Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov si kúpil najdrahší dom na svete | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov si kúpil najdrahší dom na svete

Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov si kúpil najdrahší dom na svete

Majetok najbohatšieho muža na Ukrajine, Rinata Achmetova, sa odhaduje na šesť miliárd eur. Teraz do jeho portfólia pribudla aj vila na Francúzskej riviére, ktorá ho stála 200 miliónov eur. Je to doslova kráľovské sídlo.

Zdroj: LuxLife

Achmetov je s majetkom viac ako šesť miliárd eur považovaný za najbohatšieho Ukrajinca. Založil spoločnosť System Capital Management JSC, najväčší ukrajinský priemyselný konglomerát. Vlastní tiež futbalový klub Šachtar Doneck. Do jeho portfólia nehnuteľností patrí aj byt v Londýne v londýnskom parku One Hyde Park oproti obchodnému domu Harrods v Knightsbridge v hodnote 162,4 milióna eur, ktorý je podľa Financial Times jedným z najdrahších apartmánov v Spojenom kráľovstve. Teraz spoločnosť Rinata Achmetova SCM Holdings Limited kúpila od firmy Campar Group nehnuteľnosť Villa Les Cèdres za 200 miliónov eur. Informoval o tom denník Financial Times. Bloomberg označil 190-ročnú kúriu v roku 2017 za najdrahší dom na svete. „Nehnuteľnosti sú kľúčovými obchodnými oblasťami pre investície v Európe a Severnej Amerike, spolu s ťažbou a kovmi, energiou, médiami a dopravou,“ uviedla Achmetovova spoločnosť.

Zdroj: LuxLife

Zdroj: Marlene Awaad, Bloomberg

Sídlo Villa Les Cèdres bolo vybudované v roku 1830 blízko pobrežného mestečka Saint-Jean-Cap-Ferrat medzi mestami Nice a Monako. Zahŕňa obytnú plochu s rozlohou 1672 metrov štvorcových, 14 spální a okolité pozemky o rozlohe 14 hektárov.  V roku 1850 ju kúpil starosta mesta Villefranche-sur-Mer. V tom období plnila funkciu olivovej plantáže. Dodnes sa na pozemku nachádzajú olivovníky, ktorých vek sa odhaduje na viac než 300 rokov. Potomkovia starostu v roku 1904 predali sídlo belgickému kráľovi Leopoldovi II., o ktorom je známe, že zbohatol predovšetkým ťažbou nerastných surovín a kaučukovníkov v Kongu, vtedajšej kolónii v strednej Afrike.

Zdroj: LuxLife

Zdroj: Marlene Awaad Bloomberg

Brány vily ústia do dlhej hadiacej sa cesty, lemovanej vysokými palmami a cédrovými stromami, ktoré dávajú domu jeho názov. Hlavný vchod sídla stráži bronzová socha Atény, ktorá je odetá do mramorovej tuniky. V interiéri vládne dekadentná a mierne starožitná atmosféra, čo zodpovedá zariadeniu v štýle Belle Epoque.

Zdroj: LuxLife

Zdroj: LuxLife

Vnútorným priestorom dominujú veľké obývacie izby, lustre, francúzske dvere a obrovské portréty z 19. storočia v ozdobných rámoch. Knižnica obložená drevom obsahuje 3 000 kníh o flóre a prírodných vedách. Jeho súčasťou je aj honosná plesová sála, stajne či bazén olympijských rozmerov. Obyvatelia vily si môžu užívať výhľad na Stredozemné more a počas ideálnych poveternostných podmienok aj na Korziku.

Zdroj: LuxLife

Zdroj: LuxLife

Jednou z výnimočných čŕt pozemku sú exotické záhrady, ktoré poskytujú životné prostredie pre 14 000 rôznych rastlinných druhov. Hlavný záhradník odhaduje, že asi tretina z nich je roztrúsená v otvorených záhradách po celom pozemku. Ďalšie dve tretiny všetkých druhov obývajú niektorý z 25 skleníkov.

Zdroj: LuxLife

Zdroj: LuxLife

Samotný miliardár sa zatiaľ nevyjadril, či bude Villa Les Cèdres slúžiť aj ako jeho bydlisko, alebo ide iba o ďalšiu investíciu, určenú na ďalšie zhodnocovanie doteraz nadobudnutého majetku.

Zdroj: businessinsider.com, bloomberg.com, bohatstvoluxus.sk

Zdroj foto: Wikimedia, LuxLife, Marlene Awaad Bloomberg

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

Vo svete je viacero miest, na ktorých pôdu nesmie vstúpiť noha „bežného smrteľníka“. Dôvody, prečo je návšteva týchto lokalít tabu, sú rôzne. Kým niekde sa jedná o strážené vojenské oblasti, iné sú neprístupné z dôvodu zdravotných alebo bezpečnostných rizík. Prípadne ide o sídla spolkov, klubov a firiem, kde majú prístup iba ich elitní členovia.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame