. Nie náhodou sú dubové  krytiny označované aj ako podlahy na celý život.  

Buk – Aj podlahy z bukového dreva sa tešia dlhodobo vysokej popularite. Obľúbené sú pre vysokú odolnosť a rozmanitosť farebných odtieňov. Prirodzený svetlý vzhľad tohto dreva sa totiž dá pomocou tzv. tónovacích olejov upraviť do rôznych podôb.Zdroj: doorsandfloors.co.uk

Orech – Pri sfarbení orechových podláh je to presne naopak. Najprv sú tmavšie, neskôr môžu trochu vyblednúť, zosvetliť sa. Vďaka olejovej úprave však takisto ponúkajú viac dizajnových variantov, navyše s porovnateľnou kvalitou, často za nižšiu cenu.

Borovica – Podlahy z ihličnanov sú známe svojou mäkšou štruktúrou, ktorá síce nedisponuje nezničiteľnou kvalitou, no je príjemná na dotyk, čím zabezpečuje pohodlie pri chôdzi. Platí to aj pri krytinách z borovice, ktoré očaria vzhľadom s nepravidelnou pruhovanou kresbou.Zdroj: zionstar.net

Smrek – Podobné vlastnosti majú aj smrekové krytiny. Tie sú dokonca ešte o niečo lacnejšie, no vyššiemu dopytu po nich bráni problém s ich využitím v domoch s podlahovým kúrením.

Čerešňa – Voňavé červenkasté drevo je vhodnou voľbou pre tých, ktorí si radi doprajú závan exotiky, no zároveň chcú ostať verní domácim drevinám. Okrem kvality a stálosti ich čaká aj svetlejšia textúra s jemnou kresbou zvýrazňujúcou vzhľad krytiny.Zdroj: theprereq.com

Teak – Pokiaľ je reč o exotike, voľba môže padnúť aj na skutočné exotické stromy, napríklad teak. Podlahy z tohto dreva sú vyhľadávané najmä kvôli schopnosti poradiť si s vlhkosťou, čo im dáva šancu uplatniť sa v kúpeľni.

Wenge – K obľúbenej drevine využívanej pri výrobe podláh patrí aj wenge. Tmavohnedé až čierne drevo, ktorého textúra sa strieda so svetlejšími odtieňmi, pôsobí priam tropicky, čím zohrieva najmä chladnejšie ladené interiéry. Zdroj: parkettkaiser.de

Nielen dizajnová variabilita a kvalitatívne vlastnosti robia z vyššie uvedených drevín vhodnú voľbu. Za zmienku stojí aj možnosť kúpy podlahy z týchto drevín v rôznych podobách, či už ako parkety, plávajúce podlahy alebo krytiny z masívu. Šanca zladiť ich s priestorom a naplno využiť ich pozitíva je tak ešte väčšia.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com, doorsandfloors.co.uk, zionstar.net, theprereq.com, parkettkaiser.de

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Úspora nákladov na energie je jednou z kľúčových tém v domácnostiach po celom svete. V jeho vyspelejšej časti nám s tým už nejaký čas pomáhajú rôzne smart technológie. Ich výrobcovia nám zopár z nich predstavili aj začiatkom roka. Nás zaujala hlavne novinka, ktorá slúži na monitorovanie spotreby vody.

...
Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Aj keď sa výraz „Slow living“ dnes spomína často, mnoho ľudí úplne nechápe, v čom jeho podstata spočíva. Neznamená to, že musíme začať robiť všetko pomaly, ale skôr uvedomiť si, kedy je čas robiť veci rýchlo a kedy spomaliť a urobiť ich poriadne a „nastálo“. S týmto životným štýlom súvisí aj to, ako si vytvoríme svoje bývanie a okolie. Poradíme vám, ako začať.

...